Dokonalá kořist

Dokonalá kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387557/bmid_dokonala-korist-w85-387557.jpeg 5 1194 302

Inspektor Luc Callanach / Luc Callanach a Ava Turnerová série

< 2. díl >

Druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

Perfect Prey , 2017

faba
faba
18.02.2024 3 z 5

Audiokniha. Čte J. Šťastný.
Tento díl je mnohem lepší než první kniha, která mě moc nenadchla. Ale tato kniha mě docela bavila. Jen ten konec... Nic se nevyřešilo. Buď je to teď trend, nebo mám ,,smůlu" na takové knihy v poslední době. A jsem zvědav jestli se něco dozvím v dalších knihách o osudu a ,,vyřešení" z této knihy. Nevadí mi až tak, když zůstane děj otevřený, ale tady toho bylo opravdu moc.
A některé brutální scény... Autorko, autorko, jsi vůbec žena? Ale v dnešní době rovnoprávnosti...
Čeho je moc toho je opravdu moc! Ne příliš.

ElizPetrova
ElizPetrova
10.02.2024 4 z 5

Výborné pokračování série, kterou jsem docela dlouho odkládala a nechápu proč. Navíc ve formě audioknihy je naprosto úžasná. Děj byl zajímavý od začátku do konce. Musím sice podotknout, že na finálním rozuzlení mi něco chybělo, ale nedokážu přesně vyjádřit co. Největší plus má pro mě kniha v tom, že mi hlavní vyšetřovatelé jsou velmi sympatičtí a je zde i podstatný určitý charakterový vývoj a těším se, jak se jejich život bude vyvíjet dál.

Petrasim
Petrasim
09.02.2024 5 z 5

Už několikátá kniha od této autorky a opět byla skvělá.

ninano
ninano
24.01.2024 3 z 5

Souhlasím s komentářem od Marek82, začátek byl perfektní, okamžitě si mě získal a vtáhl do děje. Bohužel potom se to celé tak nějak rozplizlo a místo hlavního děje přišly na řadu děje vedlejší, které nebyly tak čtenářsky atraktivní. A příběh celý je i hodně za hranou reálnosti a uvěřitelnosti.

Anajkaa39
Anajkaa39
20.01.2024 5 z 5

Super knižní detektivní série jak dokonalé stopy tak dokonalá kořist jsou super.

Marek82
Marek82
20.01.2024 3 z 5

Nemôžem bohužiaľ zdieľať všeobecné nadšenie z tejto knihy. Začiatok celkom sľubný, no potom kniha stratí dynamiku a veľa sa riešia ľúbostné problémy vyšetrovateľov. Policajná stanica bola dosť toxické pracovisko a občas som mal pocit, že samotní policajti sú si navzájom väčší nepriatelia ako zločinci. O hlavnom detektívovi sa veľakrát dozvieme, že je veľmi príťažlivý. Okrem toho zvláda vyšetrovať aj so zraneniami, ktoré by bežného človeka pripútali na dva týždne na lôžko. To, že je zápletka nereálna a prekombinovaná by až tak nevadilo, Carter alebo Deaver nepíšu o nič realistickejšie rozprávky pre dospelých. Ich príbehy majú však aspoň dynamiku, ktorá núti čitateľa čítať stále ďalej, hoci si na konci povie to známe "a pritom taká blbosť". Tu mi bohužiaľ ostáva skonštatovať len čosi podobné, ale na druhej strane chápem tých, ktorým imponujú doťahovačky a neukončené love stories vyšetrovateľov, aj to je spôsob ako motivovať čitateľov na kúpu ďalších dielov.

Jaklová.katka
Jaklová.katka
30.12.2023 5 z 5

Úžasná audiokniha. Skvělý hlas J. Šťastného.
Doporučuji všem co máte rádi thrillery.

Nunynka
Nunynka
21.12.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Druhá kniha od autorky a snad ještě lepší než ta první. Čtivé od začátku do konce. Zápletka super.

knihomolka78
knihomolka78
25.11.2023 4 z 5

První díl byl super a tak jsem se hned vrhla na druhý, ale z toho už jsem tak nadšená nebyla. Zápletka sice dobrá, ale kazil mi to vztah mezi inspektory. Ava se podle mě chovala jako totální kráva, takhle se kamarádi nechovají, Luca mi bylo líto. Naštěstí na konci dostala rozum, tak snad už budou v dalším díle zase kamarádi.
Naopak mě mile překvapily postavy novináře a nezištně pomáhajícího podezřelého.

hanzmb
hanzmb
23.11.2023 5 z 5

Už z 1.dílu jsem byl nadšený, ale tenhle je snad ještě lepší. Bohužel těch * můžeme dávat jen 5. Prakticky jsem nenašel jedinou slabinu. Počínaje zápletkou, která je zcela originální, přes zajímavé postavy hlavních detektivů, až po postup vyšetřování. Na policii místy dost nestandardní. Pozvánkou do dalšího dílu, která se nedá odmítnout, pak bude navíc nové zařazení hrdinů.

