Prázdniny v Česku

Prázdniny v Česku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/bmid_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4 1061 254

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky.... celý text

karel0684
17.04.2022 5 z 5

Knihu jsme si hezky rozložil na delší dobu a četl po kouskách. Jinak bych se asi umlátil smíchy. A k tomu jsme se občas dozvěděl něco nového a zajímavého o našem státečku.

Hobitka
08.04.2022 5 z 5

Příjemné čtení nabité stejnou měrou zábavnými příhodami i historickými zajímavostmi.
Věřím, že se k této knize ještě budu vracet. Vřele doporučuji - především těm, kteří s poznáváním Česka spíše začínají :)

monulam
05.04.2022 4 z 5

Kniha se mi mi líbila mám ráda autorův styl

Ermisuck
04.04.2022 4 z 5

Vyborny oddech. Nenarocne

slamenka
04.04.2022 3 z 5

Upřímně nevím jak hodnotit... Styl psaní Ládi Zibury miluju, je to vždy strašná zábava a to bylo i tady. Ale nějak se tahle nedala číst vtahu. Potřebovala jsem si dávat pauzy. Chyběla mi v tom nějaká struktura, která by mě u čtení držela působilo to na mě jako hop sem a hop tam, a co si budem říkat i trochu honbu za vtipem. Ale kniha mě bavila, dozvěděla jsem se pár nových věcí a zajímavé typy na výlety. Mě vůbec ty historické vsuvky nevadili, i tam bylo občas něco nového. Navíc krásné ilustrace a ani tady mi nevadilo, že jich bylo víc než v předchozích dílech.

Dvořmen
03.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Jak už název napovídá, příběh se odehrává v Česku a vypráví ho Ladislav Zibura.
Stručně řečeno, Ladislav vypráví o tom, jak cestuje a lépe poznává jeho rodnou zemi
Česko. Příběh začíná v bytě rodičů ve slabší kovidové epidemii a Ladislav se rozhodl že na prázdniny nepojede někam do zahraničí, nýbrž prozkoumá Česko. Před prázdninami si udělal řidičák, a přemýšlel že si koupí auto, ale nevěděl jaké. Nakonec si vybral Nissan Cube, auto, jenž připomíná kostku. V knížce je plno vtipů a přirovnání, které mi vykouzlili úsměv na tváři. Knížku jsem sice ještě nepřečetl celou ale těším se, až si jí dočtu a rozhodně ji doporučuji.

Iki1
24.03.2022 5 z 5

Tahle kniha mě hodně bavila svým laskavým humorem i autorovým vyjadřováním. Líbí se mi, že jsou k vyprávění přidány vysvětlivky a různé odkazy. Na čtení jsem se každý den těšil, občas se při tom smál hodně nahlas. Možná je to tím, že tentokrát psal autor o mnoha místech, která jsem sám navštívil, ale myslím, že Ladislav Zibura je knihu od knihy lepší a lepší.

petra5588
19.03.2022 4 z 5

Bavily mě všechny, ale u téhle jsem se chvílemi smála fakt nahlas. Navíc je celkem zajímavé si přečíst o místech, které jste navštívili, pohledem někoho jiného :)

1bublina
17.03.2022 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu - namluvil Martin Písařík. Sice jsem měla pocit, že mi ji čte Ted Mosby, ale jeho přednes se mi moc líbil. Přiznám se, že některé pasáže pro mě byly nudnější. Víc mě baví díly, kde Ládík cestuje do zahraničí a snaží se s někým domluvit cizí řečí.
Nejvíc se mi líbila část s Puranem a výstupem na Sněžku a výlet s japonskými kamarády.
ČV 2022 - Kniha, jejíž autor je novinář.

Špekyn
16.03.2022 5 z 5

Vtipné, trefné, poučné.
Šipky, kdy číst daný vedlejší poučný text, jsou výbornou inovací oproti předešlým knihám. Je pěkné číst o místech, která člověk kolikrát zná. Ale zároveň objevuje místa i neznámá a různé taje, pověsti, tradice apod. Za mě nejlepší Ziburova kniha. A rozhodně stojí za to, dojít si i na přednášku s fotodokumentací!

