Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434797/bmid_dokonale-ticho-2A0-434797.jpg 5 887 216

Inspektor Luc Callanach / Luc Callanach a Ava Turnerová série

< 4. díl >

Když všechno ztichne, kdo je uslyší křičet? Čtvrtý případ inspektora Callanacha a šéfinspektorky Turnerové. Na okraji Edinburghu je nalezeno pohozené dívčí tělo s vyřezanými kusy kůže. Když později inspektor Luc Callanach objeví vedle opuštěného kojence strašidelnou postavičku, pochopí princip zvrácené hry: vrah bere materiál na panenky z těla svých obětí. Navíc někdo drogově závislým v bezvědomí vyřezává do tváře písmeno Z. Jde o stejného pachatele? Luc a jeho kolegyně Ava musí vypátrat zabijáka dřív, než udeří znovu – stihnou to, nebo už je příliš pozdě?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

Perfect Silence , 2018


více info...

Komentáře (216)

Komentáře 216 Recenze 2

hanzmb
hanzmb
21.02.2024 5 z 5

Další vynikající díl této série. Až začínám mít strach, zda je vůbec možné tuto úroveň udržet i do zbylých 3 dílů. Doufám že ano a třeba se autorka k této dvojici někdy vrátí.
Celá krimi složka je naprosto perfektně propracovaná, není zde jediné nelogické místo. Navíc v závěru se objevuje náznak nových osobních i pracovních vztahů.

Gracinka
Gracinka
03.02.2024 5 z 5

To mě bavilo moc. Miluju Luca i Avu. Je příjemné, když hlavní detektivové nejsou labilní alkoholici na prášcích.


katka134
katka134
20.12.2023 5 z 5

Další vydařená, nápaditá detektivka. Vrah odporně zvrácený.

knihomolka78
knihomolka78
11.12.2023 5 z 5

Oproti minulému dílu mnohem lepší příběh. Čtivý a napínavý, autorka má příběhy velmi dobře promyšlené. Jen za mě by bylo lepší, kdyby si nápady šetřila do dalších dílů. Mám raději v jedné knize jen jednu zápletku. Trošku mi to ruší zážitek z četby, raději bych 2 knihy, než dva příběhy v jedné.
A co mě nejvíce potěšilo, Ava a Luc se opět vrací k přátelskému vztahu, jako v prvním díle.
Knihu každopádně doporučuji.

rengers
rengers
06.12.2023 5 z 5

Vrah, který brutálně zohavuje a zabíjí mladé ženy v přesvědčení, že jsou hříšnice.
Velmi vydařené pokračování šéfinspektory Avy Turnerové a inspektora Luka Callanacha. Příběh nabízí nejen pátrání, ale také vykreslení všech postav protagonistů a v tom je autorčina výjimečnost.

Kyri
Kyri
30.11.2023 4 z 5

Celkově velmi dobrá detektivka. Je to pěkně napsané, děj je do konce napínavý.
Nějak jsem nepochopila, proč dva policajti, kteří jdou do domu, který zjevně může být dům vraha, nejsou ozbrojeni, nebo zbraň nepoužijí.... a proto se stanou věci, které se staly.
Trochu vadil opravdu krvavý úvod, pak už jsem tyhle pasáže přeskakovala.

Luci19346
Luci19346
25.11.2023 5 z 5

Výborně napsaná kniha, nemohla jsem přestat číst, chtěla jsem vědět, jak příběh dopadne.

Opět jsou v knize dvě linie vyšetřování. Je až neuvěřitelné, kolik nápadů autorka má a jak je má promyšlené. Jedno, řekla bych hlavní vyšetřování, je o sadistickém vrahovi, který je posedlý náboženstvím. Druhý o střetu lidí z horní a spodní vrstvy společnosti.

Ava a Luc se zas vrací ke přátelskému vztahu jako z prvního dílu, což mě dost potěšilo. :)

Belanna
Belanna
02.11.2023 5 z 5

Dlouho jsem nečetla sérii knížek, která by byla tak vyrovnaná.
Každý díl je jiný a každý napínavý, brutální a nelze se od něj odpoutat.
Ava s Luckem se mi líbí čím dál více, jejich věčné dobírání si jeden druhého mě opravdu baví.
Plusem pro mě je i to, že autorka tu nelíčí pouze vyšetřování případů, ale velkou pozornost věnuje i pocitům, myšlení a chování postav. Díky tomu mi připadalo, že jsem opravdovou součástí příběhu.

Artepy
Artepy
21.10.2023

Tuhle sérii mám ráda. Oblíbila jsem si Avu s Lucem. Ale snad pokaždé přemýšlím, kam autorka na ty nápady chodí. Tady jsem teprve na začátku a vrah je teda ještě větší psychopat než ti v předchozích dílech.

