Karoley Karoley komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

01.01.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Píseň ledu a ohně prostě miluju! Nejprve jsem viděla několik řad skvělého seriálu a pak při čekání na další díly jsem se ponořila do knih a strávila několik krásných měsíců ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy. Zamilovala jsem si Daenerys Targaryen, Jona Sněha, Tyrona Lannistra, Aryu i Sansu Stark, jejich příběhy mě nejvíc bavily a netrpělivě jsem očekávála, co jim osud připravil. Snad se Martin trochu pochlapí a ságu konečně dopíše, na poslední dva díly mám totiž už v knihovně připravené místo!

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

01.01.2022

Vražda z nevinnosti Vražda z nevinnosti David James Smith

Otřesný případ, kdy dva desetiletí školáci ubili k smrti dvouletého chlapečka. Kniha sleduje průběh vyšetřování a soudní řízení. Četla jsem knihu už dávno, nebylo mi z ní dobře. Dnes jsem koukla na internet, co se s malými vrahy stalo - v 18 letech byli propuštěni na svobodu a žijí v utajení. Jeden z mužů byl již dvakrát odsouzen za držení dětské pornografie..

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Jedna z největších záhad Slovenska - nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tríbeč. Legenda, mystifikace, nebo děsivá skutečnost?

Trhlina je opravdu zlá kniha, sevřela mě ve svém mrazivém, hrůzu nahánějícím objetí a vypustila až na úplném konci.. vyděšenou a zmatenou. Knihu jsem četla v noci a pak nemohla strachy usnout. Dotíralo na mě zlověstné "ticho s očima", brr.
Opravdu skvělý horor, jsem nadšená! Hned si jdu objednat Strach a Tmu.

01.01.2022 5 z 5

Nejdřív jsem viděla výborný seriál Černobyl z produkce HBO, hned poté jsem dychtivě sáhla po knize Modlitba za Černobyl (která seriál inspirovala). Při čtení mi běhal mráz po zádech, kam se hrabe leckterý horor. Havárie jaderné elektrárny, neinformovanost obyvatelstva, neviditelné zlo jménem radiace a děsivé následky..

"Nejkratší černobylský vtip: Byl to dobrý národ, ti Bělorusové."

Thyrsos Thyrsos František Halas

Příjemná sbírka erotické poezie, nic vulgárního. Doplněno vkusnými obrázky J. Štýrského. Nejvíce mě zaujala báseň Chuťové lásky a Dobrá rada ;))

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Zajímavé nakouknutí do BDSM světa. Lisu a Ally si člověk musí zamilovat.

"Všichni jsme svým způsobem tak trochu úchylní."

01.01.2022 5 z 5

Příběh O / Návrat do Roissy Příběh O / Návrat do Roissy Pauline Réage (p)

Slavný BDSM román. Příběh o dominanci a submisivitě. Příběh o slečně O. a jejím dobrovolném vstupu do otroctví.
Už dlouho jsem si chtěla tento "poklad francouzské literatury" přečíst. Kniha má hlubší myšlenky a větší vypovídající hodnotu, než jsem čekala. Velice zajímavý je i doslov. Osobně ovšem chovám vřelejší city k Lady Fuckingham.

01.01.2022 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Slavná erotická novela. Příběh o životě Lady Fuckingham a o jejích milostných dobrodružstvích.. a že toho holka zažila!
Taková oddechová četba. Žádný velký příběh nečekejte, tady se jenom souloží a souloží :)

01.01.2022 4 z 5

Záskok Záskok Zdeněk Svěrák

Záskok - Cimrmanova hra o nešťasné premiéře hry Vlasta. Skvěle jsem se bavila, úžasné dílo! "Zvídavý invalida" je prostě nezapomenutelný!

Vyšetřování ztráty třídní knihy Vyšetřování ztráty třídní knihy Zdeněk Svěrák

Vyšetřování ztráty třídní knihy - další skvělá hra z pera páně Cimrmana. Nasmála jsem se u semináře i samotné hry, opravdu povedený kousek!

"Vždyť je to tu - jeden vedle druhýho - samý debil nebo blbeček.. debil - blbeček, debil - blbeček, debil - blbeček, debil - blbeček, debil - blbeček! Akorát tamhle vzadu - to je snad jediná výjimka - sedí dva blbečci vedle sebe!!!"

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Tak tohle mě fakt bavilo! Kdysi jsem viděla film a šla bych na to s chutí i do divadla. Boží záležitost!

LADY BRACKNELLOVÁ: Kouříte?
JACK: Inu … ano, musím přiznat, že kouřím.
LADY BRACKNELLOVÁ: To slyším ráda. Muž má mít stále nějaké zaměstnání. Beztak je v Londýně příliš mnoho zahalečů.

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Cimrmanovo severské drama o dobití severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909.
Smála jsem se od začátku do konce, u semináře i samotné hry. Úžasné dílo!

"Navrhuji sníst psy." :))

Dlouhý, Široký a Krátkozraký Dlouhý, Široký a Krátkozraký Zdeněk Svěrák

Dlouhý, Široký a Krátkozraký - pohádka, která u dětí propadla.. ale mě ohromně bavila! Nasmála jsem se u semináře i samotné hry, opravdu povedený kousek!

Bystrozraký: "Chybí vám moji dva společníci. Dlouhý a Široký. Říkáte si jistě: Kdepak asi jsou? Kampak se nám ti čerchmanti schovali? Neschovali se, děti. Umřeli."

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Robert Langdon je světově proslulý symbolog, který v minulosti pátral po Iluminátech v Římě a po Svatém grálu ve Francii. Tentokrát je povolán do Washingtonu, kde se pouští po stopách legendárního zednářského pokladu.

Trochu slabší než Andělé a Šifra, ale stále neuvěřitelně čtivé a místy děsně napínavé. Nejvíc mě bavila dějová linie kolem zlosyna, ačkoli jeho totožnost se dá dost brzy odhalit. Docela úsměvné mi přišlo opěvování bohaté historie Washingtonu (starého "už" 200 let). Závěr knihy trochu zchladil mé nadšení - neuvěřitelně se vlekl a ze všeho toho tlachání a filozofování mě rozbolela hlava (za což srážím 1 hvězdu).

"Čas je řeka... a knihy jsou lodě, mnohé svazky se vydají po proudu, ale ztroskotají a navěky uvíznou na písčině, jen málo, pramálo z nich odolá zkouškám času a přežije, aby požehnalo budoucím věkům."

28.12.2021 4 z 5