IHT
15.03.2022 5 z 5

Princ Ladik je zaruka dobre straveneho casu :-) Jeho cestopisy mam moc rad, byt se priznam, ze exotictejsi destinace povazuji za zajimavejsi.
Hlavnim kladem vsak neni obsah, ale forma - laskavy, sebeironicky styl je pohlazenim po dusi.
Dekuji srdecne a tesim se na dalsi knihy :-)

evask
13.03.2022 4 z 5

Popisem obsluhy dveří WC ve vlaku mě teda dostal. Mám totiž to drama ještě v živé paměti.
Knížka je jako vždy obohacena trefnými ilustracemi.

Gabi13
12.03.2022 5 z 5

Paráda. Cestování Ladislava v zahraničí bylo zajímavé a vtipné, ale konečně s touto knihou jako bych byla opravdu součástí jeho putování. Mám moc ráda cestování po Čechách a s jeho humorem a přístupem k jednotlivým bodům na jeho cestě, jsem si čtení vážně maximálně užívala. Děkuji za nové tipy našich cest, na které se prostě těším a jeho knihu si vezmu s sebou, jako bedekr.

jana2275
11.03.2022 4 z 5

Myslím si, že Ládík je tak trochu autista a někdy v honbě za vtipem tlačí na pilu až příliš, ale psát umí výborně a skvěle jsem se pobavila nejen u knížky, ale i naživo u jeho doprovodné přednášky. Sice raději cestuju do zahraničí, ale po přečtení Prázdnin v Česku mám opravdu chuť hned vyrazit i na nějaké to zajímavé místo u nás doma.

bacouch
11.03.2022 4 z 5

Trochu jsem se obávala, zda se už Ládík nebude opakovat jako v předchozích knihách. (Líbily se mi, ale úroveň mi přišla klesající.) Ale ono ne. Cestopis po netradičních místech Česka byl skvělý. Našla jsem zde spoustu inspirace, kam se vydat.
A ač někdy zbytečně Zibura tlačí na pilu a snaží se o vtip za každou cenu, podařilo se mu napsat příjemné, velmi optimistické a inspirativní dílko.

zuzad
10.03.2022 4 z 5

Osobitý humor a pěkné povídání o navštívených českých luzích a hájích. Povedená kniha!

PPardinio
08.03.2022 5 z 5

Autorů cestopisných knížek je poslední dobou u nás opravdu hodně. Ladislav Zibura je z nich v mých očích ale nejlepší. Mám načtené všechny jeho knihy a každá byla malinko jiná. Nejraději mám sice jeho prvotinu, ale i při jeho cestování po krásách naší země jsem se maximálně bavil. Na jeho knížkách oceňuji vtip, humor, lidskost, lásku k cestování a k lidem.

ivca84
08.03.2022 5 z 5

kniha byla čtivá zabavná a humorna a trochu i historicky poucna

Krizovakri
06.03.2022 4 z 5

Do teto knihy jsem se pustila ze dvou duvodu, jednak se mi libily predchozi knihy od toho autora a jednak proto, ze jsem byla zvedava, jak pan Zibura zvladne takovou vyzvu, jako psat o nasi rodne zemi. Musim rict, ze cteni bylo velmi prijemne. U nekterych kapitol me srdce zaplesalo a vzpominala jsem na navstevu stejneho mista. Nekdy jsem byla velmi prekvapena misty, ktera byla objevena a nerusily mne ani kratne vylety do histerie, ba naopak. Byly zajimave, vecne a zcela na miste. Presto jsem se v nekterych momentech nemohla zbavit pocitu, ze je situace v knize trochu pribarvena, protoze se zdalo, ze panu Ziburovi se stavaji nevsedni a fantasticke veci, jen kdyz vyjde z domu pro rohliky. ale u tohle se da lehce prejit…takze jinak pekne odpocinkove a zaroven trochu i vzdelavaci cteni.

Knižní střípky
04.03.2022 5 z 5

Kombinovala jsem četbu s poslechem audioknihy a nakonec ten poslech převládl, protože kniha je namluvená panem Písaříkem v kombinaci s panem Hemalou, který předčítal info pasáže a oba dva pánové odvedli skvělý výkon a byli mi příjemnými společníky. Klasická kniha je obohacena o spoustu opravdu úžasných ilustrací, byla jsem jimi velmi mile potěšena. Neměla jsem úplně v plánu pouštět se do dalších knih od pana Zibury, ale nyní po přečtení/doposlouchání jsem změnila názor a určitě si časem poslechnu něco dalšího.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.