Dokonalá kořist

Dokonalá kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387557/bmid_dokonala-korist-w85-387557.jpeg 5 1228 310

Druhý díl drsné krimi série s detektivem Lucem Callanachem a inspektorkou Avou Turnerovou Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist... a čím je nevinnější, tím lépe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Perfect Prey , 2017

pablito
02.09.2022 5 z 5

Dokonalá detektivka. Po prvním díle mě už ani nepřekvapilo, že je plná psychopatů. Helen Fieldsová umí nicméně tak bravurně udržovat čtenáře v napětí, že knížku dočtěš jedním dechem, kdyby se v ní odehrávalo cokoliv. Za mě dost dobrý ...

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Vlna zločinu, ktorá desí občanov Edinburghu...
Helen Fieldsová na pohľad nežná blodýnka ma vtiahla do 2. časti jej Dokonalej série. Toľko žuvačiek čo som vyžuvala počas čítania až ma sánka bolela... Pfúúú, toľko adrenalínu, som v tele nemala už dávno (mohla by som ho rozdávať na JIS...)
Ale pekne poporiadku, Tí čo ma už trošku poznajú vedia, že krimipríbehy sú moje obľúbené. Tento príbeh - Dokonalá korisť - (asi autorka čerpala inšpiráciu z knihy od Chrisa Cartera Jeden za druhým) sa nedá zabudnúť. Ak máte radi zločin v knihách ktorý je temný, nepredvídateľný tak Dokonalá korisť je kniha pre vás.

Pavlina50
15.08.2022 5 z 5

Chris Carter si dal ženský pseudonym?
Jasně, že ne, ale konkurence v podobě H. Fields mu teda už pořádně šlape na paty.

Druhý díl této série udržel nastavenou laťku toho prvního a rozhodně mě nezklamal.
Hodně mrtvol, hodně pachatelů, nápad autorky zakomponování virtuálního prostředí zajímavý.
První polovinu jen sledujeme přibývání mrtvol, hledání stop, podivně propletené vraždy.
A v té druhé nám autorka bez varování najednou pachatele předloží přímo na podnose, víme, co dělá, proč to dělá, akorát tedy nevíme, kdo přesně to je.
Mezi dvojcí vyšetřovatelů to po slibném vztahovém začátku z prvního dílu sice začně trochu nečekaně skřípat… s Avou jsem chtěla prostě občas zatřást, aby se vzpamatovala.
Ale tyto vztahové peripetie Luca a Avy se mi líbí, polidšťují brutální a drsné popisy činů a kniha tak není jen pouhým suchým a drastickým hororem.

Ale kromě již zmíněné brutality je to i dost zamotaný a promyšlený případ a právě motiv pachatele mi hodně připomněl jeden velice známý případ Hercula Poirota.

Kniha určitě není pro slabší povahy, ale jinak je to kvalitní zástupce svého žánru.

Kdo tedy má rád brutální thrillery, směle do toho.

…a já do třetího dílu.

maximus13
08.08.2022 4 z 5

Takto složitě zorganizovat vraždu? Fantazie a snaha překvapit nečekaným zvratem v ději jde někdy na úkor logiky celé knihy. Škoda, že je celý příběh složitostí přípravy vraždy dost přitažený za vlasy.

Martiiiik
08.08.2022 5 z 5

Je zde už mnoho komentářů, že už vlastně ani není co dodat :-) Je to skvělý thriller, velmi čtivý.. Dost brutální a ten motiv, síla.. Tajemná strana internetu, až člověka mrazí, co se odehrává pod povrchem.. A zase se dostáváme ke smutné pravdě, že jsou dnes peníze víc než lidský život.. Některé postavy jsou velmi sympatické, Ava a Luc, k nim přibyli Ben a Lance.. A jiné naopak, Joe Edgar, komisařka Overbecková... Pro trochu rovnováhy :-) A už u druhé knihy mám tušení, že pro každý díl si autorka připravila různý druh hrůz, nebude se to podobat :-) Tak se jdu přesvědčit o své teorii a doporučuji vám stejný postup :-D

JaniMa
06.08.2022 5 z 5

Zdálo se, že to nebude taková jízda jako u předchozího dílu, ale WOW! Kniha překročila už tak vysoké očekávání.
Ano, její stránky jsou plné brutality, ale kostra příběhu je pevná. Nejde jen o líčení nechutných scén a překračování mrtvol. Velmi oceňuji schopnost autorky sestavit komplikovaný příběh a předložit ho v natolik stravitelné formě, aby se v něm čtenář neztratil.
Obětí i postav je zde dost. Jejich představení je ale provedené tak obratně, že jsem se v nich neztratila ani já, a to se jmény mívám často problém.
Tempo je perfektní. Postupná gradace a žádné prázdné odstavce. Mnoho zvratů přišlo ve chvíli, kdy jsem je opravdu nečekala. Snad jen některé události ze závěru knihy jsem měla tendenci předvídat. Ani to mi ale nebránilo setrvat v napětí až do poslední kapitoly.
Detektivky, které se točí kolem osobních životů vyšetřovatelů mi obvykle nevoní. Tato je výjimkou. Opravdu mě začíná zajímat, co s některými postavami autorka udělala v dalších dílech.
V téhle sérii stojí za to pokračovat. Velké doporučení!

namornice
19.07.2022 5 z 5

I druhý díl série s detektivy Lucem a Avou byla jedna velká jízda. Libil se mi asi i víc než první díl. Děj je tentokrát rozdělen na dvě části v první se nám objeví kopa mrtvol v druhé pak sledujeme i konání vraha, kterého jsem před koncem sice odhadla, ale to neubralo knize ani trochu na čtivosti.
A hned se vrhám na další díl.

