Dokonalá kořist

Dokonalá kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387557/bmid_dokonala-korist-w85-387557.jpeg 5 1228 310

Druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Prey , 2017

Katka.zavodska
12.11.2023 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal. Sympatický detektiv, skvělá zápletka i rozuzlení. Třetí díl už na mě čeká a moc se na něj těším.

katka134
12.11.2023 5 z 5

Audiokniha dokonale načtená, děj napínavý, konečná akce šokující.
Líbí se mi, že se autorka zaměřuje i na osobní život postav.

Michelle.Bee76
28.10.2023 4 z 5

Druhý díl měl těžkopádnější rozjezd a byla jsem trochu zklamaná, ale vydržela jsem a odměnou mi byl skvěle zpracovaný námět. Jsem zvědavá na třetí knihu.. Hodnotím 4,5 z 5. :-)

Belanna
25.10.2023 5 z 5

2. díl mi připadal ještě o chlup lepší.
Více akce, skvěle propracovaný příběh do nejmenšího detailu, napínavé, místy mrazivé a opět brutalita přesně naporcovaná a podávaná.
Líbil se mi i pohled do soukromí hlavních postav, jejich myšlení a uvažování.
Mám pocit, že tu brzo těch 5* nebude stačit.

Luci19346
25.10.2023 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odpoutat. I v tomto díle byly dvě linie vyšetřování, které se prolínají.
V knize je dost drsné pozadí a osudy hlavních vyšetřovatelů. Ava mi byla bohužel v tomto díle dost protivná. Snad se to spraví v dalším díle.

Michelleee
18.09.2023 5 z 5

Když dokonalá, tak dokonalá. Tahle série je drsná a tyhle vraždy byly opravdu originální a velmi drsné. Krátké, čtivé a napínavé kapitoly. Vztah mezi vyšetřovatelem Lucem a inspektorkou Avou se mi líbí. První kniha byla pouze z pohledu vraha a Luca. Tentokrát je kniha rozdělena na dvě části. Ta první je vždy za přítomnosti Luca, druhá část se střídá snad všemi postavami. Určitě doporučuji, jdu na další !!

Andrea7272
06.09.2023 5 z 5

Super, super - tento díl bomba :-)
Jdu na další !!!!

patricia8137
27.08.2023 5 z 5

Kniha DOKONALÁ KOŘIST je 2. dielom zo série Inspektor Luc Callanach, je to moja druhá prečítaná kniha od autorky. S inšpektorom Lucom som sa naposledy stretla v r. 2021 v 1. diely s názvom DOKONALÉ STOPY. Po prečítaní prvých stránok som sa okamžite do príbehu začítala a hltala som každé jedno slovo, ktoré autorka napísala. Luca som si obľúbila už v prvom diely, zaujíma ma, ako sa jeho životný príbeh bude vyvíjať ďalej. Dozvedela som sa aj pár informácií z Avinho súkromia - prečo si zvolila práve policajnú prácu. Autorka nám ponúka výborný triler so skvelou zápletkou, plný násilia, nakukneme do mysli zvrátených páchateľov, ktorí sa vyžívajú v bolesti a utrpení svojich obetí, taktiež nakukneme do temného sveta darknetu. Klobúk dole pred autorkou, ktorá dokáže do detailu popísať miesto činu a spôsob vraždy. Konečne som našla ďalšiu autorku trilerov, ktorá sa vyrovná môjmu obľúbenému Chrisovi Carterovi. Preto túto knihu odporúčam všetkým fanúšikom trilerov, ktorým nevadia brutálne vraždy. Určite budete nadšení rovnako ako ja.

boxas
24.08.2023 5 z 5

Mnohem lepší (za mne určitě) než díl první. Nechybí napětí, dokonalé vraždy nejméně pravděpodobných lidí a motiv k nim jsem ještě asi v žádné obdobné knize nezaznamenala.
Navíc je tu ten komplikovaný vztah nevztah mezi vyšetřovatelem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou vyšperkovaný jedním zásnubním prstenem... Co víc si přát? Tak hurá na další díl!

marekB78
11.08.2023 5 z 5

Opět Dokonalé Přečetl jsem knihu celkem rychle a hned se pouštím do 3. dílu. Helen Fields dokáže vtáhnout do děje, prolíná několik příběhů, vztahů a osudů osob v knize. Myslím, že teď přečtu zbytek dílů série, aniž bych mezi to vložil jinou knihu. Ale kdoví, co mi padne do oka Nicméně teď pokračuji 3 knihou.

Lenča727
28.07.2023 5 z 5

Dokonalá kořist je prostě zase dokonalá. Dokonalé, skvělé, napínavé a pozornost udržující čtení tentokrát brousící do temných hlubin darknetu.Luc a Ava se úplně nechápou, je mezi mimi spousta nedorozumění (Natasha je v zahraničí) a tahle jejich osobní rovina je fajn vedlejší produkt zločinů, které se tu dost drsně odehrávají, až se divím, že z toho celý tým vždycky vyvázne živý.Na scénu přichází Overbecková jako šéfka mrcha a Livery začíná být o dost sympatičtější. Těším se na Dokonalou smrt. Fieldsová mě zkrátka hodně baví.

