Dokonalá kořist

Dokonalá kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387557/bmid_dokonala-korist-w85-387557.jpeg 5 1241 1241

Druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus
Originální název:

Perfect Prey , 2017


více info...

Přidat komentář

Ventimiglia
05.05.2024 3 z 5

V tomto typu čtiva neočekávám, že příběh bude pravděpodobný, takže mi absurdita (zvláště akčního závěru, ale koneckonců i citových veletočů postav) nevadila a brala jsem ji jako součást žánru, u něhož oceňuji napínavost - a tu jsem dostala; ovšem příšerný, kostrbatý překlad a množství pravopisných chyb, to už bylo přes čáru.

KudrlinkaM
02.05.2024 5 z 5

Už první díl série jsem ohodnotil maximem, ale tento dil byl ještě lepší.
Baví mě dynamika mezi Lucem, Avou, Benem.
Autorka měla zápletku velmi dobře promyšlenou, bylo to napínavé, brutální, drsné s překvapivým koncem. Vynikající série.


broskev28
23.04.2024 4 z 5

Celá dokonalá série H.F. mě už delší dobu láká, takže když se mi jako první dostal do ruky druhý díl, nezaváhala jsem. Ovšem po několika kapitolách jsem knihu chtěla odložit – brutalita a evidentní nesmyslnost i nesouvislost zločinů v Edinburghu mě dokonale odrazovaly. Jenže bývalý model v nové roli inspektora mě zaujal, podobně jako jeho vztah s Avou, a zajímavá postava se vyklubala i z Bena, takže jsem pokračovala.
Výsledek mě zas až tak neuchvátil, ale musím uznat, že kniha je čtivá a postavy velmi výrazně rozlišené. K tomu si přidejte skvělé postřehy ohledně (ne)schopnosti státní správy zaplatit ty nejlepší odborníky na všech postech, stopka přesčasů pro oddělení vražd apod., takže beru knihu na milost a jsem ráda, že jsem se nenechala odradit.

alzbeta4340
20.04.2024 5 z 5

Čtivá, propracovaná kriminálka, na které je vidět, že si s ní autorka dala velkou práci. Nepřiměřeně drastická, jak namítají někteří čtenáři ve svých komentářích, se mi nezdála. Popisy zločinů utvářely děj a nebyly nějak přemrštěně zbytečné. K této sérii jsem se dostala trochu později, což má velkou výhodu v tom, že si můžu hned jít sehnat další díl. Už se na něho těším.

Han-nah
09.04.2024 5 z 5

Tento druhý díl je plný napětí, akční, vraždy brutální a výběr obětí ....
Velmi se mi líbí, jak autorka dovede vyjádřit vztahy, brutalitu aktérů, pocity obětí, různé vrstvy emocí všech zúčastněných a to platí i o vyšetřujících. Je zde rovina práce, ale dostáváme se pod kůži osobního života všech.
Více jsem se dověděla i o temném webu , tzv darknet. Kniha není pro slabší povahy s velmi vyvinutou fantazií o strachem. IT technologie pomáhají, ale, jak zde ukázal počítačový mág Ben a novinář Lance, dovedou i ublížit. Na šéfinspektorovi ze Scotland Yardu a komisařce Overbeckové je ukázka : dej někomu moc a ..... V dalším díle očekávám další vývin Luca a Avy, ale všech ostatních.

Kacatko86
31.03.2024 4 z 5

Druhý díl série opět nezklamal. Tentokrat vyšetřování stojí dlouho na mrtvém bodě protože oběti nemají nic společného a není se čeho chytit. Odhalit vraha se povede díky proniknutí do kyberpodsvětí. Dále se vyvíjí postavy a vzájemný vztah inspektorů Calanacha a Turnerove. První díl za mě o fous lepší, zde už to bylo krapet překombinované, jak se jeden motal do vyšetřování druhému a vzájemně si tajili informace.

p.stranska
24.03.2024 5 z 5

Audiokniha, skvěle namluvená Janem Šťastným.
Proč to proboha poslouchám, když je to takový masakr a ryskuji, že se mi o tom bude v noci zdát? Protože si nemůžu pomoct. Je to skvěle napsané, skvěle namluvené, zajímají mě osobní dějové linky jednotlivých policajtů. Pravda, při popisu vražd a příprav na ně se nesmím moc soustředit, protože jsem slabá povaha...tak u toho hraju blbou hru na mobilu, aby mě to nesemlelo. Nějaký čas si psychicky odpočinu a pak si masochysticky pustím další díl.

martina.culik
09.03.2024 5 z 5

Jelikož už nebylo třeba tolik představovat jednotlivé postavy (jako v prvním díle), bylo možno se více soustředit na samotné vyšetřování.
Někdy vyšetřovatelé přešlapovali na místě a nikam se neposouvali, ale dovedu si představit, že takhle nějak to může vypadat ve skutečnosti.
Musím říct, že si čím dál více zamilovávám Trippa a naopak bych propleskla Livelyho, ale to je vlastně správně, když v nás postavy vyvolají nějaké emoce.
Každopádně se moc těším na další díl.

borupet
09.03.2024 5 z 5

Tak tento druhý díl byl snad ještě lepší než první. Prostě byl dokonalý :-) Bravurně zpracovaná zápletka, ke konci to bylo neskutečně napínavé. Smekám před autorkou, domyšlené do posledního detailu. Dokonalé.

