Zdeněk Svěrák

Emil Synek (pseudonym)

česká, 1936, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Strážce nádrže

Strážce nádrže - Zdeněk Svěrák

Starý strážce vodní nádrže Jiří Smrček si dopisuje s generálním ředitelem povodí. Jsou to zprávy o stavu přehrady, ale také o stavu jeho duše. Nevadí, že ředitel ani na j... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Po strništi bosKoljaNové povídkyZáskokVratné lahve

Komentáře (21)

Zdeněk Svěrák

Přidat komentář
TaLu
12.12.2018

Pokud budeme mít osobnosti, jež vládnou inteligentním humorem a krásou češtiny, bude mě naplňovat hrdostí, že k tomuto národu patřím, přesto, že se jako jiné země, dopouštíme mnoha chyb. Máme na čem stavět, v našich kořenech je historie plná skvělých osobností, které povzbuzují naději do budoucna.
Inteligentní humor a krása i bohatství jazyka nám pomáhali i v těžších dobách.
Žasnu, jak pan Svěrák všechno stihne. Knihy, písně, pořady pro děti, herectví, scénáře, charitu.....a ještě nám věnoval Járu Cimrmana !! Díky, díky, díky.

triatlet
21.10.2017

Původně jsem chtěl hodnotit knihu - Posel hydrometeorologického ústavu (https://www.databazeknih.cz/knihy/posel-hydrometeorologickeho-ustavu-to-jeli-dva-ve-vlaku-357162 ), ale má vyjít až příští týden.
Koupil jsem si ji dnes na 27. Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.
V den, kdy v Česku xenofobie a oligarchie zvítězila nad demokracií.
Moje cesta ke knize byla absurdní. Stánek Grada jsem poprvé minul. Byl totiž "utopený" v davu chtivých sběratelů selfíček s Jiřím Kajínkem... Nakonec jsem stánek Grady našel a koupil jsem si milý, laskavý a jazykově hravý Svěrákův dvojkousek. Zdeněk Svěrák v úvodu popisuje, jak rozhlasová úprava byla zakázaná, protože režisér Jan Fuchs byl na černé listině.
Zdeněk Svěrák pro mě bude symbolem člověčenství, humoru, laskavosti a rád si poslechnu jeho příběhy, podívám se na filmy podle jeho scénářů a přečtu si jeho texty.

Barisek007
20.08.2017

Jde to napsat dvěma způsoby...
Za prvé: sáhodlouze vysvětlovat, jak pan Svěrák provází celý můj život (písničkami v dětství, filmy v pubertě, divadlem v dospělosti, diktáty na SŠ a VŠ, knihou v mateřství..), jak je skvělý, vtipný, moudrý atd..
a za druhé by přeci stačilo jen říct "Děkuji, pane Svěráku, že jste a že děláte lidem radost."

Damato
17.04.2017

Svěráka má ráda moje maminka, miluji ho já a po přečtení knížky "Tatínku, ta se ti povedla" se přidává do našeho klubu i moje vnučka. Jak říkal o prázdninách můj otec, když jsem tam s vnučkou trávila prázdniny... Někde mají v neděli na zahradě dort, naše holky mají nejradši k nedělní siestě Svěráka...

Jane007
25.06.2016

Pro mě nejlepší český spisovatel vůbec. Umí rozesmát, okouzlit a má nádherné vypravěčské schopnosti. Prostě srdcovka:-)

Red-Donald
09.03.2016

Moudrý muž, prostě Emil Synek.:-)

Barykefa
19.02.2016

tento muž je zárukou krásné češtiny, krásného humoru, lidskosti a Jára Cimrman je naše kulturní dědictví

qwill
08.02.2016

jj, já jsem viděl Vraždu v salónním coupé ve Slováckém divadlu naživo... nezapomenutelný výkon.... Hlaváček to jistil

Totojsemja
08.02.2016

Každý správný čech by měl vidět divadlo Járy Cimrmana. Viděl jsem všechny díly asi 15krát a vždy mi na tváři vzbudí úsměv, někdy i záchvat smíchu.