Michelleee
Michelleee
19.10.2023 5 z 5

Další brutální díl, který je napínavý. Opět tu máme i kamarádku Natashu a to jsem byla ráda. Celá série se mi líbí a vyšetřovatelé jsem si oblíbila. Tenhle díl je opravdu drsný, jelikož tu máme panenky, které jsou vytvořené z kůže obětí.

rimar
rimar
02.10.2023 5 z 5

Příběh šel po slabším předchozím díle opět nahoru. Lively ma u mne plny počet bodů začíná se slušně vybarvovat. Je to napínavé a konec opravdu super. Fanatiky nesnáším at se ohání jakou vírou chtějí. A opět krasně vykreslena nesmyslnost odzbrojení policistu kteří mají čelit pachateli bez střelné zbraně. Kdyby ji Luc měl a použil konec by dopadl úplně jinak.

marekB78
marekB78
01.10.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha plná napětí, násilí, ale i citů a příběhů, které se prolínají celou sérií. Už se těším na další díl :)

Evaho73
Evaho73
29.09.2023 4 z 5

Drsné, brutálne a zvrátené scény, pri čítaní ktorých mi naskakovali zimomriavky.
Opäť som dostala 2 v 1, čiže sa tu riešili dve zápletky, vyšetrovanie ktorých sa presúvalo od jedného detektíva k druhému.
Postavy sú celkom dobre psychologický vykreslené a práve tento aspekt ma nútil prevracať stránky jednu za druhou, o čom svedčí aj fakt, že som knihu prečítala za dva dni.

Andrea7272
Andrea7272
20.09.2023 5 z 5

No tedy opět super díl !!!! Po tomto dílu vůbec nevím, co ještě krutějšího mě v dalším dílu čeká….. jdu na to :-)

boxas
boxas
05.09.2023 5 z 5

Nemám ráda otevřené konce, ale jinak Dokonalé ticho nezklamalo. A ta nečekaná odbočka k sexu na pracovišti knihu oživila. :-)
Celá série se mi líbí, i když míra brutality je vysoká. Je to docela zvláštní u autorky - ženy.

BaPe895
BaPe895
02.09.2023 1 z 5

Příběh absolutně mimo uvěřitelnost a realitu. Chvílemi je vše tak naivní,že to působí skoro komicky.

petunkav
petunkav
16.08.2023 5 z 5

Opět skvělá - když pěkně šílená, detektivka.
Za mě moc dobré.

JaninaV.
JaninaV.
07.08.2023 5 z 5

Kniha opět nezklamala - brutální a drsný děj. Konec divně otevřený, ale třeba bude pokračování v dalším dílu. Vřele doporučuji. Mám ráda série, kde se vyvýjejí i vztahy vyšetřovatelů......

dencazrnu
dencazrnu
30.07.2023 5 z 5

Čtvrté setkání s Lucem a Avou a já musím říct, že tentokrát jsem byla naprosto nadšená a poprvé dávám plný počet hvězdiček. Kniha byla napínavá a měla spád už od první strany a já si čtení strašně moc užívala. Konečně jsem dostala to, co od začátku celé téhle série očekávám. Napětí, čtivost, překvapení a téměř do poslední chvíle tápání, kdo za tím stojí. Jsem ráda, že Helen ukázala, že to umí a s velkým očekáváním jsem zvědavá, co nám přinese další díl z této série. A samotný závěr knihy mě šokoval a dokonce i rozplakal. Takže třikrát hurá, tentokrát to bylo doopravdy dokonalé :-)

Magdalenkačte
Magdalenkačte
23.07.2023 5 z 5

Čtvrtý díl ze série dokonalých od Helen Fieldsové mě docela překvapil.
Z minule knihy jsem byla trošku nešťastná, ale tento příběh měl neuvěřitelný spád hned od první stránky.
Vrah je dost zvracený, motiv je ještě horší a Luc a Ava ze začátku řeší když svůj případ.
Kniha má dvě linky: unesené mladé ženy, následně nalezené ručně šité panenky uneseným ženám nápadně podobné a dále bezdomovci, kterým někdo úmyslně ubližuje.

Musím souhlasit s holkama, se kterýma jsem knihu četla ve společném čtení, že Luc a Ava kolem se krouží a čtenáře trochu otravuje, že i když je tam chemie patrná, nemá jejich vztah zatím žádný progres.

Povede se zachránit poslední oběť, která úplně nezapadá do vzorce vraha? To se dozvíte až na konci knihy a možná jako mě, vám spadne brada úžasem. Nevím jak to Helen dělá, ale ty konce se jí pokaždé povedou.

Závěrem jen dodávám, že se těším na další díl (budu doufat, že nasazené tempo, nepoleví)