Jehně
06.06.2022 3 z 5

První polovina kniha se mi nečetla moc dobře. Druhá již měla spád. Dějová linka mezi detektivy se mi líbila. Neubráním se ale srovnání se sérii o Cormoranu Strikovi, kterou jsem dočetla těsně před touto knihou a za mě jsou knihy od Galbraitha lepší. Obecně mě prostředí zločinu, které se v knize vyskytuje až tak nebere, tak je to možná tím.

mirunda
18.05.2022 5 z 5

Bylo to dost nechutné, ale výborná detektivka. Přečetla jsem jedním dechem a konečně mi snad vrátila chuť ke čtení.

hana4834
07.05.2022 5 z 5

Prostě super doporučuji a už se vrhám na další díl

Neopol
26.04.2022 5 z 5

Super čtení

Agnesita
04.04.2022 5 z 5

Líbila, jen to nemuselo být tolik brutální...

uzivatel6305
27.03.2022 5 z 5

Opět další návyková série! Druhý díl je opravdu ještě lepší než ten první. Perfektně načtená audiokniha. Propletený děj, sympaťáci a gauneři, úžasně popsané a zapamatovatelné postavy a hlavně napětí od začátku do konce. Vztah mezi hlavními hrdiny se krásně rozjíždí, což dodává napětí i z jiné strany. Nechybí humor, smutek a spousta odborných informací. A ke všemu to skotské prostředí! Honem jděte do toho!

sassenkka
25.03.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem dala v audioverzi a začnu netradičně interpretací - já tu sérii už prostě doposlouchám, protože v papíru bez Jana Šťastného si to nedokážu představit, ten chlap je prostě třída!
A teď ke knize samotné - za mě je to velmi slibně rozjetá série, fešáka Luca jsem si vyloženě zamilovala a zajímá mě, jak se jeho životní příběh bude vyvíjet dál. Tento díl byl teda docela síla, autorka se s těmi vraždami rozhodně nepárala, za mě nic pro slabší povahy. Bylo to napínavé od začátku do konce a já si to moc užila.

P3_tis
24.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tahle série mě obrovsky baví. Luc a Ava jsou ohromní sympaťáci.
Narozdíl od prvního dílu je tato kniha rozdělena na dvě části. První se zaměřuje na příběh kolem vražd. Druhá část nás přibližuje více k vrahům, jejichž vraždy jsou velmi promyšlené a děsivé.
Co mě hodně rozčilovalo byl vztah Avy a Joea.
A u osudu Salterové jsem brečela…

kramlinka88
17.02.2022 5 z 5

Druhá kniha série Luca Callanacha a opět plný počet, kdybych mohla dám ještě víc, druhý díl se povedl ještě o třídu výš než první díl. Dokonalá zápletka, geniální příběh, emoce, dějová linka Luca a Avy za mě dost napínavá, prostě nemám co vytknout. Těším se na třetí díl a vůbec netuším co budu dělat až dočtu pátý :-(

munka
15.02.2022 5 z 5

Zaujímavá zápletka, dvaja vrahovia a neznámy motív. Oproti prvému dielu viacej brutality, ale čítam predsa krimi. Doporučujem.

Timkim
24.01.2022 5 z 5

Naprosto úžasné. Luc je prostě svůj. Občas neomalený bručoun, ironický narcis....chce to čas si na něj zvyknout. Ale příběh dobrý a nečekaně zvraty jako ten na konci. Za mě super a určitě se pustím do další.

lucifess
17.01.2022 5 z 5

Skvělá detektivka. Luc se stává mým oblíbeným detektivem a už teď je mi jasné, že v budoucnu se dočtu do dalšího jeho případu. Čte se samo a i ve verzi audioknihy mohu jen doporučit, velmi zdařilá práce (tuším pan Šťastný). Velmi mě baví, že téměř do poslední chvíle čtenář neví, kdo je vrah a jaký je motiv. I zde je pro mě naplněno. A ve chvíli, kdy tuší, tak pak to dopadne ještě malinko jinak a příběh překvapí nebo dodá nečekaný bonus.

MarkétaI.
31.12.2021 5 z 5

Část jsem poslouchala jako audiokniha a část jsem měla jako e-knihu.
Druhý díl se mi asi líbil o malinko víc než první. Začetla jsem se od první stránky a chtěla číst dál a dál..
Detektivní thriller který rozhodně doporučuji.

vraždy Skotsko thrillery sérioví vrazi Edinburgh

Helen Fields