Zdeněk Svěrák

Emil Synek pseudonym

česká, 1936 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Zpěvník - 120 nejznámějších hitů

Zpěvník - 120 nejznámějších hitů - Zdeněk Svěrák

Máte chuť si zahrát a zazpívat písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře? V tomto nejobsáhlejším zpěvníku, plném textů, not i akordů, najdete 120 nejznámějších hitů této... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 76 knih

Komentáře (22)

Přidat komentář
Kuža007
17. března

Geniální spisovatel. Neúspěšný politik. Skvělý člověk. Výborný herec. Tvůrce skvělého českého humoru a tvůrce legendárního Járy da Cimrmana.

Eicherik
18.11.2019

V letech 1961–1969 byl členem Komunistické strany Československa. (Wikipedie)

TaLu
12.12.2018

Pokud budeme mít osobnosti, jež vládnou inteligentním humorem a krásou češtiny, bude mě naplňovat hrdostí, že k tomuto národu patřím, přesto, že se jako jiné země, dopouštíme mnoha chyb. Máme na čem stavět, v našich kořenech je historie plná skvělých osobností, které povzbuzují naději do budoucna.
Inteligentní humor a krása i bohatství jazyka nám pomáhaly i v těžších dobách.
Žasnu, jak pan Svěrák všechno stihne. Knihy, písně, pořady pro děti, herectví, scénáře, charitu.....a ještě nám věnoval Járu Cimrmana !! Díky, díky, díky.

triatlet
21.10.2017

Původně jsem chtěl hodnotit knihu - Posel hydrometeorologického ústavu (https://www.databazeknih.cz/knihy/posel-hydrometeorologickeho-ustavu-to-jeli-dva-ve-vlaku-357162 ), ale má vyjít až příští týden.
Koupil jsem si ji dnes na 27. Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.
V den, kdy v Česku xenofobie a oligarchie zvítězila nad demokracií.
Moje cesta ke knize byla absurdní. Stánek Grada jsem poprvé minul. Byl totiž "utopený" v davu chtivých sběratelů selfíček s Jiřím Kajínkem... Nakonec jsem stánek Grady našel a koupil jsem si milý, laskavý a jazykově hravý Svěrákův dvojkousek. Zdeněk Svěrák v úvodu popisuje, jak rozhlasová úprava byla zakázaná, protože režisér Jan Fuchs byl na černé listině.
Zdeněk Svěrák pro mě bude symbolem člověčenství, humoru, laskavosti a rád si poslechnu jeho příběhy, podívám se na filmy podle jeho scénářů a přečtu si jeho texty.

Barisek007
20.08.2017

Jde to napsat dvěma způsoby...
Za prvé: sáhodlouze vysvětlovat, jak pan Svěrák provází celý můj život (písničkami v dětství, filmy v pubertě, divadlem v dospělosti, diktáty na SŠ a VŠ, knihou v mateřství..), jak je skvělý, vtipný, moudrý atd..
a za druhé by přeci stačilo jen říct "Děkuji, pane Svěráku, že jste a že děláte lidem radost."

Damato
17.04.2017

Svěráka má ráda moje maminka, miluji ho já a po přečtení knížky "Tatínku, ta se ti povedla" se přidává do našeho klubu i moje vnučka. Jak říkal o prázdninách můj otec, když jsem tam s vnučkou trávila prázdniny... Někde mají v neděli na zahradě dort, naše holky mají nejradši k nedělní siestě Svěráka...

Jane007
25.06.2016

Pro mě nejlepší český spisovatel vůbec. Umí rozesmát, okouzlit a má nádherné vypravěčské schopnosti. Prostě srdcovka:-)

Red-Donald
09.03.2016

Moudrý muž, prostě Emil Synek.:-)

1