Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434797/bmid_dokonale-ticho-2A0-434797.jpg 5 920 223

Když všechno ztichne, kdo je uslyší křičet? Čtvrtý případ inspektora Callanacha a šéfinspektorky Turnerové. Na okraji Edinburghu je nalezeno pohozené dívčí tělo s vyřezanými kusy kůže. Když později inspektor Luc Callanach objeví vedle opuštěného kojence strašidelnou postavičku, pochopí princip zvrácené hry: vrah bere materiál na panenky z těla svých obětí. Navíc někdo drogově závislým v bezvědomí vyřezává do tváře písmeno Z. Jde o stejného pachatele? Luc a jeho kolegyně Ava musí vypátrat zabijáka dřív, než udeří znovu – stihnou to, nebo už je příliš pozdě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Silence , 2018

monte
06.10.2021 5 z 5

Dokonalé čtení

Emberas
19.09.2021 3 z 5

Od této knihy jsem čekal víc. Měla super reference a hodnocení, přesto mi přišla tak nějak vypočítaná hlavně na efekt. Autorka sice psát umí a jak je vidět, své čtenáře si její styl najde. Jde spíš o to, že samotný příběh je za hranou uvěřitelnosti.

katynka78
18.09.2021 3 z 5

4. díl série. Náboženský fanatismus vedoucí k vraždám. A zločiny páchané v klidu s pocitem moci. Toto mělo grády. Ale bylo to drsné
Do této série jsem se pustila formou audioknih a musím říct, že pan Jan Šťastný super.
Bohužel paní autorka na mě působí tak trochu nevyrovnaně ve své tvorbě, protože mi vždy přijde, že jeden díl super a další díl mě vůbec nechytí a je mi to jedno. Co mě drží při tom, abych si všechny díly naposlouchala je, že vztah Luc a Ava je hezký, oba jsou zajímaví a velmi mě baví jejich komunikace a společná práce na případech.
Akorát tu zápletku s drogově závislými bych vynechala a hned by ta kniha byla svižnější a taky kratší.
A i přesto, že to bylo velmi zajímavé, tak za mě takový střed.
Ale i tak, vyhlížím každý další díl.

Peggy2711
28.08.2021 5 z 5

Moje první kniha autorky a vím, že chci přečíst celou sérii. Perfektní propracování, vyšetřování dvou případů a zároveň se dozvíme i spoustu o osobním životě vyšetřovatelů, jejich soukromí, jejich životech a to mě baví, že jsou to taky jen lidé.... závěr byl perfektně propracovaný, byla jsem hrozně napnutá jak to nakonec dopadne. Způsob vražd byl ale dost brutální. Prolínají se i myšlenkové pochody obětí, moc mě to bavilo.

Šánka
25.08.2021 5 z 5

Opět perfektní, ale také i hodně brutální je tento další dokonalý díl.
Ale tato detektivní série nestojí pouze na těchto popisech, je skvěle napsaná a jsou tam i odlehčené a vtipné momenty, dobré hlášky i slovní přestřelky mezi členy týmu. A tentokrát jsem se i zasmála, když Ava ,,zachraňovala" svoji šéfovou :-). Souběžně probíhá dvojí vyšetřování a ve svižném tempu a gradujícím napětí se dostaneme do mrazivého finále. I když mě mrazilo během čtení mnohokrát.
Mám doma již nachystaný i další díl, ale dám si chvilku pauzu. Tak fandové dobré a drsné detektivky, tohle by Vám nemělo utéct, cíťové, vy se této sérii vyhněte velkým obloukem!!!

vekkr
19.08.2021 5 z 5

Audiokniha.Skvěle načtené.Skvěle napínavé -co dodat

Brembelik745
16.08.2021 5 z 5

Prostě dokonalá. Stránky se otáčí samy. Ava a Luc jsou dokonalá dvojka - vtipná a drzá. Tento díl byl trochu víc morbidní, ale zajímavý. Těším se na další díl....

Zdenas5
08.08.2021 5 z 5

Prostě další dokonalý díl. Není třeba nic dodávat, vše obsahují předešlé komentáře. Doporučuji a těším se na další Dokonalý ...

Venny345
31.07.2021 4 z 5

Tato kniha je jako čokoláda, dáte si jeden čtvereček v podobě jedné kapitoly a najednou už nemáte skoro žádnou čokoládu a kniha je u konce...
Ava a Luc jsou perfektní vyšetřovatelé a tato série prostě má grády!

stanza
25.07.2021 5 z 5

Dokonalá detektivka pro mě první ze série a tak se určitě podívám po další "Dokonalé".
A opět audio v dokonalém podaní Jana Šťastného které dovede knihu k naprosté dokonalosti.

m_martina
25.07.2021 5 z 5

I tento případ je výborný, knihu jsem měla přečtenou za krátkou chvíli.

Sazinek
21.07.2021 5 z 5

Tahle série je skvost. Luc a Ava jsou sympaťáci a i ostatní detektivové. Čte se to jako po másle, má to spád, wow momentů se také dočkáme. Těším se na další díl!

