Střet králů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddardův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s Divokými a Jinými, co tam přebývají. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli... a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79149/stret-kralu-3mQ-79149.png 4.73351
Série

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

A Clash of Kings, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (240)

Kniha Střet králů

Přidat komentář
Nunee
05. dubna

Neuvěřitelně dobré čtení. Moc se omlouvám své rodině, musí to být semnou teď těžké, protože pri každé volné chvilce jsem utopená v knize. Napínavé, strhující, fascinující! Začínám si pohrávat s myšlenkou, že po přečtení všech dostupných dílů dám šanci i seriálu :-)

RickyRicardo
30. března

To je prostě tak úžasně napsáno že nemám slov. Ta knížka má prostě všechno. Akce, sprosťárny, intriky, dokonalé charaktery a hlavně to všechno dává smysl. Je zkrátka hrubý, hrubý, hrubý a tak to mám rád. Doporučuju každému milovníkovi fantasy.
PS. Seriál je boží, ale knížka je prostě jako rozjetého buldozer. Sroluje tě.


Mirka2778
28. března

Střet králů- možná má trochu volnější tempo. Je čas poznat charaktery postav, obeznámit se s terénem, ve kterém se budeme pohybovat a dozvíme se i některé staré historky, které by mohly být dávno zapomenuty a přesto mají vliv na aktuální dění.
Martin mě má na háčku a já se podvoluji....

Maanna
06. března

Určitou nevýhodou je, že se hrdinové tak trochu rozprchli. Zatímco v prvním díle střídající se vypravěči posouvali děj dál, tady si téměř každá postava jede svou linku a ve výsledku se děj často o moc neposune (např. Catelyn za těch 850 stran dojela na jedno jednání, kde se něco podstatného událo, a zase se vrátila, Dany dojela do města a shání loď apod.), ale naštěstí to nadále táhnou výborně podané postavy, které prostě neumožňují nezúčastněné čtení, propletence intrik a taktik, které jsou neobvykle pestré a mě baví. Lehce mě zklamaly bitvy, které rozhodl zásah magie, to mi vždy přijde trochu nefér - člověk se těší, jak se to bude vyvíjet, a ono bum, magie, a vše je jinak... Ale kvůli ostatním pozitivům jsem to ochotná autorovi odpustit a ostatně bitva o Královo přístaviště mi mírná zklamání zcela vynahradila...

Racek213
25. února

Co říci? Opět vynikající. Ono tedy je to vlastně o politice a o jejím řešením jinými, a to násilnými prostředky (jak říká klasik )filosofii a o lidech, jejich tužbách, strastech i slastech, o lásce, zradě a věrnosti, přehlížené schopnosti a vítězné neschopnosti--- a ještě mnoho víc. Ale hlavně o politice. A i znalost mistra Suna autor hbitě využívá... no jo. Lahůdka.

n.ezn.amy
17. ledna

Druhý díl ságy Hry o trůny, dva králové jsou mrtví a další usilují o jejich trůny, Starkové povstanou proti Lannisterům jako pomstu za smrt krále severu Eddarda Starka. Do soupeření se zapojí další rody a obrovská válka je naspadnutí. Opět dochází k nečekaným úmrtím a obrovským zvratům. Protože jak prohlásí královna Cersei "Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš, nebo zvítězíš. Žádná střední cesta neexistuje." G.R.R. Martin má úžasnou fantazii v popisu světa a charakteru různých postav. A Zima je opět blíž ....

Denny456
02. ledna

Kniha je mamutí, tak ji částečně i naposlouchávám. Každopádně styl vyprávění stále stejný a jsou postavy co mě baví více a co méně. Doufám, že Martin někdy dokončí i poslední dvě knihy a nenechá se inspirovat koncem seriálu.

Karlo5o
12.12.2020

Další díl skvělé ságy, příběh se začíná větvit a o to víc se člověk těší na další díl.

1 ...