Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434797/bmid_dokonale-ticho-2A0-434797.jpg 5 929 929

Když všechno ztichne, kdo je uslyší křičet? Čtvrtý případ inspektora Callanacha a šéfinspektorky Turnerové. Na okraji Edinburghu je nalezeno pohozené dívčí tělo s vyřezanými kusy kůže. Když později inspektor Luc Callanach objeví vedle opuštěného kojence strašidelnou postavičku, pochopí princip zvrácené hry: vrah bere materiál na panenky z těla svých obětí. Navíc někdo drogově závislým v bezvědomí vyřezává do tváře písmeno Z. Jde o stejného pachatele? Luc a jeho kolegyně Ava musí vypátrat zabijáka dřív, než udeří znovu – stihnou to, nebo už je příliš pozdě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Silence , 2018

Dumicek
15.08.2020 5 z 5

Dočteno a po předchozím slabším dílu musím tento díl vynést do výšin! Naprosto skvělé, brutální, napínavé..skvělá zápletka..dvě vyšetřování. Obě velice dobře promyšlená leč druhé vyšetřování se pak lehce posunulo do pozadí, ale i tak nemám co knize vytknout. Náboženství, drogy, lidé bez domova..vše tak dobře zakomponované do příběhu. Dosti jsem doufala, že Ava a Luc se konečně posunou zas o kousek dopředu, ale zatím se nic takového nestalo, tak snad v dalším díle. Tohle byla opravdu velice podařená kniha, která si zaslouží plný počet hvězd :)

ivoiro
03.08.2020 5 z 5

Tato skvělá kniha mě držela v napětí a musel jsem ji číst skoro v kuse.

kolby
31.07.2020 5 z 5

Veľmi, veľmi slušné Mrs. Fields. Na ten "ružový" podmaz sa zvyknúť dá, zápletka, postavy, dej, štýl fenomenálne. Žeby reinkarnovaná Mrs. Christie? V modernejšej verzii.

myryjam
29.07.2020 5 z 5

Tahle "dokonalost" je téměř dokonalá. Autorka zde dosáhla napětí a brutality náznaky a ne jen popisy. Líbí se mi i lidský rozměr všech detektivů, který je ale také jen v náznacích a nepřeválcuje hlavní příběh. Jojo, moc dobrá knížka.

Lumír23
19.07.2020 5 z 5

Noo, paní je ve svých představách dóóst uchylná a brutální :-). Ale je to velice čtivá kniha. Super.

Arsi
15.07.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, skvělá celá série. Napínavé, čtivé, nemožno od knihy odejít. Perfektní zápletky, mělo to spád. Doufala jsem, že Ava s Lucem to posunou někam dál, tak snad příště.

em75
11.07.2020 5 z 5

Tahle série je naprosto skvělá. Avu mám ráda a do Luca jsem se zamilovala .. Jednoduché,bez nějakých složitých kombinací,kdy ke konci příběhu už ani já sama neznám své vlastní jméno. Prostě paráda. A Avěna hláška "Ruce nahoru a nehýbejte se!" mě pobavila na dlouhou dobu. Ta představa těch dvou a jejího výrazu ..

Evka27
05.07.2020 4 z 5

Trošku mě mrzí, že nedostala více prostoru druhá dějová linka s bezdomovci a hlavně její zakončení je jen naznačeno. Každopádně budu netrpělivě vyhlížet další pokračování série.

Agatha84
02.07.2020 4 z 5

Nemůžu si pomoci, ale knihy autorky se mi líbí čím dál více. Zdají se mi propracovanější a více uvěřitelné (s přihlédnutím k tomu, jak moc neuvěřitelný samotný příběh bývá :-).

konicekbily
01.07.2020 4 z 5

Pěkně vypracované zápletky (dvě) byly dobře vypracovány a v průběhu knihy a na závěr dokonale vysvětleny. Místy mi připadá, že autorka se vychyluje od hlavního směru, například opakovanými střety mezi super-komisařkou a super-inspektorkou. Oceňuji její snahu se přibližovat k sociálnímu románu (prostituce, drogy, náboženství) ve Spojeném království. Pěkné čtení - očekávám další díl!

Ajuszka
30.06.2020 5 z 5

Musím říct, že Helen Fields se řadí mezi mé hodně oblíbené autory. Takhle knižní série je prostě skvělá, v žádné knize nechybí pořádný příběh , humor a hlavně to Mega napětí mezi Lucem a Avou. S tímhle koncem už jsem byla drobátko spokojená, ale jestli to takhle bude natahovat ještě přes další díly, tak ji to asi dopíšu sama :D

vnimat_Krasu
28.06.2020 4 z 5

Ticho mi sedlo víc než loňská Smrt. Je brakovější, s větším tahem na bránu, a navíc posouvá postavu Avy do sympaticky břitkýho suveréna. Vrah, co šije panenky z obětí je v dnešní době šokující asi jako zívnutí před spaním, ale co. Zase jsem to přečet za víkend a to mi ještě kus neděle zbylo.

Jiparis
21.06.2020 5 z 5

Další skvělá autorka , která umí psát poutavě a zajímavě detektivní příběhy. Několik rovin děje, zajímavě vykreslené postavy , drsné detaily, osobní i pracovní spory. vřele doporučuji.

karol.cadex
20.06.2020 5 z 5

Jedna z lepších detektivních sérií, a když říkám detektivní, myslím detektivku a ne moderní thriller.
Autorka se i v tomto díle zaměřila spíše na psychologii postav, jejich mikrosvět a zkusila apelovat i na sociální problémy jako je bezdomovectví a prostituce mladých holek. Trochu mě nebavily neustálé hádky Avy a její nadřízené, přišly mi trapné a žensky uštěkané. Naopak se mi zalíbil policista v převlečení Graham, toho jsem si představovala velmi sexy, hihi.
Vraždy jsou zde opravdu pěkně promyšlené, i když mohlo být pro vraha více prostoru, ráda bych se dočetla o vrahovi a jeho pohnutkách více.
Jako celek je ale i tento díl vážně prima.

BariEli
18.06.2020 4 z 5

Do příběhu vletíte hned s první přečtenou stránkou a odsejpá to celou dobu. Moc jsem nevěřila, že autorka udrží tempo. Popravdě tyhle série raději moc nevyhledávám. Ale tempo udržela a opravdu je to jízda.

Jaruš7
17.06.2020 5 z 5

Moc se mi nechtělo (anotace), pak v jednom tahu.
Autorka ženské postavy vehementně privileguje ve všech rolích v příběhu.
Inspektor Luc Callanach má jistě v jejích očích podobu manžela. (Poděkování)

Citace:"Jen mi řekni, že tentokrát mě ta moje výpomoc ( kriminálce) nedostane do lochu a nebudu muset žádat o kauci."
"Ale na začátku, když semínka extremismu teprve klíčí, kdo ví co musí mít člověk v srdci?"

Jako celá série "Dokonalá" je i tento díl pečlivě vystavěn.
Konflikt na policejních postech má grády a je to vyšťavené pozitivum vedle deprimujících nálezů.
Čtivé, dokonalá závislost.

Didi15
14.06.2020 5 z 5

Velice povedená série, je to to prostě dokonalé :)

astra3
10.06.2020 5 z 5

Čtivé, brutální a napínavé. Nesnáším náboženské fanatiky. Ava mi občas lezla na nervy.

Migi99
10.06.2020 5 z 5

Opět velmi hezky a čtivě napsáno. Pro mě lepší než předchozí díl. Napínavé až do konce, trošku drsné provedení vražd, ale co taky pořád vymýšlet :-) celá série od Helen Fields je velmi povedená, moc hezky se to čte a člověk se do děje dostane hned od první stránky. Doporučuji všem, co mají rádi bandu vyšetřovatelů v čele s Avou, Callanachem, Trippem, Livelym atd. Už se těším na další díl.

Shanib
08.06.2020 4 z 5

Oba případy byly super, ale jejich vyřešení mělo trochu hořko-sladkou příchuť. Občas mi také přišlo, že by děj mohl být kratší.
Líbilo se mi nakouknutí do vztahu Seliny a Luca. Tuším, že spolu nevydrží, ale i tak mi je tato vedlejší postava daleko sympatičtější než Ava, kterou z nějakého důvodu všichni tak moc obdivují. Pak se nám tu rýsuje nová postava Paxe Grahama. Klidně se vsadím, že poleze Lucovi do zelí.