Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434797/bmid_dokonale-ticho-2A0-434797.jpg 5 920 223

Když všechno ztichne, kdo je uslyší křičet? Čtvrtý případ inspektora Callanacha a šéfinspektorky Turnerové. Na okraji Edinburghu je nalezeno pohozené dívčí tělo s vyřezanými kusy kůže. Když později inspektor Luc Callanach objeví vedle opuštěného kojence strašidelnou postavičku, pochopí princip zvrácené hry: vrah bere materiál na panenky z těla svých obětí. Navíc někdo drogově závislým v bezvědomí vyřezává do tváře písmeno Z. Jde o stejného pachatele? Luc a jeho kolegyně Ava musí vypátrat zabijáka dřív, než udeří znovu – stihnou to, nebo už je příliš pozdě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Silence , 2018

PolBara
07.01.2023 4 z 5

Zatím asi nejzajímavější kniha ze série s Avou a Lucem. Dva souběžné případy, které tým řeší, postavy vyšetřovatelů i pachatelů mě bavily.

SadUnicorn
02.01.2023 4 z 5

Další výborná kniha, oproti předchozím bez kapitol z pohledu vraha. Vím, že jsem si na přítomnost kapitol z pohledu vraha stěžovala, protože to čtenáři odhalí jeho totožnost a motivy a rozuzlení pak není překvapením. ALE to, co přinesly kapitoly z pohledu vraha, byla jeho propracovaná psychologie (vizte Dokonalá smrt), která v téhle knize chybí. Jen zfanatizovaní blázni bez hlubšího příběhu a motivu, Takže beru zpět, chci více psychologie a méně překvapení. Luc je v téhle knize méně a když tam je, štve mě, jak se chová ke své přítelkyni. Ava je opět protivná a neustále naráží na Lucovu přítelkyni až útočně. Nějak nechápu, proč se mi líbí knihy, ve kterých jsou mi už oba hlavní hrdinové nesympatičtí, ale ta zápletka a vraždy mi za o stojí. Snad se Luc polepší, ať můžu fandit alespoň jednomu.

Aivlis
23.12.2022 3 z 5

Štvrtá knižka od Fieldsovej - písať vie, o tom niet pochýb. Dokáže zaujať, vystavať zápletku, ale v tom dieli mi pár vecí nešlo "popod fúzy". a) Fakt sa zaplatilo bezdomovcom prístrešie, teplé jedlo? Prajem im to, život na ulici asi nikto nechceme, ale naozaj to takto funguje v reálnom živote? b) Polícia ide na záťah a musí si pomáhať stavebným a hospodárskym náradím :-) ? c) Vrah je osoba v podstate v knižke spomenutá iba raz a to je ako všetko? Za mňa slabšia várka.

Lenča727
30.11.2022 5 z 5

K Fieldsové jsem se dostala náhodou (až teď poprvé,nechápu,že jsem na ni ještě nenarazila :-) ) ,jen tak na mě v knihovně koukala z regálu,škoda,že tam byl jen 4.díl (většinou si ověřuju,zda se jedná o sérii,abych začala pěkně od začátku,ale neměla jsem čas,tak jsem ji prostě čapla a že zkusím…).Je fantastická,skvělá,bombastická,tahle ženská umí. A to,že jsem začala až 4 .knihou v pořadí,vůbec nevadí. Workoholička a vždycky spravedlivá Ava je neskutečně sympatická, ztělesnění všech pozitivních vlastností,čestňačka a kladňačka každým coulem,baví mě i její odvaha,s níž přistupuje ke svým nadřízeným.Kupodivu její šéfka Overbecková není až taková mrcha a je “rovnější” než jsem ji odhadla.No a Luc Callanach to je naprosté zlatíčko.Na téhle knížce mi sedělo úplně všecko,popisy situací,míst,úžasné dialogy,přátelství,až absurdně směšné humorné situace - Overbecková- Turnerová- Lively :-), vyšinutí magoři i zhýčkaní bohatí frackové z vysoce postavených rodin v prestižní soukromé škole a jejich rodiče ohánějící se právníky.A hlavně to,že to Ava dotáhla do správného konce.Paráda,Fieldsovou si hodlám vychutnávat ráda dál.

zubrák
22.10.2022 4 z 5

Detektivní série je stále skvělá,velmi čtivá.( musím si ověřit,zda skotští kriminalisté opravdu nejsou ozbrojení,,,,)

pablito
29.09.2022 5 z 5

Hustý ...

Hakate
07.09.2022 5 z 5

Skvělé pokračování Dokonalé série.
Tato série mě neskutečně baví. Skvěle propracované zápletky, brutalita a psychopati, nad kterými se kdejaký čtenář pozastaví.
Opět tu máme dvě dějové linky psychopata z náboženskými pohnutkami a magora, co vyřezává Ztka do obličeje.
Vše doplněno o vtipné pasáže.
Luc i Ave mě neskutečně baví svým humorem, popichováním jeden druhého.
Odsypajicí děj, který ihned vtáhne. Tato série působí neuvěřitelnou závislost, kdy chcete více a více a těšíte se s čím dalším Helen přijde. Už od prvního dílu mám podezření, že Helen je tak trochu psychopat, a toto podezření se každým dílem více potvrzuje, protože takhle skvělé, propracované a brutální dílo nemůže být výtvorem čisté fantazie.

