Střet králů

Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddardův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s Divokými a Jinými, co tam přebývají. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli... a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79149/big_stret-kralu-3mQ-79149.png 4.73584

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Talpress

A Clash of Kings, 1997

Kniha Střet králů

Jury

A jízda pokračuje, už abych měl v ruce další díl !

JerryDexter

Bohužel patřím k těm, co se vrhli na knihy až po shlédnutí seriálu. Logicky jsem tedy byl ochuzen o některé zvraty, jelikož seriál je knihám poměrně věrný. Nicméně i přesto, že jsem věděl, kam se bude děj ubírat, jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Nejlepší postavy za mě bezesporu Arya a Tyrion.

snehurec

Už v tomto díle je tolik zbytečné omáčky, že se budete přemlouvat k dočtení.

Dolik13

Po seriálu jsem se vrhl na knihy a jak mi první díl přišel, že se od seriálu příliš neliší, tak podobné pocity mám i u Střetu Králů. Seriálová předloha se té knižní zatím hodně drží, což mě trošku mrzí.

Je ale třeba říct, že je to stále fantasy, které patří mezi to nejlepší, co kdy v knižním světě v tomto žánru vyšlo. 944 stran mluví za vše, ale kniha se čte skvěle i přes svojí obrovskou tloušťku. A stejně jako v seriálu mi přišli všechny dějové linky skvělé až na Brana, který mě vůbec nebaví, ale v kontextu celé knihy je to mistrovské dílo a těším se na další díl.

Jellus

Jako nemilovnik fantasy jsem si to docela uzival. Obcas jsem mel problemy se prinutit, otevrit a zacist cist... Ale stejne tak jsem mel pak problemy s tim ctenim prestat. :)

Roni34

Ani druhý díl nezklamal. Děj utíká sám. Moc se mi tu líbila Arya. Její postava se krásně vyvíjí a bavila mě ze všech nejvíc (lepší než v seriálu). Ke konci knihy je výborné číst myšlenky Theona, jak se to v něm všechno pere. Naopak kapitoly s Daenerys teď tolik nezaujaly jako v prvním díle, ale chápu, že si musela projít i touto putovnější fází, která toho tolik čtenáři neposkytne. Opět varuji slabší povahy krve, usekaných končetin, znásilnění a podobných hrůz je tu samozřejmě s válkou v plném proudu mnoho. Než se pustím do třetího dílu, asi to proložím nějakým románem nebo jinou oddechovkou. Pokud jste se zamotávali v prvním díle v množství postav, tak čekejte nyní dvojnásobek + názvy všech rodů + bonus názvy desítek lodí. Někdy mě ten výčet jmen už nebavil a netušila jsem, kdo ke komu patří nebo kdo k jaké lodi. I když na konci najdete hezký jmenný seznam. Knížka velmi vydařená,napínavá, čtivá.

MartiSim

Moje oblíbená saga, čte se úplně samo

AriaLovesBooks

Nedávno jsem (konečně!) dočetla knihu Střet králů, což je druhý díl ze série Píseň ledu a ohně. Myslím si, že je ten příběh natolik obsáhlý a zamotaný, že ani nemá cenu sem psát jakousi anotaci, protože bych to pravděpodobně jen všechno vyspoilerovala. A to si myslím, že u knih takového rázu nikdo nechce.

Na tento druhý díl jsem se moc těšila jednak proto, že jsem četla první díl a byla jsem z něho přímo nadšená, jednak proto, že jsem zhlédla celý seriál a minimálně z té první poloviny sérií jsem byla unešená a pořád jsem přemýšlela jen a jen o Hře o trůny.

Musím se přiznat, že mě druhý díl rozhodně nezklamal, bylo zde mnoho akce, napětí, intrik a zkrátka všeho, na co je člověk v Písni ledu a ohně zvyklý. Jen byla trochu škoda, že jsem musela hodně číst z úhlu pohledu postav, které tolik nemusím. Ale pan G. R. R. Martin umí ten příběh napsat tak, že to vlastně je pořád velice záživné čtení. A to vskutku oceňuji. Na knize se mi opravdu moc líbil styl psaní a složitost děje. A samozřejmě nemohu zapomenout pochválit obálku, která je naprosto perfektní!

Kniha nebyla tak dobrá jako první díl, stále však byla bravurně napsaná a stále patří mezi mé nejlepší knihy, které jsem kdy přečetla. Rozhodně bych celou tuto sérii doporučila fanouškům fantasy, kterým zároveň nevadí krutost v knihách a lechtivé scény. A samozřejmě jim nesmí vadit, že jsou ty knihy docela tlusté.