Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434797/bmid_dokonale-ticho-2A0-434797.jpg 5 927 927

Když všechno ztichne, kdo je uslyší křičet? Čtvrtý případ inspektora Callanacha a šéfinspektorky Turnerové. Na okraji Edinburghu je nalezeno pohozené dívčí tělo s vyřezanými kusy kůže. Když později inspektor Luc Callanach objeví vedle opuštěného kojence strašidelnou postavičku, pochopí princip zvrácené hry: vrah bere materiál na panenky z těla svých obětí. Navíc někdo drogově závislým v bezvědomí vyřezává do tváře písmeno Z. Jde o stejného pachatele? Luc a jeho kolegyně Ava musí vypátrat zabijáka dřív, než udeří znovu – stihnou to, nebo už je příliš pozdě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Silence , 2018

PetK
19.02.2021 4 z 5

Ty případy jsou prostě takové, jak se od detektivky/thrilleru očekává, dobrý standard. Na sériích mám ráda vývoj osudů hlavních hrdinů. Tak se těším, že série bude ještě pokračovat, protože tyhle jsem si oblíbila. Jan Šťastný v audiu tomu dává ještě něco navíc.

mataj
09.02.2021 5 z 5

Čtvrtý díl série a opět dokonalý - čtivý, napínavý a zajímavý. Postavy se nám hezky vybarvují a já nemám co bych vytkla. Jenom snad, že se už těším na další díl...

Avila
01.02.2021 5 z 5

Po předchozím dílu série jsem byla trochu zklamaná...
Ale za mě je tenhle díl prostě dokonalý.... Má spád, skvěle vymyšlená zápletka... prostě thriller podle mého gusta. Asi zatím nejlepší z celé série a už se moc těším na další pokračování.

jaroiva
23.01.2021 5 z 5

Asi nejlepší díl ze série. Těžko se rozhoduju mezi prvním a tímto.
Oproti Dokonalé smrti výrazně lepší, košatý příběh, místy jsem se i zasmála nad občasným vtípkem mezi policisty.
Takže si to u mě paní spisovatelka zas vylepšila. Jestli něco dalšího vyjde, ráda po tom zase sáhnu.

whiolet
22.01.2021 5 z 5

Výborná detektivka! Ačkoliv to bylo moje první seznámení s autorkou, vůbec ničemu to nevadilo! Detektivové moc neřešily svoje trauma z minulé knihy, takže jste se pořád bez problémů orientovaly v ději. Celým dějem, který se zabýval psychopatem co vyřezával obětem z kůže panenky nás provázely sarkastické poznámky, které se snažily knihu odlehčit, což bylo fajn. Jediné mínus vidim ve velikosti písma, za mě bylo až moc malé.

š.m.i.k
22.01.2021 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl z celé dosavadní série. Od půlky jsem se už nemohla odtrhnout, nešlo jít spát a ještě do rána mi příběh dozníval v hlavě.

janina66
17.01.2021 5 z 5

Úžasné a dokonalé. Tento díl se mi líbil nejvíce. Sice konec trochu bez konce padoucha, ale závěr super. Už se těším na pokračování! ????

curilka
16.01.2021 5 z 5

Wow....nemohla jsem se odtrhnout, už se těším na další díl. Můžu jen doporučit.

Akcinasi
12.01.2021 5 z 5

Jsem opět spokojená! Kdy asi bude další dil? Uz ted mi Luc chybí :)

mirka71
09.01.2021 5 z 5

Tleskám. Všechny čtyři ,,Dokonalé" (stopy,ticho,kořist, smrt) ,co doposud vyšly jsou dokonalé. Brilantně napsané detektivky s dvojicí detektivů, kteří se zpočátku nemohou ani cítit, ale je vcelku jasné, jak jejich nenávist skončí. Náměty jsou netuctové, knížky mají spád, doufám, paní Fieldsová, že ,,dokonalých " ještě přibude...

