Lví král

Zdivočelé stádo hnané na Scarův příkaz potměšilými hyenami by bezbranného Simbu určitě zadupalo do země, kdyby jej nezachránil jeho otec Mufasa. Při zoufalé záchraně však zahyne. Protřelému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar se svojí suitou konečně dostane k moci - zatímco Simba si najde nové zvířecí přátele Pumbu a Timona, s nimiž v duchu bezstarostné filozofie Hakuna Matata vyroste do majestátní lví podoby. Ale země jeho otce strádá, královská krev se nezapře a kdesi na hvězdné obloze si Mufasa hluboce oddychl, když probuzený Simba razantně vyrazil v jeho královské stopě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353060/big_lvi-kral-OVr-353060.jpg 4.347
Vydáno: , Hachette

Kniha Lví král

kykiryki28

Já sice ještě děti nemám, ale ráda bych začala číst malé sestřičce. Lvího krále miluji! Je to má nejoblíbenější pohádka od Disneyho...a vždycky u něj brečím. Je to tak dojemný příběh a zároveň s myšlenkami, u kterých se člověk pozastaví a zamyslí se nad nimi. Už se těším, až Amálka povyroste a budeme spolu číst...

Karoley

Opět začala vycházet Zlatá sbírka pohádek od Disneye.. a tentokrát už mám děti a můžeme si číst ;)) Pohádky mají krásné ilustrace (knihy bez obrázků kluky nebaví) a jsou tak akorát dlouhé - za 15 minut přečteno a může se spát.
Zatím máme doma pět knih a nejvíc frčí Lví král. "Maminko, toho lefa!" :))

hippiesak
28.09.2021

Klasika. Totální klasika v "lite" verzi na 10 minutek a s nádhernou ilustrací ;)

bubator
19.04.2020

Knížka se mi nelíbila. špatně zpracovaný text, spousta složitých slov pro malé čtenáře, pohádku znám ze svého mládí a toto zpracování mě vůbec nezaujalo,

Zlatinka.Emilly
24.01.2020

ČTENÍ S REBEČKOU: Příběh o tom, jak dobro zvítězí nad zlem. Krásné ilustrace a nádherná vazba dodají knize na romantičnosti.

JulianaH.
22.09.2019

Jako malá jsem měla box pěti Disyneho pohádek formátu A5, kde se nacházel Lví král (žlutý), Dumbo (oranžový), Bambi (zelený), Aristokočky (růžové) a Lady a Tramp (fialoví). Toto nové vydání má tytéž rozměry a ilustrace, ačkoli pochází z mnohem rozsáhlejší edice.
Lví král byl jednoznačně mým nejoblíbenějším kouskem. Vždycky jsem napolo doufala, že se Mufasovi podaří přežít Scarovy úklady. Pokud jsem zrovna nemohla zotročit nějakého dospělého, aby mi předčítal, vypravovala jsem si příběh podle obrázků. Vzpomínám si, že v mém podání byl trochu jiný a Simbův otec v rokli jenom spal.
Za své tříleté nebo čtyřleté já nemohu jinak než dát pět hvězdiček.

gfdsa123
24.04.2019

Krásně ilustovaná, škoda že není děj trošku rozepsanější.

Le Chat
18.04.2019

Další moc pěkná pohádka - krásně ilustrovaná. :-)