Příběh O / Návrat do Roissy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh O (Histoire d'O, 1954) Pauline Réageové je bezesporu nejlegendárnější sadomasochistický román moderní doby. Pro příznivce tohoto kultu je ozdobou erotické knihovničky, pro určité feministické či puritánské kruhy naopak zhmotněním zlého snu. Tím spíše, že jej inkognito napsala žena, jejímž je je O zřejmě jakýmsi fantastickým obrazem. Příběh O vyprovokoval jeden z největších skandálů francouzské literatury. Toto mistrovské literární dílo, zprvu zakázané a často zabavované a šířené ilegálně, se stalo po Saint-Exupéryho Malém princi zřejmě nejčtenější knihou francouzské literatury a dočkalo se filmového i komiksového zpracování. Kniha obsahuje i text Návrat do Roissy (1969), původně zamýšlený jako pátou a poslední kapitolu Příběhu O....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158361/pribeh-o-navrat-do-roissy-AwO-158361.jpg 3.682
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Host
Orig. název

Histoire ďO / Retour à Roissy

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Příběh O / Návrat do Roissy

Přidat komentář
kinee
16.04.2019

Tuhle knihu mi doporucil znamy,kdyz jsem cetla Padesat odstinu sedi. Zaujala mne i proto,ze byla ve Francii druhou nejctenejsi knihou po Malem princi.Mozna proto,ze je to eroticky roman,mozna proto,ze zpocatku byla dosti zavrhovana.Ale! Neni pro slabe povahy,feministky a romanticky. Dost brutalne popsane sado-masochisticke praktiky.Vic popisovat neni treba.Ve mne vyvolala odpor a uzas,co vsechno lze si nechat libit....

Vlastovka931
05.02.2019

Ideál sado maso života. Dokud si neprectete poslední stránku...

JosefKomensky
19.01.2019

Byla to jedna z prvnych knizek kterous sem kdy cetl zabyvajicimi se praktikami SM nikdy na ni nezapomenu.

Shaki
08.10.2018

Na této knize mě dostal neotřelý styl, jakým je psaná. Scény nejsou popisovàny tak detailně jako v některých jiných knihách, přesto jsou svým způsobem syrovější. Občas jsem ji musela odložit, protože jsem to už nedávala. Pak mě zajímalo, co se vlastně dělo dál. Postavy se tu taky nečekaně vyvýjí. Chápu, proč byla kniha zakázaná a nechápu, jak se autorce podařilo v té době něco takového vůbec stvořit. Mimochodem, konec mě dostal....

Nicol13
27.03.2018

Pokud jsem dobře pochopila, je toto rozšířené vydání Krásné z Roissy.
Pro mě je to zajímavá kniha. Co se týče stylu psaní a rozmanitosti popisů (všeho, nejen aktů), tak je to skvost v tomto žánru. A je o to cennější a zvláštnější, že jej napsala žena.
Není to žádné plytké vyprávění, kde se propírá jedna omáčka dokola...naopak obsahuje i dost, dá se říct, hlubokých myšlenek.
Je to takové lehce depresivní nahlédnutí do našeho nitra, kdy vlastně každý může sklouznout na "špatnou" stranu (je-li opravdu špatná?) a to s těmi nejlepšími úmysly a pak, když mu to všechno dojde, není cesty zpět.
Navíc je tu konečně popsané bdsm v jeho syrovosti... a ne jen nějaké plácáníčko rukou po zadku a kousání do rtů.
Mně se to líbilo, ale zřejmě nedoporučuji pro slabší povahy.

Sweet-jahudka
08.07.2017

Ideální kniha pro toho, kdo má rád perverznost...

Stolda
23.06.2017

Asi je z mých komentářů čitelné,že jeden z uživatelů této databáze má se mnou společnou knihovnu a lampu u večerního čtení zhasínáme spolu. Ale názory na knihy máme každý jiné. Mně například tahle kniha líbila, tím víc je mi líto komentáře mé přitelkyně,když některé pasáže přeskočila ( že by prudérnost? pak ale nečekejte ,že příjde nějaké Wau...) a tím pak nepochopila , protože nechtěla, dost důležité souvislosti. Ano,lidská touha a sexualita jdou ruku v ruceZa mě hodnocení knihy je vysoké. A oceňuji,že tato kniha vyšla a čte se. A jistě,nám chlapům se asi čte lépe,protože na rozdíl od těch našich slabších poloviček,my si při čtení takových knih nic nemalujeme na růžovo.

Damato
22.06.2017

Tak dlouho jsem doma otravovala, že ji chci číst až se nedávno doma objevila ( jo, jo, díky úžasnému bazaru v téhle ještě úžasnější Databázi - dodatečně moc děkuji) a potvrdilo se mi to, že se člověk nemá moc těšit - z celé knihy jsem byla víceméně zklamaná, protože jsem taky čekala u čtení takové to " WAU " a zatajený dech , ale nějak mě to celkově nebavilo...ale zas abych jen nehaněla, přečíst se to koneckonců dalo.

1

Štítky

sex BDSM erotika sexuální úchylky francouzská literatura sadismus masochismus

Autor a jeho další knihy

Pauline Réage (p)
francouzská, 1907 - 1998

Podobné knihy

Kniha Příběh O / Návrat do Roissy je v

Právě čtených6x
Přečtených120x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených1x
Knihotéce44x
Chystám se číst67x
Chci si koupit16x
dalších seznamech1x