Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434797/bmid_dokonale-ticho-2A0-434797.jpg 5 920 223

Když všechno ztichne, kdo je uslyší křičet? Čtvrtý případ inspektora Callanacha a šéfinspektorky Turnerové. Na okraji Edinburghu je nalezeno pohozené dívčí tělo s vyřezanými kusy kůže. Když později inspektor Luc Callanach objeví vedle opuštěného kojence strašidelnou postavičku, pochopí princip zvrácené hry: vrah bere materiál na panenky z těla svých obětí. Navíc někdo drogově závislým v bezvědomí vyřezává do tváře písmeno Z. Jde o stejného pachatele? Luc a jeho kolegyně Ava musí vypátrat zabijáka dřív, než udeří znovu – stihnou to, nebo už je příliš pozdě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Silence , 2018

Jani23
22.04.2022 5 z 5

Opět nezklamala! Doporučuji.

Pavlína2019
19.04.2022 5 z 5

Říkala jsem si, že už jsem spíš na něco jiného než klasické detektivky /trochu mě nudily dlouhé popisy vyšetřování a policejních stanic/. Ale tahle paní autorka píše fakt výborně.
Opět nápaditý děj, sympatičtí vyšetřovatelé, odporní pachatelé.
Napětí a výborné popisy.
Všem doporučuji.

munka
05.04.2022 5 z 5

Drsný, napínavý príbeh so zaujímavou zápletkou. Teším sa na ďalší diel.

Pine
03.04.2022 5 z 5

Do třetího dílu jsem nebyla moc zažraná, tedy čtvrtý jsem záměrně odkládala. Už po pár kapitolách jsem litovala a Fieldsové se musela v duchu omluvit.
Dvě souběžná vyšetřování, ale v ději se nelze ztratit ani na minutu. Tempo tak akorát. Líbí se mi popis prostředí i to, jak autorka vykreslí postavy, u detektivů zachytí lidskost, u pachatelů zrůdnost. Prošpikované vtipnými momenty. Je mi jedno, že jsou příběhy sotva uvěřitelné, vždyť kolikrát v reálném životě musíme řešit něco, s čím jsme v hloubi duše nepočítali. Byla to pecka! Miluju vás, Avo a Lucu, strašně ráda bych s vámi koukla na černobílý film a chroupala popcorn.

Makůvka
16.03.2022 5 z 5

Mě se to opět moc líbilo. Tenhle vyšetřovací tým já fakt můžu, je sympatický, dobře sehraný a občas je s nima i sranda. Jelikož se k této sérii vracím po delší době, jsem ráda, že mi autorka osvěžila paměť a připomněla mi, jak se vyvíjel i osobní život hlavních hrdinů v předchozích dílech.

P3_tis
14.03.2022 5 z 5

Přestože se jedná již o 4.díl série, četla jsem tuto knihu jako první, protože jsem ji objevila v knihovně.
Postavy inspektorů mi byly velmi sympatické a od první stránky jsem tušila, že to bude přesně můj šálek kávy.
Skvěle napsané a místy skutečně děsivé. Těším se na další díly a už teď vím, že mi tato série nesmí chybět v knihovně.

IHT
24.02.2022 5 z 5

poslouchano - moc pekny zazitek. Pribeh desivy, zapletka detektivky tezko uveritelna (spise se zdraham uverit), ale to je u Helen celkem bezne. Vysetrovani bylo popsano skvele a moc jsem ocenil, ze Ava a Luc se opet chovaji normalne - to neprijemne napeti v minulem dilu bylo depresivni

Timkim
18.02.2022 5 z 5

Po předešlém slabšímu dílu musím uznat, zase jízda. Grady tomu dává jak příběh, tak i Jan Šťastný, který dokáže perfekt vytvořit atmosféru. Své místo tam má i humor a několikrát jsem se i zasmál, hlavně když měl nějaké průpovídky Lively. V tomto dílu Luc, moc prostoru nedostal, ale i tak to bylo více než zajímavé a mělo to spád. Konec byl, jak to napsat jinak, divný, ale třeba se o tom dočteme / poslechneme v dalším dílu. PS: Nejvíc jsem se smál větě " kdy tomu dojdou baterky"

