Dokonalé ticho

Dokonalé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434797/bmid_dokonale-ticho-2A0-434797.jpg 5 920 223

Když všechno ztichne, kdo je uslyší křičet? Čtvrtý případ inspektora Callanacha a šéfinspektorky Turnerové. Na okraji Edinburghu je nalezeno pohozené dívčí tělo s vyřezanými kusy kůže. Když později inspektor Luc Callanach objeví vedle opuštěného kojence strašidelnou postavičku, pochopí princip zvrácené hry: vrah bere materiál na panenky z těla svých obětí. Navíc někdo drogově závislým v bezvědomí vyřezává do tváře písmeno Z. Jde o stejného pachatele? Luc a jeho kolegyně Ava musí vypátrat zabijáka dřív, než udeří znovu – stihnou to, nebo už je příliš pozdě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Silence , 2018

Andrea7272
20.09.2023 5 z 5

No tedy opět super díl !!!! Po tomto dílu vůbec nevím, co ještě krutějšího mě v dalším dílu čeká….. jdu na to :-)

boxas
05.09.2023 5 z 5

Nemám ráda otevřené konce, ale jinak Dokonalé ticho nezklamalo. A ta nečekaná odbočka k sexu na pracovišti knihu oživila. :-)
Celá série se mi líbí, i když míra brutality je vysoká. Je to docela zvláštní u autorky - ženy.

BaPe895
02.09.2023 1 z 5

Příběh absolutně mimo uvěřitelnost a realitu. Chvílemi je vše tak naivní,že to působí skoro komicky.

petunkav
16.08.2023 5 z 5

Opět skvělá - když pěkně šílená, detektivka.
Za mě moc dobré.

JaninaV.
07.08.2023 5 z 5

Kniha opět nezklamala - brutální a drsný děj. Konec divně otevřený, ale třeba bude pokračování v dalším dílu. Vřele doporučuji. Mám ráda série, kde se vyvýjejí i vztahy vyšetřovatelů......

dencazrnu
30.07.2023 5 z 5

Čtvrté setkání s Lucem a Avou a já musím říct, že tentokrát jsem byla naprosto nadšená a poprvé dávám plný počet hvězdiček. Kniha byla napínavá a měla spád už od první strany a já si čtení strašně moc užívala. Konečně jsem dostala to, co od začátku celé téhle série očekávám. Napětí, čtivost, překvapení a téměř do poslední chvíle tápání, kdo za tím stojí. Jsem ráda, že Helen ukázala, že to umí a s velkým očekáváním jsem zvědavá, co nám přinese další díl z této série. A samotný závěr knihy mě šokoval a dokonce i rozplakal. Takže třikrát hurá, tentokrát to bylo doopravdy dokonalé :-)

Magdalenkačte
23.07.2023 5 z 5

Čtvrtý díl ze série dokonalých od Helen Fieldsové mě docela překvapil.
Z minule knihy jsem byla trošku nešťastná, ale tento příběh měl neuvěřitelný spád hned od první stránky.
Vrah je dost zvracený, motiv je ještě horší a Luc a Ava ze začátku řeší když svůj případ.
Kniha má dvě linky: unesené mladé ženy, následně nalezené ručně šité panenky uneseným ženám nápadně podobné a dále bezdomovci, kterým někdo úmyslně ubližuje.

Musím souhlasit s holkama, se kterýma jsem knihu četla ve společném čtení, že Luc a Ava kolem se krouží a čtenáře trochu otravuje, že i když je tam chemie patrná, nemá jejich vztah zatím žádný progres.

Povede se zachránit poslední oběť, která úplně nezapadá do vzorce vraha? To se dozvíte až na konci knihy a možná jako mě, vám spadne brada úžasem. Nevím jak to Helen dělá, ale ty konce se jí pokaždé povedou.

Závěrem jen dodávám, že se těším na další díl (budu doufat, že nasazené tempo, nepoleví)

PetkaS.
13.07.2023 5 z 5

Tenhle díl je opět brutální co se záminky a provedení týče, ale je naprosto skvělý. Překvapilo mě, že tam tentokrát nebyla žádná postava která by mě vysloveně iritovala. Asi i proto se mi to četlo lépe než předchozí knížky, dávám plný počet * a vrhám se na další díl.

