Prázdniny v Česku

Prázdniny v Česku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/bmid_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4 1061 254

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky.... celý text

4xbabča
09.02.2022 5 z 5

Tentokrát se už v páté knize Ladislava Zibury vydáváme po krásných místech v Česku a prožíváme setkání se zajímavými a šikovnými lidmi. Kniha se mi velmi líbila a určitě byla zatím nejlepší a moc se těším na další.

Janek
09.02.2022 4 z 5

Je skvělé, že Ladislav Zibura konečně představuje českým čtenářům i mnohá zajímavá místa jejich domova. Ale nedá se nic dělat - chůze je chůze, putování k Ziburovi patří a lze ho (literárně) jen těžko dosáhnout, pokud autor/vypravěč/poutník sedí za volantem. I kdyby se nabízelo sto veselých historek pro řidiče i neřidiče, bolavé nohy a určité "nutné nepohodlí" téhle knížce zkrátka chybí.

kotatkoz
07.02.2022 4 z 5

Za mě doposud nejlepší Zibura - ovšem je třeba podotknout, že nikoli, co se týče literárního Olympu, ale čistě čtivosti a komerční atraktivity. Destinace Česko je prostě každému z nás blízká, líbí se mi, že ukazuje na méně známé rarity a Zibura si s ničím si moc hlavu neláme a prostě je - žije tím, kde zrovna je, kouká kolem sebe a užívá si to, což se chtě něchtě dostane alespoň trochu i na čtenáře.
Jako by se Zibura už definitivně rozhodl nést kabát cestovatelského baviče, kde lehkost a povrchnost vítězí nad větší hloubkou genia loci. Nicméně právě za to mu děkuji, neboť po klasickém cestopise bych nejspíše nikdy nesáhla. Tato forma je pro mě (a věřím, že i další masu čtenářů) přesně ta hrana, po které se s cestovatelem rádi vydáme...

los
07.02.2022 1 z 5

chápu, že v žánru oddechového čtení nachází Ziburovy fejetony své nadšené čtenáře, ale tato kniha je moc špatná: chybí jí koncepce cesty, putování (chce-li být cestopisem), formální i myšlenková struktura (dialogické skeče střídají autorovy dojmy z okolí a ty pak amatérské pokusy o výklad historie - au, tyto pasáže měl redaktor nemilosrdně škrtat!) a nejhorší je bohužel absolutní ztráta původního kouzla nechtěného, náhodného a autentického

zatímco v první knize se neznámý chlapec vydává do neznámého světa a po návratu domů popisuje, jak šikovně si dokáže chytrý človíček poradit v ošemetných situacích (a ještě se z nich poučit), tak v této poslední knize už vystupuje jako mediálním světem provařená a sponzorovaná celebrita, která kam přijde, tam je vítána (pro ješitnou sebeprezentaci či reklamu podniku), někam jede přímo na pozvání (a očekává se, že pak o daném místě a lidech napíše)

z podnikavého, chytrého a odvážného kluka vyrostl naivní hlupáček a prodejný kašpárek, a to je mi líto

Miliarda
06.02.2022 5 z 5

Láďa Zibura se zlepšuje co do spisovatelského umu každou nově vydanou knížkou a Prázdniny v Česku jsou toho jasným důkazem. Směs vtipných příhod, autorova neotřelého humoru společně s popisem netradičních památek a výčtu ne tolik známých historických zajímavostí tvoří skvělou směsici, která jako cestopis funguje na jedničku s hvězdičkou. Navíc české reálie jsou čtenáři povětšinou bližší než ty zahraniční a o to víc si jejich popis dokáže užít. Celkově nemám knize co vytknout a budu jen doufat že Láďa bude v knižní tvorbě pokračovat i do budoucna.

mgeisselreiter
06.02.2022 4 z 5

Zibura se vypracoval na profesionálního spisovatele, a to v dobrém smyslu. Jeho spisovatelský růst je znát knihu od knihy, a přesto zůstává sám sebou. Jeho humor (ač nemusí sedět každému) nevyprchává, ale nesnaží se za každou cenu být vtipný. Takže vyloženě humorné kapitoly (nejen ta s oslem, která mě fakt rozchechtala) se střídají s poznávacími (a Ladislav vyhledává ne tak známá místa a nebo o nich aspoň nepíše jak encyklopedie či cestovní průvodce) a s historicky vzdělávacími. Opět platí, že kniha je kvalitně a naprosto bezchybně provedená se spoustou ilustrací, které knihu velmi příjemně oživují. 75%, 6. 2. 2022.

ela1972
06.02.2022 5 z 5

Myslím, že mě tato kniha od Ladislava chytla nejvíc. Asi i tím, že jsem spoustu míst, o kterých píše, viděla, nebo mými pocity za volantem. I styl cestování je mi blízký. Dávám plný počet a čekám na další knihu.