Vevericka.eva
Vevericka.eva
22.11.2023 5 z 5

Už dlouho jsem nenarazila na sérii detektivek, u které bych měla chuť číst další díl. Příběh je napínavý, postavy mají vývoj, jen tak dál.

lenik284
lenik284
15.11.2023 5 z 5

Tak druhý díl serie,,Dokonalá"opět dokonalý, napínavý, propracovaný,prostě super, super!!!!O něco lepší jak dil první, vraždy drsnější, líbil se mi,i pohled do soukromí hlavních hrdinů,Ava mě tedy dost štvala svým chováním,Luc je sympaťák.Chvili si dám pauzu a těším se zase na 3 díl!!

Katka.zavodska
Katka.zavodska
12.11.2023 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal. Sympatický detektiv, skvělá zápletka i rozuzlení. Třetí díl už na mě čeká a moc se na něj těším.

katka134
katka134
12.11.2023 5 z 5

Audiokniha dokonale načtená, děj napínavý, konečná akce šokující.
Líbí se mi, že se autorka zaměřuje i na osobní život postav.

Michelle.Bee76
Michelle.Bee76
28.10.2023 4 z 5

Druhý díl měl těžkopádnější rozjezd a byla jsem trochu zklamaná, ale vydržela jsem a odměnou mi byl skvěle zpracovaný námět. Jsem zvědavá na třetí knihu.. Hodnotím 4,5 z 5. :-)

Belanna
Belanna
25.10.2023 5 z 5

2. díl mi připadal ještě o chlup lepší.
Více akce, skvěle propracovaný příběh do nejmenšího detailu, napínavé, místy mrazivé a opět brutalita přesně naporcovaná a podávaná.
Líbil se mi i pohled do soukromí hlavních postav, jejich myšlení a uvažování.
Mám pocit, že tu brzo těch 5* nebude stačit.

Luci19346
Luci19346
25.10.2023 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odpoutat. I v tomto díle byly dvě linie vyšetřování, které se prolínají.
V knize je dost drsné pozadí a osudy hlavních vyšetřovatelů. Ava mi byla bohužel v tomto díle dost protivná. Snad se to spraví v dalším díle.

Michelleee
Michelleee
18.09.2023 5 z 5

Když dokonalá, tak dokonalá. Tahle série je drsná a tyhle vraždy byly opravdu originální a velmi drsné. Krátké, čtivé a napínavé kapitoly. Vztah mezi vyšetřovatelem Lucem a inspektorkou Avou se mi líbí. První kniha byla pouze z pohledu vraha a Luca. Tentokrát je kniha rozdělena na dvě části. Ta první je vždy za přítomnosti Luca, druhá část se střídá snad všemi postavami. Určitě doporučuji, jdu na další !!

Andrea7272
Andrea7272
06.09.2023 5 z 5

Super, super - tento díl bomba :-)
Jdu na další !!!!

patricia8137
patricia8137
27.08.2023 5 z 5

Kniha DOKONALÁ KOŘIST je 2. dielom zo série Inspektor Luc Callanach, je to moja druhá prečítaná kniha od autorky. S inšpektorom Lucom som sa naposledy stretla v r. 2021 v 1. diely s názvom DOKONALÉ STOPY. Po prečítaní prvých stránok som sa okamžite do príbehu začítala a hltala som každé jedno slovo, ktoré autorka napísala. Luca som si obľúbila už v prvom diely, zaujíma ma, ako sa jeho životný príbeh bude vyvíjať ďalej. Dozvedela som sa aj pár informácií z Avinho súkromia - prečo si zvolila práve policajnú prácu. Autorka nám ponúka výborný triler so skvelou zápletkou, plný násilia, nakukneme do mysli zvrátených páchateľov, ktorí sa vyžívajú v bolesti a utrpení svojich obetí, taktiež nakukneme do temného sveta darknetu. Klobúk dole pred autorkou, ktorá dokáže do detailu popísať miesto činu a spôsob vraždy. Konečne som našla ďalšiu autorku trilerov, ktorá sa vyrovná môjmu obľúbenému Chrisovi Carterovi. Preto túto knihu odporúčam všetkým fanúšikom trilerov, ktorým nevadia brutálne vraždy. Určite budete nadšení rovnako ako ja.

Štítky knihy

vraždy Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh