O princi Čekankovi

S podtitulem: Jak putoval za princeznou, a o všelijakých dobrodružstvích, která se mu přitom přihodila. Princ Čekanka a jeho věrný oř Zagroškudla se vydávají na cestu za princeznou. Potkají spoustu neobyčejných bytostí – loupežníky, kteří vyloupí cukrárnu, žirafu jménem Teta Běta sedící na stromě, čarodějnici Pucnohu, kapra vyprávějícího vtipy... Originální pohádka známého českého autora vystavěná na klasickém schématu, protkaná velkou dávkou jazykové hravosti, vtipu a nonsensu. Knížka je plná slovních hříček a nečekaných zvratů, které z ní dělají jednu z nejvýraznějších současných pohádek. Seznam zviřátek: medvěd Bloumal, lišák Zrzek, hranostaj Ondřej, zajíc Kuba Kakrlák, veverka Janinka, krtek Vilém, neznámá sova a některá další. Seznam strašidel: čarodějnice Pucnoha, Klemprda, Kudibal a Plivník, polednice a nemodlenka, bludný kořen, bludičky neboli cvendy, jezinky, mátohy a mátožníci, sněhové obludy a příšery a některá další....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14187/big_o-princi-cekankovi-bfO-14187.jpg 4.421

Kniha O princi Čekankovi

fleurmilk
02.02.2018

Naprosto dokonalá pohádka od jazykového ekvilibristy Ouředníka! Doporučuji mimochodem všem, nejen dětem. Je to svým způsobem i "normální" postmoderní próza, nejen pohádka.

broskev28
06.08.2017

Úžasná pohádka, kterou naše děti - na rozdíl třeba od Malého prince - milovaly už odmala, včetně ježibabího rozpočítadla: jedna, dvanda, třinda, čtrnda, pádě, ládě, souka, louka, do klobouka, cinky linky bác!

bibi.r
26.03.2016

Rozhodně něco velmi netradičního :).
Pro předčítajícího nahlas jsou některá jména a dlouhé věty krkolomným oříškem :D.

Mairiel
12.01.2012

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih, jež byla poprvé vydána roku 1993. Pamatuji si na zvířata s divnými jmény, na kapitolu napsanou celou jednou větou, na ilustrace vytvořené nástrojem tužka v MS Malování (nejlepší! snad jsou i v tom novém vydání). Zpětně oceňuji svou dětskou intuici, která sáhla zrovna po této knize, protože se můžu chlubit, že jsem Patrika Ouředníka četla už když mi bylo osm =) (a vydrželo mi to dodnes)