Karoley Karoley komentáře u knih

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Po přečtení Sněhuláka jsem se rozhodla vzít Případy Harryho Holea pěkně od začátku, od Netopýra. Prima detektivka, seznámení s hlavním hrdinou, prostředí Austrálie, místní příběhy a mýty. Celou dobu jsem si myslela, že vrah je někdo jiný ;))

*Netopýr je austrálský symbol smrti

27.12.2021 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Po přečtení Sněhuláka jsem se rozhodla vzít případy Harryho Holea pěkně od začátku.
HH4 - Nemesis je slušná detektivka, ale bohatě by mi stačila jedna dějová linka - ta kolem smrti Anny, jejíž rozuzlení bylo vrcholem knihy. Vyšetřování bankovních přepadení mi přišlo místy matoucí a ani si nejsem jistá, jestli jsem vše nakonec dobře pochopila.

"Nejhorší, co můžeš udělat člověku, není to, že ho připravíš o život, ale že ho připravíš o to, pro co žije."

27.12.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Zlo začíná tam, kde ho nevidíš.
Druhý případ Kate Marshallové. Když v okolí vodní nádrže Shadow Sands padne hustá mlha, mizí mladí lidé..

Bryndzovy detektivky jsem si moc oblíbila, jsou neskutečně čtivé.. déle jak na dvě posezení mi ještě žádná kniha nevydržela ;)) Tady mě trochu mrzel rychlý konec, ráda bych se dozvěděla trochu víc o vrahově motivaci. Další díl si nenechám ujít!

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Lidé jsou schopni téměř všeho.
Nikdy nevíte, co se děje na opačné straně zdi.
Čeho všeho jste schopni vy, když vás přinutí překročit vlastní hranice?

Manželům odvedle zmizí v noci miminko přímo z kolébky.. Kde je? Co se s ním stalo? Učiněná noční můra všech rodičů. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, příběh je neskutečně čtivý, jeden dějový zvrat střídá druhý a čtenář tápe až do úplného konce a pak jen zírá. Od autorky si s chutí přečtu ještě něco dalšího.

Levhart Levhart Jo Nesbø

Po přečtení Sněhuláka jsem se rozhodla vzít případy Harryho Holea pěkně popořadě.
HH8 - Levhart - Vrah jako šelma tiše našlapuje po sněhem zavátých pláních v norských horách, i po úpatí sopky v horké Africe.. a čeká na svou oběť. Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Epilog týkající se Sněhuláka asi nepotěší ty, kteří knihu ještě nečetli.

Konec hry Konec hry Daniel Cole

(SPOILER) Hadrový panák a Loutkář byly sice zajímavé detektivky, ale u obou mě namíchnul konec, kde byl čtenáři předhozen vrah, o kterém nebylo v předchozím dění ani vidu ani slechu, s pochybnou motivací a bez pořádného vysvětlení. Plno otázek zůstalo bez odpovědi. A v Loutkáři dokonce chyběl hlavní hrdina detektiv William "Wolf" Fawkes, po kterém je celá série pojmenovaná.
Konec hry mi ovšem spravil chuť! Celá kniha je navíc prošpikovaná opravdu vtipnými hláškami, takhle jsem se u žádné detektivky ještě nezasmála! Parádní zakončení série, jsem spokojená.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Výborná detektivka, hned první dvě kapitoly mě přikovaly ke knize a nepustily až do konce. Tajuplný, mrazivý příběh ze severu. Na kaštanovou alej u našeho domu se už nikdy nebudu dívat tak jako dřív!

"Žal je láska, která ztratila domov."

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Už jednou vrahovi unikla. Dokáže to i podruhé?

Robert Bryndza představuje novou vyšetřovatelku Kate Marshallovou, ženu s pohnutým osudem a silným smyslem pro spravedlnost.

Příjemná detektivka, sice to nebylo tak mrazivé a překvapivé jako případy Eriky Fosterové, ale začátek nové série je to slibný. Hned jsem si objednala v knihovně druhý díl!

