Hostina pro vrány

Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá… Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na kdysi zoufale žádaný „Železný trůn“, ale jsou příliš slabí nebo vzdálení, než aby se jim to mohlo podařit. Válka, která zuřila tak dlouho, strávila sama sebe… Avšak jako v dohře jakéhokoli vrcholného zápasu netrvá dlouho, a začnou shromažďovat zrádci, psanci, odpadlíci a mrchožrouti, hašteřící se nad kostmi mrtvých a nad kořistí přeživších. S tím, jak se lidské vrány slétají ke své hostině z popele, se v Sedmi královstvích rodí nové intriky a vznikají nebezpečné aliance, zatímco ze zlověstného soumraku minulých zápasů a chaosu se vynořují překvapivé postavy. Je to čas, kdy se moudří a ctižádostiví, ale i zrádní a silní snaží pomocí svých schopností, moci a magie přežít kruté a strašlivé časy, jež nastaly. Je to čas, kdy se lidé prostí i urození, bojovníci i čarodějové, úkladní vrazi i mudrcové dávají dohromady a snaží se bojovat o své místo na zemi a své životy. Protože na hostině pro vrány je mnoho hostí – ale jen pár jich nakonec přežije....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122031/big_hostina-pro-vrany-vX3-122031.jpeg 4.42480

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 4.

Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Talpress

A Feast for Crows, 2005

Kniha Hostina pro vrány

petaSk
30. listopadu

[audiokniha]
Opět paráda. Nejnenáviděnější osoba je Cersei, u které jsem se konečně dočkala nějaké satisfakce. Jaime Lannister se definitivně stal jednou z mých nejoblíbenějších postav a v Hostině pro vrány dostal hodně prostoru, abychom ho poznali lépe. Brianne je taky skvělá a jsem zvědavá, jak to s ní nakonec dopadlo. Osud Fialky a jejího synáčka mi rval srdce a já doufám, že v Tanci s draky vše dobře dopadne. Sansa nám dospívá a získává sebevědomí, ale rozhodně se z ní nestává taková bitch, jak bylo znázorněho v seriálu.
Naopak, nejméně mě pořád baví Arya Stark. Tyrion mi tady nechyběl, aspoň dostaly prostor jiné postavy. Ale do dalšího dílu se na něj těším.

Květ

Po delší době jsem dočetla čtvrtý díl Hry o trůny. V tomto pokračování mi moc chyběly některé postavy (Daenerys, Tyrion, Jon Sníh...), přišlo mi to trošku natahované, ale jiné výtky nemám, opět do detailů propracovaný příběh a těším se, co bude dál.

Jaklová.katka

Tyrion. Tyrion. Tyrion.
Co víc chtít

fénix56

Nevím, co spisovatele Martina vedlo k tomu, aby tento díl tak rozmělnil několika novými postavami, bez kterých by se tato série obešla. Ano, jeho styl je pořád stejný, to znamená vynikající. Ale protože už mám všechny díly přečteny několikrát, vím, že většina těch nových postav mizí ve ztracenu. Bohužel ve ztracenu vidím i ukončení celé série....

KajaPet02

Nemám slov. Tohle je naprosto geniální série. Líbilo se mi, že i tak velký svět je v podstatě miniaturní. Různé postavy narážejí na jiné postavy na naprosto nečekaných místech (někdy pro ně, jindy spíš pro mne), nejednou jsem měla chuť začít na ně křičet koho to vlastně potkali a jak důležité věci by se od nich mohli dozvědět. Je neuvěřitelné kolik zvratů se vejde do jedné knihy, když se celou dobu vlastně více méně nic nedělo. Stejně jako u předchozích dílů se mi první půlka celkem vlekla, ale pak jsem najednou byla na konci a ptala jsem se sama sebe jak se to stalo. Už se těším až se dostanu i k dalšímu dílu.

fruitbueno

Natrápila jsem se. Bavily mě jen příběhy Starkovic děvčat, hlavně Arye. Přijde mi, že jsem zatím v sérii nic slabšího nečetla. Škoda.

Mirka2778

Samozřejmě nemůžu napsat, že jsem zklamaná. Nejsem. Ale některé postavy mi opravdu chyběly. No ano, přibyly další. Takže se v nich už trochu víc ztrácím kdo je kdo. Každopádně jsem se Hostinou prokousávala o něco déle. Je jasné že ani jediné ze sedmi království nemohlo zůstat stranou a nezůstalo.

n.ezn.amy

čtvrtá série ságy Hry o trůny. Válka je v plném proudu a království totálně v troskách. Jednotlivé rody zabírají území, rodí se nová spojenctví a aliance a pochopitelně není nouze o intriky a zrady. V tomto díly se setkáme s dalšími hrdiny, kteří se v předchozích dílech moc anebo vůbec nevyskytovali a tím Martin rozvíjí další osudy a spletité příběhy. Každý díl mě moc baví a stejně i tento, sice se zde nesetkáme s hrdiny z předchozích knih, ale kniha je neméně čtivá a napínavá