Hostina pro vrány

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá… Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na kdysi zoufale žádaný „Železný trůn“, ale jsou příliš slabí nebo vzdálení, než aby se jim to mohlo podařit. Válka, která zuřila tak dlouho, strávila sama sebe… Avšak jako v dohře jakéhokoli vrcholného zápasu netrvá dlouho, a začnou shromažďovat zrádci, psanci, odpadlíci a mrchožrouti, hašteřící se nad kostmi mrtvých a nad kořistí přeživších. S tím, jak se lidské vrány slétají ke své hostině z popele, se v Sedmi královstvích rodí nové intriky a vznikají nebezpečné aliance, zatímco ze zlověstného soumraku minulých zápasů a chaosu se vynořují překvapivé postavy. Je to čas, kdy se moudří a ctižádostiví, ale i zrádní a silní snaží pomocí svých schopností, moci a magie přežít kruté a strašlivé časy, jež nastaly. Je to čas, kdy se lidé prostí i urození, bojovníci i čarodějové, úkladní vrazi i mudrcové dávají dohromady a snaží se bojovat o své místo na zemi a své životy. Protože na hostině pro vrány je mnoho hostí – ale jen pár jich nakonec přežije....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122031/hostina-pro-vrany-vX3-122031.jpeg 4.42299
Série

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 4.

Žánr
Literatura světová, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

A Feast for Crows, 2005

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Zatímco v předchozích třech knihách jsou kapitoly pojmenovány podle vlastních jmen postav, v této začíná jejich pojmenovávání i podle situace ve které se postavy ocitly. Např místo Arianne je to Princezna ve věži, atd. Dost časté je hlavně změna jména Arye, což je symbol pro postupnou ztrátu její identity. (Benjiki)


V květnu 2005 George Martin oznámil, že délka manuskriptu jeho samotného a vydavatele vedla k tomu, aby kapitoly vyšly ve dvou různých knihách.Nerozhodl se však text rozdělit chronologicky, ale podle postav a lokací příběhu - obě knihy se tedy měly zčásti odehrávat ve zhruba stejný čas, ale víceméně na jiných místech (Markysek45)


Kniha se původně měla odehrávat pět let po předchozí knize, Martin ale zjistil, že takový styl psaní by vyžadoval množství flashbacků, které by vyplnily časovou mezeru, a tak po roce tento styl psaní opustil. (Markysek45)


Tento díl ságy je vyprávěn pohledem třinácti postav. POV: Prolog: Pate - učedník Citadely ve Starém městě; Cersei Lannister; Sansa Stark; Arya Stark; Ser Jaime Lannister; Brienne z Tarthu; Samwell Tarly; Prorok, později Utopený muž - Aeron Greyjoy; Dcera Krakatice - Aša Greyjoy; Železný kapitán, později Plenitel - Victarion Greyjoy; Kapitán stráží - Areo Hotah; Poskvrněný rytíř - Arys Oakheart; Královnotvůrce, později Princezna ve věži - Arianne Martell. (Metal Messiah)


V Hostině pro vrány se autor okrajově zmiňuje o osudu bájné Valyrie. Zánik této civilizace má historický podklad v katastrofální zkáze Pompejí a Heraklionu. Samotná zaniklá Valyrijská civilizace zřejmě čerpá v legendách o ztracené Atlantidě. (Metal Messiah)


Předobrazem Braavosu v reálném světě jsou Benátky (v ranném středověku mocné svobodné město) a starověký Rhodos, kde vjezd do přístaviště podle legend střežila obří socha, tzv. Rhodoský kolos. (Metal Messiah)