Inferno Inferno Dan Brown

(SPOILER) Robert Langdon je světově proslulý symbolog, který v minulosti pátral po Iluminátech v Římě, Svatém grálu ve Francii a zednářském pokladu ve Washingtonu. Tentokrát je povolán do Florencie, aby rozluštil temné poselství skryté mezi řádky Dantova Pekla.. a to dřív, než bude pozdě!

Ráda se nechávám unést do některé světové metropole, kde poznávám historické památky a umělecká díla.. napjatě sleduji nesmrtelného Roberta, pronásledovaného temnou stranou, jak běhá z místa na místo, hledá symboly a luští šifry.. Sice je to vždycky podle stejné šablony, ale mně se ta šablona náhodou moc líbí!

Inferno navíc poukazuje na globální hrozby dnešního světa - neúnosné přelidnění, negativní eugenika, šíření smrtícího viru. Četba v době pandemie zážitek ještě umocní a vede k hlubšímu zamyšlení nad budoucností lidstva, za což přidávám jednu hvězdu navrch.

"Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu."

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak se mi konečně dostal do ruky Hypnotizér, slavný krimi román od manželské dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler.
Jde o příběh ze severu plný napětí, nečekaných zvratů, hypnotických seancí a chorých mozků ;) Vážně zajímavé počteníčko. Závěr naprosto děsivý, tohle je jedna z mých nočních můr!

27.12.2021 5 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Parádní sbírka detektivních povídek, přečteno díky Čtenářskému klubu. Nejvíce se mi líbily Holčička, která milovala hřbitovy, Narozeniny pana Millcrofta, Velmi žádoucí rezidence a Oběť.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá!

Dvojitý kříž je naprosto parádní detektivka! Sympatický vyšetřovatel Robert Hunter, sadistický vrah, série brutálních vražd a jejich nejasný motiv, za mě velká spokojenost. Kdo by mohl být vrah, mi v jednu chvíli blesklo hlavou, ale na konci mě to stejně překvapilo. Už teď se těším na další Carterovky!

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Parádní detektivka ze skotského hlavního města, přečteno během dvou dní, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Vrah byl tentokrát pořádný magor, takže velká spokojenost :)) Další "dokonalé" detektivky s inspektorem Lucem Callanachem si nenechám ujít.

"Dokonalý zločin je takový, o kterém nikdo neví."

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Parádní detektivka ze skotského hlavního města. Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy, městem otřásá série brutálních vražd. Čím nevinnější oběť, tím lépe. Co se odehrává kdesi v temných zákoutích darknetu?
Přečteno během pár dní, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Další "dokonalé" detektivky s inspektorem Lucem Callanachem si nenechám ujít.

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Mělo to být vysněné rande...

Detektivky od Roberta Bryndzy jsem si zamilovala. Jsou neobyčejně čtivé, hltáte stránku za stránkou, ani na okamžik se nenudíte a najednou je konec.. a potřebujete nutně další díl ;)
Po dočtení celé série s Erikou Fosterovou musím říct, že se mi nejvíce líbily Temné hlubiny, Dívka v ledu a Do posledního dechu. Už se moc těším na novou sérii s Kate Marshallovou!

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Její pootevřené rty jakoby se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu.. A není jediná.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Deset malých černoušků hostil děda Vševěd.
Jedna z nej detektivek, co jsem zatím četla. Celý děj je bezvadně promyšlený, z tajemných náznaků mi běhal mráz po zádech a až do konce jsem netušila, kdo zatím vším stojí. Moje první Agatha a zcela jistě ne poslední.

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu.

Parádní detektivka. Nejvíc mě bavily deníkové zápisky, ty byly opravdu krásně zvrácené, to musím ocenit :)) Už mám v knihovně objednanou Pátou oběť a jsem moc zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet dál.

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Jsou situace, na které nemůže být nikdo připraven...

Červenka Červenka Jo Nesbø

HH3 - Červenka zatím strčila Netopýra a Švábi suveréně do kapsy! Harry Hole postupně rozplétá příběh, který svými kořeny sahá až do válečných zákopů mezi norské nacisty. Moc se mi líbilo prolínání časových rovin, stále jsem přemýšlela a v duchu si konstruovala teorie, jak to jen mohlo být a kdo je ten zatracený Urijáš :) Řadím mezi oblíbené a jdu na další díl!