LenkaMacak
03.07.2023 5 z 5

Drsné a brutální čtení, autorka opět nezklamala. Musím říct, že Lively je mi víc a víc sympatičtější, společně s Daisy tvoří (nečekaně) skvělý pár a navíc se mi líbí jeho humor. Původně jsem chtěla dát o hvězdičku méně, ale rozleželo se mi to a dávám 5/5*.

Romalu
24.05.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších současných knih tohoto žánru, jakou jsem četla.

pastelka53
22.05.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení! Brutalita a perfektně vykreslené emoce obětí. Trochu to připomínalo Chrise Cartera, což je významné plus.
Jen pořád čekám kdy se to s Avou a Lucem posune trochu dál, snad se v dalším díle dočkáme.

Mentolka78
16.05.2023 5 z 5

První kniha od této autorky (šla jsem dle hodnocení) a výborné čtení, mohu jen doporučit. Kniha má děj, spád, čte se úplně sama.

AndreaOn
13.05.2023 5 z 5

Za me opet naprosto skvele, tato serie je velmi povedena. Ava se taky trochu dala dohromady a zklidnila se. Tesim se na dalsi dil.

Eva0057
09.05.2023 5 z 5

Tak tady se autorka opět vyřádila v brutalitách. Příběh měl spád, nešlo od něj odejít. Postavy se vyvíjí. Vzala jsem na milost Livelyho. Otevřený konec dává tušit pokračování této linky.

Vlaďkaa4
20.03.2023 5 z 5

Otevřený konec, jak se bude vyvíjet vztah Ava Luca... no ni jdu na další díl.

ElikaS
17.03.2023 5 z 5

Wow. Paráda. Konečně perfektní díl, na který jsem čekala.
Vyšetřování sériových vražd bylo zajímavé, se správnou mírou nechutnosti. Dokonce jsem si při čtení občas říkala, že se popis podobá Chrisi Carterovi, a to je velká pochvala! Úplně mě dostal sugestivní popis emocí obětí. Úplně jsem se do nich dokázala vžít a měla husí kůži. Jen mi trošku scházely kapitoly z pohledu vraha. Ty jsem si na minulých knížkách oblíbila.
U vyšetřování série napadení jsem si říkala, že jsem poměrně cynik, protože co se bezdomovců a především narkomanů, myslím si, že si za svůj osud mohou sami a necítila jsem k nim až takový soucit jako naši detektivové. Tím samozřejmě nemyslím ty napadené, ale narážím spíš na úvahy vyšetřovatelů a především Avy.
Hodně se mi líbil samotný závěr, který se v detektivkách obecně moc nevidí a přišlo mi to originální.
Luca a Avu nemá úplně cenu komentovat, pořád čekám kdy spolu končí, ale při čtení tohoto dílu jsem si říkala, že by oba mohli být šťastní i s jinými partnery. Obecně už to jejich neustálé chození okolo sebe začíná být trochu ohrané a nudné.
Za to jsem si zamilovala Lively, jehož komentáře a vztahy na pracovišti jsou příjemným zpestřením.

SimonaP
15.03.2023 2 z 5

No moc mě to nebavilo. Nuda, divné vztahy mezi vyšetřujícími, úžasná policistka Ava , která ze své kreditky zaplatí jídlo a nocleh několika bezdomovcům, aby byli ochotní vůbec podat výpověď.... prostě divné

Grety
01.03.2023 4 z 5

Oba vyšetřovatele i jejich přátelé mám ráda. I přes totální nechutnosti, co vražd a motivů pachatelů týče.

Imis
23.02.2023 3 z 5

Asi moje 4. kniha od autorky. Jednotlivé knihy mají hodně společného, ale je to v takové míře, že mi to nevadí a naopak mě baví sledovat životní cesty obou hlavních vyšetřovatelů a i ostatních postav, které se objevují v ději pravidelně. U této knihy jsem měla trochu problém psychologicky porozumět takové míře fanatického uvažování a nenávisti, že to člověka dovede až k vraždám. Na druhou stranu se to ve světě opravdu děje. Ale jinak podobně dobrá kniha jako ostatní.

JaniMa
29.01.2023 5 z 5

V první polovině knihy bylo pár nevybroušených okamžiků, kdy se mi zdálo, že kriminalisté musí mít křišťálovou kouli, když z několika matných indicií dochází k tak jistým závěrům. Druhá polovina knihy byla napínavá a strhující, jak už je u této skvělé série zvykem, ale... Od knihy jsem měla velká očekávání a přijde mi trochu slabší než předchozí díly. Přesto je to v rámci žánru pořád špičkové čtení.