Covenant
11.02.2022 4 z 5

Na úvod chci poznamenat, že knihy od Fieldsové nečtu, ale prachsprostě poslouchám. Kdybych měl čas na čtení, nevybral bych si knihu, která kopíruje mechanismy předchozích, protože už by se mi zajídala. Také v rozporu s mým hodnocením, souhlasím s komentářem od "worka" a pobavil mě. S Avou bych jel také na letní tábor a nechal se její úžasností inspirovat. Je pravda, že tady Helen Fieldsová, už popustila uzdu svojí fantazii a oblékla Mirku Dušínovi šaty. Ale mně to nevadí. Je přeci krásné, mít DOKONALÉ a vzorové představitele zákona v tak prohnilém světě, ne? A Luc v tomto díle opravdu hrál druhé housle a Avy bylo příliš. Chyběl mi tu Lens a Ben tu moc prostoru taky zrovna nedostal. O ději se moc rozepisovat nechci, abych neprozradil vše, jako jeden zdejší komentář, který jsem si blbec přečetl před poslechem, jelikož jsem uvažoval, má-li smysl pokračovat. Určitě si chcete číst detektivku s tím, že už víte od začátku z komentáře, kdo vraždí. Je tam tlačítko "spoiler" ujiro! Teď už se, ale dostávám k jádru věci a tím je přednes Jana Šťastného. Jsem pak trochu neobjektivní, co se příběhu týče a číst bych to vlastně ani nechtěl. Jenomže ten člověk to celé táhne od začátku do konce a já nemůžu jinak.

Evule *
05.02.2022 5 z 5

Skvělé jako všechny předchozí díly, několikrát jsem měla z příběhu husí kůži. Moc se těším na další díl.

ujira
05.01.2022 5 z 5

Opět dokonalý námět, tentokrát fanatická náboženská dvojice - mstitelka, řeznice, která prahne po očištění své dcery a následně žen, jež se měly nějakým způsobem pošpinit, spolu s bratrem - únoscem, hlídačem a sexuálním úchylem. Proti nim osvědčená dvojice Luc a jeho kolegyně Ava, dobří a lidsky obyčejní kriminalisté .

AlbionFoxyFox
27.12.2021 5 z 5

Perfektní případ, opět mě bavili hlavní hrdinové i jejich osobní život, jen u druhého případu mi rozuzlení připadalo hodně narychlo a spíše jako šťastná náhoda. Celkově však kniha byla velmi čtivá a odehrávala se v mém oblíbeném městě, takže musím dát plný počet :)

oskli
03.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi byla chyba poslouchat všechny díly hned po sobě. Už u minulého dílu jsem začínala mít pocit, že jsem téhle série trochu přejedená, že je to pořád podle jednoho vzorce. Sériový vrah, který stihne opravdu požehnaný počet obětí, ve finále vždy zasahují Luc a Ava. Neozbrojení samozřejmě. Takže zasahovat musí s pomocí všeho, co najdou po ruce. A že to tentokrát byly vskutku originální zbraně :-D
Když to shrnu, tak čtyřka začínala tak, že kdybych ji místo poslouchání četla, asi bych ji znechuceně odložila. Vztahová vata, která mě fakt nezajímala, řada klišé a keců o ničem, další vztahy a aféry... Pak se to tedy rozjelo a vztahová vata se odsunula na vedlejší kolej. Bohužel stejně jako inspektor Luc, i ten byl celou dobu nějak v koutě a zářila jen Ava. Na závěr vraha nechytili, zato se do popředí dostala vztahová vata. Ufff, ještě že pátý díl zatím ke stažení nikde není... než budu, tak tenhle dojem snad zmizí a já mu dám ještě šanci.

