Deset malých černoušků

Agatha Christie, „první dáma detektivky“, nade vše milovala nejen spletité šarády, ale i nejrůznější dětské hříčky, básničky či lidové písničky. Kdo by neznal třeba Pět malých prasátek anebo právě Deset malých černoušků? V neúprosném rytmu známého popěvku tu černoušků ubývá stejně jako hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah? Napínavá detektivka, která se dočkala několika filmových zpracování a hrála se na desítkách světových jevišť, patří bezesporu k tomu nejznámějšímu, co velká anglická autorka napsala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236/deset-malych-cernousku-mlR-236.jpg 4.73493

Ten Little Niggers (1939)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

bara9550
předevčírem

Naprosto bezkonkurenční!

I když se složitě dostává přes začátek knihy a mnoho jmen i s příjmením a kolikrát i s druhým jménem, tak to byla naprostá paráda.

Epilog byl tou nejdůležitější částí knihy! Uplná špička, nedokážu opravdu nic vytknout.

Kniha naprosto vyšinutá a promyšlená zároveň. Toto je to, před čím smekám.
Muselo být neuvěřitelně složité toto všechno dát dokupy, aby to tak neuvěřitelně sedělo a zároveň upoutat pozornost čtenáře natolik, že se zkrtátka nemůže odtrhnout.

Na svou dobu neuvěřitelně sofistikované dílo, které překypuje neuvěřitelným důvtipem Agathy :)

Děkuji Agatho, tam nahorů, že jsem si tohle mohla přečíst.
Moje první kniha od Vás a rozhodně ne poslední!

Úžasné.

11. listopadu

Naprosto skvělá detektivka od Agáty Christie. Jdu do další knížky. Doporučuji!!

Kasandra109
08. listopadu

Geniální příběh s úžasnou atmosférou. I když prvních 50 stran byla celkem nuda, tak ten zbytek byl neuvěřitelný.

Kopretina
07. listopadu

Uff! Prožívala to se mnou celá rodina! Neuvěřitelný příběh! Snad ho rozchodím ;).

Marketa1994
06. listopadu

Geniální. :)

karolina5859

Jedna z knih meho detstvi. Nezapomenutelne napeti.

VerčaFF

Velmi propracovaný příběh na malém prostoru (myslím jak ostrůvek, tak počet stran). Zápletka je přiměřeně nadsazená s ne až tak překvapivým, jako spíš diskutabilním závěrem. Má to ale tu atmosféru minulých dob a docela dost napětí, takže čtenář se nenudí, i když si přímo hrůzou nehryže nehty... Jako kdyby se v tv díval na Hercula Poirota. Pro mě příjemný zážitek.

Lenka27

Agathu prostě nejde nemilovat. Deset malých černoušků jsem četla kdysi velmi dávno a přišlo mi na mysl přečíst si je znovu, abych si připomenula geniální stavbu detektivek A. Christie. Příběh promyšlený do detailu, moment překvapení, úžasná atmosféra ostrova, mistrně vykreslené postavy. Úžasné čtivo, určitě opráším další knihy, i když někdy si možná v průběhu příběhu vzpomenu na vraha, který nemusí být jen zahradník, bude mi potěšením strávit pár večerů s paní spisovatelkou.

Blue

Agatha není čtení pro mne. Já ty její vykonstruované neživotné příběhy nějak nemohu ztrávit.

love_divergent

Já Aghathu Christie naprosto zbožňuju. Musím říct, že až do poslední chvíle jsem vskutku nevěděla, kdo byl tím vrahem ( i když to v podstatě nevím nikdy). Tato kniha mě opravdu moc nadchla a ani trochu nazklamala mé očekávání.

SSTknihy

Ó, jak já paní Agathu miluju! Přečetla jsem každou její knihu a mnohé i víckrát, a ona mne vždycky dostane. Pokaždé, kdy už už začínám být pyšná na to, jak jsem chytrá, ukáže mi, že to celé byl jen její záměr a důmyslná hra kočky s myší. Deset malých černoušků patří rozhodně k tomu nejlepšímu a hlavně nejdůmyslnějšímu, co napsala. A ani čas na tom nic nezmění.

Hotovson

Tak tohle jsem opravdu nečekal.

jaroiva

Klasika všech detektivních klasik. Povinná četba pro milovníky detektivek!
Nevím, kolik zpracování jsem už viděla, ale ani jedno mě nezklamalo. Samozřejmě - nejlepší je stejně knížka. Poprvé jsem ji četla snad ve 13 letech a je jednou z knížek, které způsobily, že teď mám v knihovně už celé dílo Agathy Christie a chybí mi jen pár knih napsaných pod jinými pseudonymy.

NalinnMane

Opravdu skvělá detektivka. Naprosto geniální!