Čmeláček
07.03.2024 5 z 5

Po prvním díle, který se mi nezdál úplně dokonalý :), jsem se pustil do čtení dalšího. A tentokrát jsem byl spokojený skoro až dokonale :))). No a co jako ten konec? Byl jsem hodně překvapený, jak to všechno dopadlo, fakt jo. Takže za mě je to teď už fakt výborná série, určitě si přečtu taky všechny další případy s Avou a Lucem. Dnes je to za pět a jede se dál! :)

faba
18.02.2024 3 z 5

Audiokniha. Čte J. Šťastný.
Tento díl je mnohem lepší než první kniha, která mě moc nenadchla. Ale tato kniha mě docela bavila. Jen ten konec... Nic se nevyřešilo. Buď je to teď trend, nebo mám ,,smůlu" na takové knihy v poslední době. A jsem zvědav jestli se něco dozvím v dalších knihách o osudu a ,,vyřešení" z této knihy. Nevadí mi až tak, když zůstane děj otevřený, ale tady toho bylo opravdu moc.
A některé brutální scény... Autorko, autorko, jsi vůbec žena? Ale v dnešní době rovnoprávnosti...
Čeho je moc toho je opravdu moc! Ne příliš.

ElizPetrova
10.02.2024 4 z 5

Výborné pokračování série, kterou jsem docela dlouho odkládala a nechápu proč. Navíc ve formě audioknihy je naprosto úžasná. Děj byl zajímavý od začátku do konce. Musím sice podotknout, že na finálním rozuzlení mi něco chybělo, ale nedokážu přesně vyjádřit co. Největší plus má pro mě kniha v tom, že mi hlavní vyšetřovatelé jsou velmi sympatičtí a je zde i podstatný určitý charakterový vývoj a těším se, jak se jejich život bude vyvíjet dál.

Petrasim
09.02.2024 5 z 5

Už několikátá kniha od této autorky a opět byla skvělá.

ninano
24.01.2024 3 z 5

Souhlasím s komentářem od Marek82, začátek byl perfektní, okamžitě si mě získal a vtáhl do děje. Bohužel potom se to celé tak nějak rozplizlo a místo hlavního děje přišly na řadu děje vedlejší, které nebyly tak čtenářsky atraktivní. A příběh celý je i hodně za hranou reálnosti a uvěřitelnosti.

Anajkaa39
20.01.2024 5 z 5

Super knižní detektivní série jak dokonalé stopy tak dokonalá kořist jsou super.

Marek82
20.01.2024 3 z 5

Nemôžem bohužiaľ zdieľať všeobecné nadšenie z tejto knihy. Začiatok celkom sľubný, no potom kniha stratí dynamiku a veľa sa riešia ľúbostné problémy vyšetrovateľov. Policajná stanica bola dosť toxické pracovisko a občas som mal pocit, že samotní policajti sú si navzájom väčší nepriatelia ako zločinci. O hlavnom detektívovi sa veľakrát dozvieme, že je veľmi príťažlivý. Okrem toho zvláda vyšetrovať aj so zraneniami, ktoré by bežného človeka pripútali na dva týždne na lôžko. To, že je zápletka nereálna a prekombinovaná by až tak nevadilo, Carter alebo Deaver nepíšu o nič realistickejšie rozprávky pre dospelých. Ich príbehy majú však aspoň dynamiku, ktorá núti čitateľa čítať stále ďalej, hoci si na konci povie to známe "a pritom taká blbosť". Tu mi bohužiaľ ostáva skonštatovať len čosi podobné, ale na druhej strane chápem tých, ktorým imponujú doťahovačky a neukončené love stories vyšetrovateľov, aj to je spôsob ako motivovať čitateľov na kúpu ďalších dielov.

Jaklová.katka
30.12.2023 5 z 5

Úžasná audiokniha. Skvělý hlas J. Šťastného.
Doporučuji všem co máte rádi thrillery.

Nunynka
21.12.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Druhá kniha od autorky a snad ještě lepší než ta první. Čtivé od začátku do konce. Zápletka super.

knihomolka78
25.11.2023 4 z 5

První díl byl super a tak jsem se hned vrhla na druhý, ale z toho už jsem tak nadšená nebyla. Zápletka sice dobrá, ale kazil mi to vztah mezi inspektory. Ava se podle mě chovala jako totální kráva, takhle se kamarádi nechovají, Luca mi bylo líto. Naštěstí na konci dostala rozum, tak snad už budou v dalším díle zase kamarádi.
Naopak mě mile překvapily postavy novináře a nezištně pomáhajícího podezřelého.

hanzmb
23.11.2023 5 z 5

Už z 1.dílu jsem byl nadšený, ale tenhle je snad ještě lepší. Bohužel těch * můžeme dávat jen 5. Prakticky jsem nenašel jedinou slabinu. Počínaje zápletkou, která je zcela originální, přes zajímavé postavy hlavních detektivů, až po postup vyšetřování. Na policii místy dost nestandardní. Pozvánkou do dalšího dílu, která se nedá odmítnout, pak bude navíc nové zařazení hrdinů.

Štítky knihy

vraždy Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Autorovy další knížky

Helen Fields
britská, 1969
2018  87%Dokonalé stopy
2018  90%Dokonalá kořist
2020  92%Dokonalé ticho
2019  84%Dokonalá smrt
2021  89%Dokonalý zločin