work
03.12.2021 1 z 5

V době psaní tohoto textu má krimi thriller, s podtitulem Inspektor Luc Callanach 4, hodnocení ve zdejším žebříčku 93 %. To byla slibná premisa pro jeho přečtení, ovšem dopadlo to jinak, než jsem předpokládal. Na úvod poznamenám, že jsem Helen Fieldsovou nepolíbený a byla to první knížka, kterou jsem od ní četl. Mediální obraz autorky jako pomalu nejlepší spisovatelky žánru je značný, a tak očekávání byla nastavena vysoko. Příliš vysoko.
První problém byl ten, že inspektor Luc, ač by logicky měl být v centru dění, hraje v příběhu vedlejší roli, je v podstatě jen jednou z nemnoha postav, které celý thriller táhnou dopředu. Jeho role není až tak detektivní, jako spíš že je sekundující kamarád pro hlavní postavu, šéfinspektorku Avu. A ta je prostě úžasná. Kdyby to šlo, chtěl bych s ní jet na letní tábor. Je ušlechtilá, má skautské zásady a v každé situaci si ví rady - tedy pokud tou situací není pátrání po zločincích, tam trochu tápe. Jednu stránku knihy za druhou zaplňuje morálními poučkami a mravokárnými proslovy snad ke všem ostatním postavám. Ty jsou vždy jak vystřížené z pravidel společenské etikety a správného chování. Vždy ví, co je správné a co špatné, a ostatní jen uznale přikyvují. Ví například i to, že milostný poměr nadřízené je morálně neomluvitelný, ale že prostituce mladé dívky je ušlechtilou činností, protože "dává peníze svým rodičům". V první polovině jsem Aviny mravokárné řeči přecházel s pozdviženým obočím, v druhé mě už hodně rozčilovaly. Začalo to asi někde v bodu, kdy nechala zavolat pro bezdomovce taxíky, aby je rozvezli domů. A podobnými škobrtáními v logice a dialogy jak z červené knihovny se to tu jen hemží. Vraha nakonec vlastně ani nechytnou, ale jsou rozhodnuti, že "až se zbaví nutné administrativy", tak se do toho pustí. Tak to je velmi dobrá zpráva.

FoxFox
15.11.2021 4 z 5

Další, již čtvrtý díl mojí oblíbené detektivní série jsem si nemohla nechat ujít. Styl psaní autorky mě velmi baví, kniha je napsaná čtivě a napínavý děj rychle ubíhá. Na pět hvězdiček to bohužel ale nebude, musím jednu ubrat za občas rozčilující krátkozrakost vyšetřovatelů. Z mého pohledu by jim snad některé věci došly dříve, mohli se lépe připravit na určité situace … Samozřejmě mě baví sledovat i vztah mezi hlavními vyšetřovateli, jsem zvědavá, jestli a jak se posune v dalším díle, který si určitě ráda přečtu.

Nyangumi
04.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak dokonalé to zase nebylo. Průměrný thriller s rádoby neočekávanými zvraty, které se daly vytušit od půlky knihy. Zase konfrontace podezřelého jen ve formě našeho oblíbeného dua bez posil. Nosí sakra ti dva vůbec někdy služební zbraň? Zatýkání s cihlou a vidlemi mě fakt dostalo. Málem tu poslední holku kvůli nim zabil.

zdendula31
02.11.2021 5 z 5

Opět na jeden zátah....dokonalá kniha z dokonalé série...

juliesze
02.11.2021 3 z 5

Aj aj, vzhledem k relativně malému odstupu třetího a čtvrtého dílu série mi autorčina konstrukce připadá úplně stejná, a proto tak nějak nemůžu hodnotit asi tak dobře, jako ostatní, protože jsem se trochu "přejedla".

Nedokážu se totiž tak nějak odprostit od toho, že vždy a tak často po sobě se ve Skotsku objeví tolik sériových vrahů, kdy zárověň jsou vždy řešeny dva příběhy. Sice se mi líbil, že ten druhý nevystupuje jako sériové vraždění a je to tak nějak vedlejší linka - hlavní příběh sériového vraha v takovém množství mi příjde tak nějak bláznivý. Prosím, to opravdu nejde napsat kvalitní detektivku, která není masovým počinem ale třeba jednou něbo dvěma událostmi?

Začínám mít pocit, že jedna vražda nebo jiný čin už tak nějak "nestačí". Nebo se mýlím?

Nikol681
19.10.2021 5 z 5

Ty jo, další DO KO NA LÁ knížka od Helen Fields. Opět knížka, co má, za mě, parádní napínavý děj, rychlý spád. Těším se, až vezmu do ruky další dokonalou knížku od této autorky - nikdy nezklame :)

Sixao
15.10.2021 4 z 5

Výborné pokračování série. Dokonce komisařka Overbecková projevila lidskou stránku. Těším se na další díl.