TaLu

Musím se přiznat, že jsem se dosud na příběhy autorky jen dívala - Hercule Poirot mě dokáže upoutat u televize i opakovaně. Herec David Suchet naprosto dokonale ztvárňuje mé představy, které mám o tomto komplikovaném "mužíčkovi" s velmi aktivními šedými buňkami mozkovými.
Díky letošní čtenářské výzvě jsem si řekla, že nastal čas seznámit se konečně s autorkou. Věděla jsem, že to bude setkání mimořádné a obohacující, ale zdaleka jsem netušila, jak autentické. Jedna z autorek, jejíž knihy se budou číst vždy, nikdy nezestárnou. Díky barvitému vykreslení postav se čtenář přenese na ostrov, zažívá celou škálu emocí spolu s odsouzenci a znovu a znovu vyhledává úvodní básničku, aby odhadl, co bude dál. Nu a chybělo tak málo, a zůstalo by u spekulací....
Plné hodnocení je povinností i ctí. Plně souhlasím s Pánem času, který v epizodě Jednorožec a vosa pochopil, že paní spisovatelku nepřestanou nikdy její čtenáři milovat.

Zrzavá_Tereza

Tak já musím říct, že teprve s přibývajícím věkem jsme dokázala Agathu dostatečně ocenit a rozhodně se pustím do dalších knížek o dní, protože tohle je pecka.
Žádné zbytečné násilí, žádná vulgarita, ten její styl - ano, ano, ano!

DavidN.

Zatím jediná kniha, kterou jsem přečetl na jeden zátah. Nešlo přestat číst :-)

m.zirhut

(audiokniha) Po hodine poslechu jsem to vzdal. Vubec me to nebavilo

Macicekh

První kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a velice mě nadchla. Těším se, až si přečtu její další..

Hanulka854

Tato kniha se mi velice líbila Ikdyz čtu především fantasy a sci-fi romány. Celkově se mi líbil děj a propracovanost pripadu.

peanut_reads

Bombová Christie opět zazářila bombovou zápletkou, ale ať si říká, kdo chce, co chce, to rozuzlení je pod její úroveň! Jaká to škoda... :/

LadyHip

Mé první literární setkání s "královnou zločinu". Konečně už vím, proč je tak opěvovaná a milovaná generacemi... Krásný příběh, nádherně napsaný, má to v sobě určité kouzlo a eleganci a přitom lehkost vyprávění. Mám ráda, když pátrám společně s postavami, do poslední chvíle jsem nerozlouskla, kdo je N.Z.Namy.

tezka_vazka

Super detektivka, příběh byl opravdu geniálně vymyšlený, protože konec je podle mého názoru neuhádnutelný.:-)

LordCookie

Je to úžasná kniha, která se čte úplně sama. Děj je po celou dobu velmi napínavý a ten konec stojí za to. Doporučuji.

handulli

Přečíst si něco od Christie jsem měla v plánu už dlouho. Díky výzvě jsem konečně plán realizovala a nemohla jsem začít lépe. Z počátku jsem byla zmatená z množství postav, protože jsem si nepamatovala, který příběh ke komu patří, ale to se postupně usadí i díky letmé rekapitulaci, proč dotyčnou např. tíží svědomí. Od knihy jsem se skoro nemohla odtrhnout a ten závěr ... to bylo brilantní. Určitě to není moje poslední setkání s autorkou. A teď už se můžu podívat na ten miniseriál, který podle knihy natočili :)

JezinkaJ

Je blaho, cist tak vydarene kousky. Agatho, jsi proste skvela a ja te velmi obdivuji.
Deset malych cernousku to je pribeh plny napeti od zacatku az do konce. Vsichni jsou vinici a vsichni obeti. Vyborny napad. I ta rikanka ma sve kouzlo. Je preci takova roztomile zlovestne strasidelna.
No reknete, neni to umeni, napsat takovyhle detektivni pribeh?

MortRainey

„Chodí Pešek okolo, nedívej se na něho. Kdo se na něj koukne, toho Pešek bouchne. Ať je to ten, nebo ten, toho praští koštětem.“
I když je uzel příběhu vystavěný na jiné "vraždící" dětské říkance, tato mateřinková mi neustále během četby hrála v hlavě. Nejenže jsem několika momenty překvapení dostal od Peška, rozuměj Agathy, po hlavě, ale celý průběh mi tuto populární dětskou hru připomínal. A ani ta belgická pralinka na závěr mi coby fanouškovi navoskovaného kníru, předobrazu amerického doutníku v baloňáku, nechyběla;-) Kdo je vrah se totiž dozvíte až v epilogu!... https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/chodi-pesek-okolo-nedivej-se-na-neho-10487

ttpnkov

Mé první setkání s touto krimi-dámou a rozhodně ne poslední. Od začátku do konce mě kniha nenechala v klidu a nutila mě dumat, jak to na tom ostrově tedy vlastně je. Propracované od začátku až do konce a to se vším všudy - takových je Deset malých černoušků.

agatha2

Jedna z nej knih od Agathy Christie. Čteno již po několikáté a stejně opět mohu jen a jen smeknout před umem této dámy, která si právem zaslouží titul Královna detektivek.

RavenKate91

Tato kniha je naprosto boží. Rozhodně doporučuji a za mě je prostě Agatha Christie opravdu Paní Spisovatelka!