LenkaMacak
27.06.2023 5 z 5

K druhému dílu této série jsem se dostala až po roce a vůbec nevím proč! Byla to absolutní bomba, velmi napínavý příběh, skvělá zápletka i konec. Luc i Ava jsou sympatičtí a velmi příjemným překvapením byly postavy Bena a Lance (doufám, že se v sérii ještě objeví). Kniha se četla naprosto sama! 5/5*

Evaho73
22.06.2023 4 z 5

Druhý diel tejto série je minimálne taký dobrý, ako ten prvý. Postavy majú hĺbku, udalosti na seba dobre nadväzujú, rôzne pohľady pridávajú viacrozmernosť a stupňujú napätie príbehu. Je to jednoducho čitateľský atraktívna séria.

momo01
12.06.2023 4 z 5

Opět jsem poslouchala ve skvělé interpretaci Jana Šťastného a nedokážu posoudit, nakolik jsem objektivní, protože začínám mít pocit, že i kdyby načetl pojistné podmínky, bude mě to bavit. Opět je to drsné, detaily krvavé, záporáci zvrácení, v týmu vyšetřovatelů idioti, na pozadí telenovela a přesto se mi příběh líbí a budu pokračovat.

bafuskyBaf
31.05.2023 5 z 5

Prostě wau...:-) Super příběh Luc je velký sympaťák, Ava už moc ne, ale asi to časem změní. Knížku jsem si poslechla jako audioknihu s hlasem Jana Šťastného a prostě dokonalost. Úžasně se to poslouchalo :-)

TerapieKNIHOU
17.05.2023 5 z 5

Again Helen Fields a její mistrovský talent. Ona je takový Christ Carter v sukních, a to já můžu. Knihu jsem pro oživení děje opět poslouchala jako audioknihu a znovu musím pochválit pana Šťastného. Skvělý přednes, intonace, změny hlasů u jednotlivých postav jednoduše perfektní.

Inspektoři Luc a Ava jsou zpět, a tato kniha je ještě děsivější a brutálnější než ta první. V tomto díle nás autorka nechá nahlédnout za oponu dark webu, který se sám o sobě považuje za temné místo, ale hra odehrávající se na pozadí tohoto webu je daleko temnější a zvrácenější, než si dovedeme představit.

Úroveň brutality a násilí je tady na zcela jiné úrovni. V ulicích Edinburghu se rozjede doslova vražedná horečka. Na hudebním festivalu je všem na očích rozpáráno břicho mladíka, takovým způsobem až mu vypadnou vnitřnosti. Pachatel, jemuž Luc přezdívá vrah profesionální úrovně však nezanechá sebemenší stopu a místo činu je samo o sobě forenzní kalamitou. Tu samou noc je Ava povolána k nálezu ženy, jež byla doslova rozdrcena komodou a náš drtič toho po sobě kromě brutální spouště taky nezanechá o moc víc. Těmito případy však zvěrstva nekončí, vražedné řádění pokračuje a i zkušení vyšetřovatelé jsou při pohledu na oběti vyvedeni z míry, a to se mají pramálo čeho chytit.

Fuha, hodně intenzivní vyšetřovací jízda když už si člověk myslí, že zná pachatele, ocitnete opět na mrtvém bodě a zjistí, že byl naprosto vedle. Zápletka opět dokonale promyšlená do nejmenších detailů, napínavá, brutální, mraziváPokud se Vám však zajídají popisy provedení vražd a pitev, tak tuto knihu ani raději neotvírejte. Pro ty, kteří milují detektivní žánr a napětí, je ale tato kniha rozhodně perfektní volbou.

JaninaV.
15.05.2023 4 z 5

Po přečtení prvního dílu, jsem se velice těšila na druhý. Ale druhý díl je hodně drsný. Plně souhlasím s komentářem Květ. Ale neodradí mě to a těším se na další díl. A na to jak se bude vyvíjet vztah komisařů.

PetkaS.
13.05.2023 5 z 5

Autorka má talent v každé knížce vykreslit postavu, která mě neskutečně irituje. Až mi to tentokrát trochu bralo chuť číst dál. Ale příběh je to opět drsný a zneklidňující, se strhujícím finišem a v úplném závěru nalákáním na další díl.

Eva0057
09.05.2023 5 z 5

Poslechnuto. Opět skvělé. Jan Šťastný excelentní.

dencazrnu
30.04.2023 5 z 5

Druhý díl z této série opět nešetří na brutálnostech a od samého začátku do toho autorka šlape z plných sil. Líbí se mi, že příběh má spád, autorka zbytečně nezbíhá do detailů, které by odváděly pozornost a je zde kladen důraz na detail a vše je postupně dokonale vysvětleno. Jen možná bych už maličko ubrala na tom, co všechno se dozvídáme o hlavních hrdinech, protože v jednu chvíli bych řekla, že se spíše řešily životní osudy vyšetřovatelů, než příběh jako takový. Ale vzhledem k tomu, že jsem si Luca i Avu velmi oblíbila, tak mi to vlastně ani tolik nevadilo. Samotný příběh je místy opravdu brutální, ale pořád jsem čtení zvládala lépe, než "zubaře" v prvním díle :-D Jsem zvědavá, co nás čeká v pokračování, ale zatím je to pro mě velmi slibný začátek celé série.

vraždy Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields