Sněhurka a sedm trpaslíků

Sněhurka a sedm trpaslíků https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353317/bmid_snehurka-a-sedm-trpasliku-8iN-353317.jpg 4 42 42

VPříběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich.... celý text

Kristulda
28.02.2024 5 z 5

Krásná pohádka akorát na čtení před spaním.

_Michelle_
14.08.2023 4 z 5

Pěkná krátká verze pohádky, která je vhodná tak akorát na jedno usínání. Ilustrace jsou nádherné, takže za mě i za mého malého syna spokojenost.

mataaskorice
06.08.2023 3 z 5

Plusem jsou určitě původní ilustrace z klasické staré disneyovky. Co mi vadí je šroubovaný archaický jazyk, který se snad snaží kopírovat původní ráz pohádky. Působí to jako literatura konce 19. století: samé tu, též, již, slovosled nesmyslně zarchaizovaný, stavící například sloveso na konec věty. Takhle unylé vyjadřování není ani v původní pohádce z třicátých let. Podobný jazyk mi vůbec nevadí v původní staré literatuře, ale k novodobé knížce to nesedí. Ke komentáři s nesmyslným koncem: klasické pohádky mají vlivem ústní lidové slovesnosti různé konce. Znám X různých Karkulek nebo Perníkových chaloupek. Sněhurku znám ve variantě, že se probudila, když s ní spadla rakev a otrávené sousto vyskočilo ven, znám ale i způsob oživení Sněhurky, který je v této knížce - kouzelná moc polibku. Vzhledem k tomu, že knížka vychází přesně z původní disneyovky z roku 1937 - tedy z anglosaského prostředí, kde se pohádky trochu odlišují od našich původních, je průběh děje i závěr v pořádku.

Le Chat
04.08.2023 5 z 5

Krásně ilustrovaná pohádka, která nezklame děti ani dospělé (rodiče/tety/strýčky...). :-)

Karoley
02.01.2022 5 z 5

Opět začala vycházet Zlatá sbírka pohádek od Disneye.. a tentokrát už mám děti a můžeme si číst ;)) Pohádky mají krásné ilustrace (knihy bez obrázků kluky nebaví) a jsou tak akorát dlouhé - za 15 minut přečteno a může se spát.

hippiesak
02.10.2021 3 z 5

Věčná klasika. Já ovšem Sněhurku moc nemusím :) Děti ale mají rádi. Obrázky originál, klasika. Příběh také origoš ;)

Zlatinka.Emilly
08.11.2020 2 z 5

ČTENÍ S REBEČKOU: chápu, že kompletní pohádka by se do stanovených stránek této edice nevešla, ale ten konec si popletli se Šípkovou Růženkou, ne? Obrázky jsou pěkné, ale myslím si, že podruhé už tuto pohádku číst nebudeme.

MinaHawke
14.01.2018 5 z 5

Hezká kniha pro děti doplněná moc hezkými ilustracemi.

Walt Disney
americká, 1901 - 1966