Vratné lahve přehled

Vratné lahve https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117/vratne-lahve-117.jpg 4 107 107

Držíte v rukou těsto, z něhož byl uhněten film. Nahlédněte do tvůrčí kuchyně Vratných lahví, dalšího značkového díla otce a syna Svěrákových. Ostatně kdo jiný vypoví obsah filmu lépe, než sám autor scénáře... „Vratné lahve jsem nemohl napsat zamlada. Musel jsem si počkat, až se mě dotkne stáří. Je to příběh o mužském, který nechce do důchodu ani pracovního ani milostného. A má s tím starosti. Z těchto starostí jsem se pokusil upéci předlohu pro filmovou komedii, které se říká hořká.“ – Zdeněk Svěrák... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vratné lahve. Přihlašte se a napište ho.

Recidivista
01.11.2022 4 z 5

V gastronomickej terminológii by sa dalo povedať, že šéfkuchár Svěrák namiešal veľké množstvo ingrediencií rôznych vôní a farieb, pričom ak by sa toho chopil niekto iný, vznikol by z toho pravdepodobne nechutný zapáchajúci guľáš, ale jemu sa z toho podarilo pripraviť vynikajúcu pochúťku, ktorú je ideálne zapíjať Pilsnerom 12% (samozrejme zo zálohovanej fľaše).

Jednu hviezdu dávam dole, ale to len preto, že sa jedná o scenár, ktorý má určité obmedzenia oproti klasickým literárnym žánrom, takže som si to nemohol užiť úplne naplno.

8/10

JointlieKat94
05.11.2021 5 z 5

Můj přítel je nečtenář, tento film ale miluje. Já se snažím mu čas od času něco předčítat (snad jen pro ten pocit, který by mohl poznat.. :D ), a tak jsem v antiku zvolila tuto knihu.

Film zná do detailu, dle jeho slov je ve filmu slovo od slovíčka navíc, jen minimum. Jinak je to prý docela přesný. :)

Knihu jsem mu četla při našem delším cestování autem, dočítala jsem včera pred spaním. Sama jsem se snažila nasadit i stejný tón herců, no samozřejmě to nešlo, ačkoliv jsem měla film "stále před sebou". :D

Je to skvělá kniha, příběh o stárnoucím Tkalounovi, kterej chytá druhou mízu a dělá neuvěřitelné. Odchází z práce, nalézá novou. Má neuvěřitelné noční představy. Neuvěřitelný elán do živita. :D Eli se mi taky líbí, jako jejich společné hlášky. Je to prostě dokonalé. :)

Kniha se nám moc líbila. :)

medlovice
28.06.2021 5 z 5

Mám docela ráda film Vratné lahve a tuto knížečku jsem našla v knihovničce na sběrném dvoře. Bavila jsem se při čtení stejně jako při filmu .

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vratné lahve v seznamech