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: jednalo se o mou první přečtenou detektivku a určitě se nejednalo o poslední,protože byla úžasná! Detektivky jsem hodně opomíjela a ani nevím proč,celkem mě to mrzí.. Tuto knihu jsem objevila u nás v knihovně v sekci s novinkami,tak jsem si řekla,že jí zkusím a nebyla to vůbec špatná volba .
Kniha začala velice zajímavě, poté byla chvíli nudná a ztrácela jsem se v postavách a celkem i v ději,ale poté přišel masakr! V tom dobrém slova smyslu. Nechci nějak spoilerovat,neboť tato kniha doopravdy za přečtení stojí,ale byl to fakt masakr, posledních 60 jsem již tušila kdo za celým masakrem stojí,ale ze začátku jsem toho pachatele neměla vůbec vytipovaného a netušila jsem že to bude zrovna on . Nedoporučuji citlivějším osobám ,protože by to někomu mohlo být nepříjemné, ale tím jak to bylo drsné,tak tím více jsem si čtení užívala a nebylo možné se od knihy odtrhnout, v tom mi bránila škola,jinak bych to měla dříve přečtené . Bylo to plná zvratů a překvapení a moc jsem si četbu užila a byla jsem napnutá,kdo za vším stojí a jaký k tomu činu měl motiv a důvod.
Co se postav týče,tak ty mě moc nezaujaly,ale oblíbila jsem si inspektorku Avu, která byla neohrožená,odvážná a do všeho se vrhala po hlavě,takové postavy mám ráda. Jazyk knihy mi celkem sedl, jednalo se o hovorový,sice nespisovný jazyk,ale to mi do knihy sedělo.
Pokud máte rádi napětí a detektivky ,tak směle do toho! Za mě jedno velké doporučení !

Refadora
31.12.2020 4 z 5

Super knížka, skvěle se četla a přesto jsem si ji chtěla šetřit, abych ji mohla číst déle.. Moc ráda jsem si po delší době přečetla čistokrevnou detektivku. Oproti Dokonalé smrti, která mi opravdu uvízla v paměti, mi přišla méně drastická, možná i trochu méně zajímavá a originální, ale přes to mně příběh velmi zaujal a byla jsem ráda, že ve mně kniha nevyvolávala tolik pocitu znechucení. Avu i Luca mám moc ráda, jen bych trochu řekla, že Ava je v této knize až příliš dokonalá (při srovnání např.s Kim od Angely Marsons, která jí je v určitém ohledu podobná).

ITGIF
30.12.2020 3 z 5

Tuhle “dokonalou” sérii mám v oblibě, bohužel pro mě zatím nejslabší díl. Asi jsem měla být znechucená a strachy bez sebe, ale na to nedošlo. U H.Fields mám ale ráda, že třeba ne vždy všechno musí nutně skončit happy endem, jak u jiných autorů. Těším se na další díl!

jankaander
27.12.2020 5 z 5

Opět výborná kniha, tesim se na další....

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Další super detektivka, každý díl mě baví víc a víc. Už se těším na další díl.

nik077
19.12.2020 5 z 5

Opět kniha nezklamala..těším se na další.

Pavlína79
18.12.2020 4 z 5

hezké, ale buď už dokážu odhadnout autorku nebo to bylo nějak méně napínavé, stejně chudá mi přišla část ze soukromí hlavních hrdinů/vyšetřovatelů ..... ale na skvělém a dramatickém příběhu to nic nezměnilo

Daiv666
09.12.2020 5 z 5

Potřebuji další díl.....Já prostě bez severských detektivek nemůžu být.

JezinkaJ
07.12.2020 4 z 5

Všechny čtyři knihy této série jsem přečetla v pořadí a za sebou. Moc se mi líbily a teď nezbývá než čekat na další díl.
Baví mě vztahy mezi hlavními postavami, jejich střety, vývoj. Dává to prostor k mnoha možným posunům a doufám, že si, my spokojení čtenáři, ještě počteme.
Knižka je čtivá, stejně jako její sestry v sérii. Také jsem se nenudila jako většina ostatních, kteří to zde, ve svých komentářích, potvrzují. Už aby byla "pětka".
Hlavní příběh je drsný. Vždy si u čtení přeju, mít to štěstí a nepotkat se s podobným šílencem.

veveronka
07.12.2020 5 z 5

Napinave.A vztah mezi komisařkou a jejim podrizenym byl vtipný