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Keď zavládne ticho, kto bude počuť ich plač?
Táto knižná séria je každou ďalšou časťou lepšia a napínavejšia.
Tentokrát sa v jednom prípade vyšetrovatelia snažia napraviť a zaistiť spravodlivosť i pre tých ľudí, ktorých zvyšok spoločnosti dávno odpísal. Niekto na ulici napáda bezdomovcov, ktorých na tvári ocejchoval...
Druhý prípad je nočnou morou polície - sériový vrah hrá strašnú hru - z kože unesených a zabitých dievčat vyrába bábiky...
Dokonalé ticho je napínavá a temná kniha, ktorá nepotrebuje ďalší komentár..

Martiiiik
22.08.2022 5 z 5

Tak to byla zase jízda.. :-) Autorka se snaží sama sebe překonat :-) Každá kniha super příběh, jinak zvrácení cvoci.. Superčtivé, vždy jste zvědaví, jak to dopadne :-) A nejde přestat :-) A už teď si říkám, co budu dělat, protože zatím poslední vydaný díl se blíží.. :-) Takže pozor, je to silně návykové :-D

namornice
30.07.2022 5 z 5

Další skvělý přírůstek do série s Lucem Callanachem.
Vyšetřování smrti mladých žen, kterým vrah odstranil z těla kusy kůže není vůbec lehké a dává celému týmu policistů zabrat.
Zápletka příběhu houstne stránku za stránkou, tempo je svižné a konec strhující.
Na knihách Fieldsové se mi líbí, jak dokáže nakombinovat dvě různé dějové linie a vytvořit jeden koncipovaný celek.
Její styl psaní mi skvěle sedí a tuto sérii mohu jen doporučit.

Kubajzz
08.06.2022 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a bylo to super, sem zvědavý, jestli se vražedkyně objeví v dalším díle :-) Rozhodně doporučuji

Jirulka
30.05.2022 5 z 5

Podle mě zatím nejlepší díl. Uvidíme jestli to překoná nějaký další?!

sassenkka
27.05.2022 5 z 5

Po předchozím slabším díle přichází nadšení, a to veliké! Dokonalé ticho bylo tak dokonalé, že jsem celou dobu poslechu málem nedýchala, netušila jsem ani v nejmenším, odkud vírt vane, a v závěru knihy jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Uf. Tohle jsem si fakt užila.
Knihu jsem dala v audio verzi. A na Jana Šťastného a jeho interpretaci pěji chvály pořád. Takže už se nebudu opakovat.
A nebo ne, budu. Ten chlap je prostě boží. Díky němu byl celý příběh ještě víc úžasný, neuvěřitelný, napínavý a místy i trochu nechutný. Díky za to.

Monkas1
27.05.2022 5 z 5

Doporučuji

hana4834
14.05.2022 5 z 5

Naprosto ztěžující příběh nemohla jsem se odtrhnout. A konečně i inspektoři vyrazili správným směrem jsem zvědavá na pokračování

Kortez
12.05.2022 5 z 5

Audiokniha. Dokonalé ticho je dokonale napsáno a v případě audia dokonale namluveno. Téma, děj, napětí i rozuzlení, všechno tam kde to má být. Žádné hluché místo, žádná nuda. Konečně detektivka která mě držela pod krkem až do konce.

MarkétaI.
06.05.2022 5 z 5

Třetí díl mě trochu zklamal a tak jsem si dala od této série malý oddych. A teď trošku lituju :-) Tento díl byl výborný. Kniha mě vtáhla do děje hned od začátku a celou dobu jsem byla zvědavá jak to dopadne.

Arwen777
29.04.2022 5 z 5

Tuto sérii od začátku poslouchám jako audio knihy a vždy se velmi těším na hlas a podání Jana Šťastného.
A i tento příběh byl skvělý. Autorka sice zase trochu přitvrdila, co se brutality týče. Na druhou stranu ale přidala více humorných scén a hlášek, takže asi vyrovnáno. Nosné téma se mi moc líbilo a ačkoliv není originální, je rozhodně vděčné. Autorka zde zabrousila i do sociální a morální roviny a zvládla to dobře.
Vztah Luca a Avy se vyvíjí a jsem zvědavá, co nás čeká v dalších dílech.
Mám tuhle sérii moc ráda a tak se těším na další díl. A vám ji také doporučuji.

uzivatel6305
26.04.2022 5 z 5

Tak to byla zase jízda! Uf! Sice nechutné, ale má to spád, napětí a úžasný humor. Úplně jsem se do Fieldsové zamilovala. Jděte do toho!

Anahk1
23.04.2022 5 z 5

Dokonalé!! Stejně jako všechny předchozí díly.. doporučuji!!