Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434797/bmid_dokonale-ticho-2A0-434797.jpg 5 929 929

Když všechno ztichne, kdo je uslyší křičet? Čtvrtý případ inspektora Callanacha a šéfinspektorky Turnerové. Na okraji Edinburghu je nalezeno pohozené dívčí tělo s vyřezanými kusy kůže. Když později inspektor Luc Callanach objeví vedle opuštěného kojence strašidelnou postavičku, pochopí princip zvrácené hry: vrah bere materiál na panenky z těla svých obětí. Navíc někdo drogově závislým v bezvědomí vyřezává do tváře písmeno Z. Jde o stejného pachatele? Luc a jeho kolegyně Ava musí vypátrat zabijáka dřív, než udeří znovu – stihnou to, nebo už je příliš pozdě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Silence , 2018

Ms.Floyd
10.10.2020 5 z 5

Skvělý příběh! Přijde mi, že díl od dílu je tahle série lepší. Akorát, co mě trochu mrzí.. Mezi Lucem a Avou to od prvního dílu jiskří. Myslím, že už by si oba zasloužili nějaký posun.

soupik2012
09.10.2020 5 z 5

Vzhledem k procentům která tato kniha dostala, jsem měla mnohem větší očekávaní než jaký tento příběh opravdu byl. Rozjezd je velmi pozvolný a trvá to déle než polovinu knihy, než se začne něco kloudného dít. Líbí se mi jak autorka rozvíjí osobní rovinu všech postav v tomto i v předchozích dílech. A hlavně, až na malé detaily je příběh věrohodný. Závěr příběhu výrazně graduje a to je také nutno přičíst této knize k dobru. Pro mě stále za 5 hvězd, ale 1. a 2. část pro mě byla výrazně lepší. Tuto sérii čte velmi dobře pan Jan Šťastný.

kiraa
06.10.2020 5 z 5

Poslední z “dokonalých” je opět dokonalá. Příběh od příběhu je děsivější a tenhle zabiják mladých žen je obzvlášť nechutnou lahůdkou. Trochu se nám v tom skotská policejní partička motá, ale nakonec si boží spravedlnost cestu najde. Samozřejmě jak jinak, bez kvéru i na ta nejvíc boží hovádka, kterým to v hlavě bublá víc než je zdrávo. Ještě, že se sem tam občas někde válí zahradní vidle :)

Nestorkea
02.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Skvělé a mrazivé, Helen se tímto počinem zapsala do seznamu mých oblíbených autorů.
Mám jen jednu výhradu- tím, že sežerete kanylu, se nezabijete... Fakt ne.

lupo
01.10.2020 5 z 5

Jak jinak než úžasné!! Velice doporučuji.

knihomolkadorfa
20.09.2020 5 z 5

Opět výborná kniha. A vyřešení budoucnosti malé Tansy mě vážně dostalo. I když původně jsem měla stejný dojem jako Callanach :) Těším se na další díl.

martin3554
18.09.2020 5 z 5

Jako ostatní příběhy Lucy Callanacha i tento super.

ctenarkaEva
13.09.2020 5 z 5

Výborné čtení. Vždycky žasnu, jakou fantazii mají autoři thrillerů a co jsou schopni vymyslet. Helen Fields je toho příkladem.

Nelly
07.09.2020 4 z 5

Na mne pomalý rozjezd, druhé dvě třetiny knihy už super, takže jen za čtyři hvězdy...

janastok
07.09.2020 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, jakož i celá série. Autorka umí, nebojí se, má prostě kou**. Hlavní hrdinové sympatičtí, i trocha vztahů ( o co že vím, jak Luc vyřeší svůj handicap!)

85098211
07.09.2020 5 z 5

Po předchozím slabším pokračování se mi tato kniha zase moc líbila. Případ jako takový je výborný, doslova dokonale vykonstruovaný a vyšetřování famózní! Stejně dobré je i pátrání po pachatelích, kteří mrzačí drogově závislé oběti. Ava i Callanach mi byli tentokrát zase sympatičtí a případ krutých vražd brutální, napínavý a nabitý dynamikou. Za sebe jsem se nedokázala od knihy odtrhnout a pevně doufala, že těch zabitých dívek nebude tolik... Byla jsem šokovaná zvrhlostí a hlavně motivem vraha, který se skoro až do úplného závěru dokáže skrývat za umně vybudovaným závojem lží. A za tohle všechno musím autorku pochválit, protože přesně takhle má vypadat perfektní thriller! No a samozřejmě budu doufat, že setkání s našimi detektivy nebylo poslední ;-).

isobel2000
06.09.2020 5 z 5

Tak to bylo opět DOKONALÉ...

marimari
31.08.2020 5 z 5

Opět nezklamala. Doporučuji!

evask
31.08.2020

Dokonalé ticho jsem si vzala na dovolenou a byla jsem dokonale spokojená.

ivana1924
30.08.2020 5 z 5

Za mne opět super čtení. Dokud nedočtete, nechce se vám odchazet. Těším se na další knihy.

harena
24.08.2020 5 z 5

Jasné je, že Helen Field psát umí a její krimi série patří k těm hodně dobrým. V tomto díle se sympatická dvojice vyšetřovatelů Luc a Ava snaží dopadnou bestiálního vraha mladých dívek, ale nezapomínají ani pátrat po neznámém, který přepadává bezdomovce a vyřezává jim dýkou v obličeji velké písmeno Z. Přečteno jedním dechem, napínavé a drsné, žádná hluchá místa jsem neobjevila.

Uan
24.08.2020 5 z 5

Helen Fields je prostě sázka na jistotu. Už se těším na další díl.

katka.oo
20.08.2020 5 z 5

Skoro všechny knížky, které v poslední době čtu, musím hodnotit na výbornou a tady taky nemůžu jinak. Dokonalá série je prostě dokonalá! Ava i Luc super, těším se na další díl.

Erlif
19.08.2020 5 z 5

Helen Fields opravdu umí. Její knihy mě baví. A tahlo byla zase jízda. Ava tu řeší dva případy a člověk očekává propojení, jak do sebe vše zapadne...
Seržant Lively nemá chybu... Luc má stále svou partnerku Serenu... a člověk by ho ale raději viděl po boku Avy... no tolik k "romantické" vztahové vložce...
Samotný příběh, jak někdo unáší ženy, pak jim vyřízne kůži... brrr člověk z toho měl mrazení. Nechybí ani pohled "magora" ani pohled vězněné ženy a tohle mám na knížkách ráda, tu odvrácenou stranu. Za mě opravdu spokojenost a ten konec... no prostě jsem romantička :D

petula22
15.08.2020 5 z 5

Stejně jako předchozí díly...skvělá detektivka... promyšlený děj, dvě linie vyšetřování, sympatická postava Avy a Luca. Doporučím celou sérii.