VasnivaCtenarka
14.07.2021 5 z 5

Helen Fieldsová má přenádherný vypravěčský dar a jak vás její řádky jednou lapí, už nikdy nebudete chtít její knihu odložit. Nikdy. A hned sáhnete po dalším díle.

Co opravdu nemůžu této knize vytknout, jakožto to nemohu vytknout ani v předchozích dílech, je naprosto dokonalá promyšlenost děje. V ději se neztratíte. Ani na vteřinu. Všechna nová fakta k případu vám autorka předkládá tak krásně, že si můžete ty střípky postupně pospojovávat a odkrývat pozadí všech zločinů.

Tempo má kniha velmi příjemné. Takové akorátní, řekla bych. V každé kapitole se dozvídáte něco nového. V knize neexistují žádná hluchá místa a vše je načasované naprosto precizně a správně.

Příběh je rozdělen do padesáti krásně propracovaných kapitol. Já osobně mám moc ráda knihy, které nemají příliš dlouhé kapitoly. Mám pak pocit, že to hezky “odsejpá”. Takže i v tomto mne kniha nezklamala.

Podíváme-li se na popis prostředí a hlavních hrdinů – není co vytknout. Avu, Luca a ostatní jejich kolegy známe z předchozích dílů. Do příběhu nám vstoupila nová postava soudního lékaře, který byl při vyšetřování velmi nápomocný. Původní patoložka Ailsa Lambertová má v tomto díle dovolenou. Jonty Spurr je však také sympaťák a udělá pro dopadení vraha vše, co je v jeho možnostech. Popis prostředí a děje nám Helen poskytuje tak barvitě, že budete do děje vtaženi už po druhé kapitole. Možná hned po té první. Pokud máte dobrou představivost, bude se vám před očima odvíjet děj jako ve filmu.

Každá recenze by měla mít zmíněné zápory, ale já na této knize nemůžu žádné najít. Opravdu ne.

Takže Dokonalé ticho vám můžu doporučit. Kdybych byla mohla, tak vás i přinutím si tu knihu přečíst, protože vím, že budete spokojeni.

Ještě musím zmínit, že díly na sebe přímo nenavazují, ale pokud chcete být součásti vývoje hlavních hrdinů, doporučuji začít tuto knižní sérii od prvního dílu.

iLuciferie
12.07.2021 4 z 5

Stále stejně dobré. Jen tak dál, prosím :)

ydnac
05.07.2021 5 z 5

Další díl je prostě DOKONALÝ jako všechny :-)

Ava a její kolegové jsou už jako staří známí, vrah je zvrácený a čas běží...
Lively je čím dál vtipnější :-) takže mezi napětím a akcí jsem se pobavila jeho slovními přestřelkami s nadřízenými :-) mimo jiné... :-)
Téma náboženského fanatismu, pohlížení lidí na bezdomovce a privilegia mladých a bohatých náctiletých, kteří mají pocit, že jsou všemocní bylo víc než zajímavé.
DOPORUČUJI a další díl je v pořadí :-)

rumova_kulicka
01.07.2021 5 z 5

Shltnuto jako malina! Víc netřeba psát :-)

tinka1974
17.06.2021 5 z 5

Další skvělý nový díl. Mělo to spád, zápletka zajímavá. Ava trochu stresovaná, Luc jako vždy. Moc hezky načtené. Co napsat víc? Jak už jsem jednou zmínila, zajímalo by mě, jestli jim to v soukromém životě vyjde. Tak se těším na další díl

Pavlnka
10.06.2021 5 z 5

Tuto sérii mám moc ráda. Tento díl byl opět napínavý a zajímavý. Hlavní postavy mi jsou sympatické a líbí se mi jejich osobní vývoj. Jdu hned na další díl.

lalaserka
08.06.2021 5 z 5

Další skvělá kniha z této série. Mělo to spád a bylo to napínavé.

Mrňous1
03.06.2021 4 z 5

Tak asi budu trochu za šťourala. Příběh jako takový je výborný, čte se skvěle, tak jak jsme u této série zvyklí. Někdo to tady už ale zmínil, já jako sociální pracovnice s dvacetiletou praxí trochu s nevolí vnímám to černobílé podání chudí chudáci-bohatí zmetci, oběti společnosti, takový ten přehnaný liberalismus, který nám pomalu přerůstá přes hlavu a brzy nás to zničí. Ale to je asi můj osobní problém. Taky postava Avy mi přišla asi nejsympatičtější v prvním díle, v tomto mi některé její myšlenkové pochody opravdu už připadali mírně přehnané, hlavně v souvislosti s Livelym (utírání a desinfekce stolu apod...), který si zase u mě s každým dílem získává více a více bodů. Ale samozřejmě je kniha opět velmi čtivá a přes malé drobnosti, které nebudu rozvádět, abych nic neprozradila, téměř dokonalá:-)