Kexina
31.01.2022 3 z 5

Kapitoly jsou krátké, takže kniha rychle ubíhá a pokud člověk narazí na nezáživnou pasáž, dá se díky krátkému rozsahu vydržet. Těžko říct, proč je kniha označena jako cestopis, když 90 % prostoru je věnován osobním pocitům autora, jeho myšlenkám a historkám dalších lidí. Cestopis nebo místopis zabírá pak jen zbylých 10 %. Navíc jako bedekr by kniha byla dost k ničemu, s ohledem na to, jak nesmyslně jsou za sebou řazeny jednotlivá místa.
Sem tam se ale čtenář může i zasmát, takže nakonec kniha slušný průměr.
Jen tedy výraz "Nisánek" je asi tak úžasný a roztomilý jako "mimísek" a křečovitá snaha o fórek zkrátka ani tady nevyšla.

Wladimirski
31.01.2022 5 z 5

Tak zde je to 5* bez váhání.
Velmi přirozené, nenucené vyprávění, které okamžitě nakazí čtenáře dobrou náladou a vykouzlí úsměv i na duši. K tomu spousta faktických informací a k nim doplňujících údajů a popisků, že už si je nemusím gůglit sám, leč to již udělal Zibura :-)
Je úžasné, jak si autor nachází cestu k lidem, jak je otevřený a též jaký má bohatý slovník. Grafika obálky i kreseb perfektně ladí s duchem knihy. Další 4 knihy z Ladislavova pera mám již ve své knihovně :-)

whiolet
30.01.2022 4 z 5

Skvěle putování po naší vlasti. Některá místa jsem sama navštívila, jiná díky Ladislavovu vyprávění mám chuť navštívit hned.
Opět byla knížka podtrhnuta skvělým humorem, těším se na jeho další přednášku!

rumova_kulicka
30.01.2022 5 z 5

Kniha plná zajímavostí, milých setkání, Ládíkova laskavého humoru a krásných ilustrací. Je vidět, že si s tím dal práci. A děkuji za rozšíření obzorů :-)

flare
30.01.2022 5 z 5

Nadany, nadejny, navíc kniha :-)...díky teto knize mám cca 150 tipu na výlety po Česku. Doplněno o krásné ilustrace.

le21nka
29.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha plná humoru, krásných ilustrací a tipů na výlety po naší zemi. Některá místa určitě navštívím a jedno vím jistě. Na žádný komín nevylezu.

Vydrýsek
29.01.2022 5 z 5

Tato kniha mne zaujala hned od první stránky. Autor mi svým humorem, trefnými poznámkami, ale i začátkem cesty v mém rodném kraji, lásce k historii i hudbě, zahrál na tu správnou notu. Nutno říci, že nejlepší kniha, jakou jsem od autora četla. Díky, Láďo!

Horal123
26.01.2022 5 z 5

Za mě nejlepší kniha, kterou Ladislav Zibura napsal, přestože to tentokrát není cestopis z krajů exotických. I v tuzemsku je toho hodně k vidění, stačí se jen pozorně dívat. Kniha je napsána s charakteristickým autorovým humorem a vytříbeným literárním stylem, který se mi zdá ještě lepší, než u jeho předchozích titulů.

Jessica007
26.01.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha od mého oblíbeného autora. Četla jsem i všechny jeho předchozí knihy. Tato se mi líbila navíc i proto, že hodně míst též znám a byla jsem tam. Například hrad Pecka. Humor, zábava, ale i poznání. Jsem ráda, že tato kniha je více cestopisná, je zde více informací a zajímavostí.

Kaja1
25.01.2022 5 z 5

Knihy Ládi Zibury mě baví. Tato o to víc, že mnohá místa jsme navštívili a některá na naši návštěvu čekají. Kromě vtipného čtení, má kniha i nádherné ilustrace, takže je radost ji číst.

houbaaa
25.01.2022 5 z 5

Humor Ládi Zibury mi prostě sedí a snad u žádných jiných knih se mi ještě nestalo, že bych se zasmál při čtení nahlas a manželka se mě ptala, jestli jsem normální :-)

Putování po Česku je příjemnou sondou do naší národní nátury a přestože spousta míst, které Láďa navštíví, je notoricky známá, i tak jsem se výborně bavil a dověděl i něco nového. Za mě jasných pět hvězd!

IvaKo
21.01.2022 5 z 5

Líbily se mi všechny předchozí Ládíkovy knihy, takže jsem se zvědavostí sáhla i po této. Tentokrát jde o opravdový cestopis, kterému nechybí objevování neznámých zajímavostí a míst naší nádherné země, ale ani vážnější zamyšlení nad historickými událostmi. To vše vyprávěno jako vždycky vtipně a svižně. Kniha mě bavila, přestože některá místa znám z vlastního cestování a část historek z Ládíkovy pražské přednášky, která také byla skvělá.

Ticiana
21.01.2022 5 z 5

Cestopisy vzdy ctu trosku dele, a je to hlavne kvuli tomu, ze si hledam dodatecne informace nebo fotky na internetu.
Z knihy mam pocit, ze autor se necha zlakat do rozhovoru temer s kazdym, je to clovek otevreny a vtipny, presne jako cestopis. Par mist mne neskutecne pobavilo, prekvapilo a navnadilo. Navic ty ilustrace jsou uplna parada.