strachok
12.01.2016

Jeho vlastní filmová a literární tvorba a Cimrmanovský přínos českému divadlu jsou zárukou jeho nesmrtelnosti, stejně jako pro Ladislava Smoljaka.

strachok
12.01.2016

Jeho cit pro český jazyk a uhlazený humor jsou jistě zárukou, že mladší generace budou cítit hrdost na náš rodný jazyk (a budou číst alespoň nějaké knihy).

strachok
12.01.2016

Tvorba Zdeňka Svěráka dává nový význam termínu "krásná literatura".

stajpik
07.01.2015

Já si naopak myslím, že v beletrii je opravdu špičkový. Jeho práce s českým jazykem, humor a typická poetika je něco, co nemá jen tak někdo. Je to jeden z mála autorů, který má své knížky až neuvěřitelně čtivé.

zuzunka
20.10.2014

Mám ho ráda!! Je svým způsobem originální!!

Avatar Aang
01.10.2014

Je to genius a vymýšlí bezvadné fóry.

mezer
16.08.2014

Njn Borec!

kní
14.07.2014

"Největší odměnou pro mě je smích. Když se smějeme, tak jsme na několik vteřin naprosto šťastní - asi jako pes. Proto mám smích rád a vyhledávám ho i v životě. Ve svém věku si myslím, že humor je jedinou důstojnou obranou předem ztracených pozic." - uvedl Z. S. při přebírání letošní Ceny prezidenta festivalu (filmového) (karlovarského) (t.č. tzv. "bartoškovka").

Marčullkas
24.01.2014

Svěráka mám ráda jako autora nápaditých čtivých knih, ale především jako divadelníka a režiséra :)

Teesska
22.03.2013

Pro mě je Zdeněk Svěrák největší osobností současné české společnosti. Tuším, že naše pohledy na svět jsou si velmi blízko.

nightlybird
26.10.2011

Je zcela logické, že komentář k tak interesantní osobnosti české kultury nemůže napsat kdejaký hejhula, neznalý mistrova života a díla. Smutné by bylo, kdyby se toho někdo odvážil. Kdyby si tady někdo, kdo nepařil se Zdendou U Pavouka, kdo nesedával u Svěráků v kuchyni a nerozmlouval s paní domu u kávičky a domácí bábovky (že se ale Haničce povedla, co říkáte) o běhu života, začal z ničeho nic cintat pentli a sesmolil tady jakési bláboly. To by nebylo ani tak smutné, to by byla doslova tragedie. Ještě že se k tomu zvrhlému skutku nikdo neodhodlal, byla by to doslova skvrna na štítu tohoto webu a nedejpámbu ještě by nás mohli vyrazit ze serveru. Na štěstí se to nestalo a tak se tady skví váš zasvěcený rozbor díla a života tohoto našeho, troufnu si říci, barda.

WEIL
10.10.2011

Je smutné, že jsem zde opět první, ale pro tenhle server mi to přijde i typické, že i když je zde dost přihlášených, tak nikdo k tak známému člověku, jako je Z. Svěrák nenapsal ani řádku.

Z. Svěrák je pro mě především divadelník, skvělý vymýšleč gagů v 70. a 80. letech 20. století a výborný textař.

Horší herec, výborný scenárista, ale ne dobrý autor beletrie,protože jeho beletrie je vždy hlavně literárně upravený scénář, bez emocí, jen "technicky" dobře vystavený příběh, který oživili až režisér a herci.

To mě dost na začátku zaujalo.
Nejdříve jsem znal filmy, až později jak je to napsáno.

Měl velké štěstí na svou ženu, která mu připravila zázemí a s níž si stále skvěle rozumí a taky na parťáka, tedy L. Smoljaka, s nímž to desítky let táhli jak divadelně, pak i filmově.

Práce se svým synem to už je o něčem jiném. Doba se změnila, satira zůstala, ale ta jejich patří spíše do doby socialismu, či nadčasovosti, což se týká jejich nejlepších filmových i divadelních kusů.