Vyšetřování ztráty třídní knihy

Divadelní hra Divadla Járy Cimrmana.

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82004/vysetrovani-ztraty-tridni-knihy-82004.jpg 4.5305

Divadlo Járy Cimrmana 2.

Humor, Literatura česká
Vydáno, Paseka

Kniha Vyšetřování ztráty třídní knihy

SAnthony

Příjemný Cimrmanovský humor. Celá hra je takový "... the ping pong with the words..."

mahdal

Hru jsem několikrát viděl ze záznamu, musím říci, že věrně koresponduje s knižní předlohou. Humor Cimrmanů mám velmi rád, nezklamal ani v této knize. Těším se na další díla z pera S & S.

nikikostadinova

Bylo fajn si na začátek roku zopakovat tuhle klasiku.

Miliarda
30.07.2019

Další z her génia Járy Cimrmana. Seminář jako tradičně naprosto skvělý, bohužel hra je na mé poměry ke konci až přehršle dadaistická. Celkově se však jedná o velmi kvalitní dílo, jen pro mě osobně jsou další hry úrovní lehce výše a těmto tak dávám přednost.

NaiTenshi
21.02.2019

Světlo se láme! Asi první cimrmanovka, kde mě úvodní seminář bavil více než samotná hra.

RyonMathrin
04.12.2018

Na první přečtení (poslech) jakoby méně záživná, ale s rostoucím počtem opakování oceníte a postavíte na stejný level jako ostatní hry.
Třeba telefonování: "Potřeboval bych vycházkové hole asi takhle dlouhé..."
Nebo Cimrmanův důkaz, že světlo je rychlejší než zvuk...
Filozofie externismu? Nepřekonatelná!
A samozřejmě hlášky ze hry:
"Učí se dobře, to nemohu říct."
"Teď už se ale opravdu žerty stranou! Už mě to namouduši žádná legrace!"

karel8316
18.11.2018

no na rovinu ... ač mám tento humor opravdu rád, tak toto je jednoznačně to nejslabší, co autoři napsali ... zejména hra samotná. Zatímco Dobytí severního pólu... je nepropracovanější a nejlepší...toto nemá ani hlavu ani patu. Je to jaksi o ničem. Skoro mi to připadá jako pokus autorů, čemu všemu se lidé budou ještě smát. No a protože se počítá se snoby, kteří na Cimrmana chodí jaksi aby byli IN , není to asi těžké ... mimochodem, jak je uvedeno ve hře Záskok, “tady vlevo, tady vždycky sedí blbci ...” to je myslí jasné poselství autorů právě k podobným divákům.

1amu
29.06.2018

Tato hra je hlavně dílem Ladislava Smoljaka a ono je to patrné zejména u monologu pana ředitele (Smoljak) .
Ř: Rozumní chlapci ! Toto jsou rozumní chlapci !? Vždyť je to tu jeden vedle druhého samý debil nebo blbeček. Vždyť se podívejte (ukazuje do zasedacího pořádku) : Debil-blbeček, debil-blbeček, debil-blbeček, debil-blbeček, debil-blbeček. Akorát tamhle vzadu - to je snad jediná výjimka - sedí dva blbečci vedle sebe !!!
Není to krásné ?
A že jsme je ve škole a v dalším životě potkávali . Vzpomínám na spolužáka H.H., kterému jsem později šéfoval (jako vedoucí expedice). On byl mašinfíra u malého továrního lokotraktoru. A na nákladní průvodní list psal (mimo jiné) Kopřyvnice . Vyprávěl jsem to doma svým dětem, kteří od té doby znají pouze jedno město Kopřyvnici !
Tato hra má úžasný referát "O teorii poznání" - "Trestání učitele učitelem " či teorii "Oživlé dřevo " a také půvabnou básničku :
Školákovo trápení.
Ach, co je krásy v přírodě vůkol a já mám psáti domácí úkol.
Skřivan tu jásá, břízky tu šumí, šťasten je ten, kdo na zítřek umí.
Ach, ty má mysli, ach, ty má hlavo netěkej, netoč se vlevo a vpravo .
Ten kdo si pospíší s úkoly, může se proskočit po poli .
A to šlo teprve v pořadí o druhou hru S+S.

divadelní hry

Autoři knihy

Zdeněk Svěrák
česká, 1936
Ladislav Smoljak
česká, 1931 - 2010

Kniha Vyšetřování ztráty třídní knihy je v

dalších seznamech6x