Deset malých černoušků

Deset malých černoušků

Agatha Christie, „první dáma detektivky“, nade vše milovala nejen spletité šarády, ale i nejrůznější dětské hříčky, básničky či lidové písničky. Kdo by neznal třeba Pět malých prasátek anebo právě Deset malých černoušků? V neúprosném rytmu známého popěvku tu černoušků ubývá stejně jako hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah? Napínavá detektivka, která se dočkala několika filmových zpracování a hrála se na desítkách světových jevišť, patří bezesporu k tomu nejznámějšímu, co velká anglická autorka napsala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236/deset-malych-cernousku-236.jpg 4.73326

Ten Little Niggers (1939)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

jahoda444

Tohle byla první kniha, kterou jsem od Christie četla a rozhodně ne poslední! Nejradši bych dala deset hvěz.

Markusak

Tak tohle jsem nečekal! Autorka vás ze začátku nádherně seznámí se všemi postavami (historie, psychologie atd...) a v tu náhle někdo zemře. Zápletka při které umírá jeden po druhém vytvoří nádhernou atmosféru, při které jsem dostal strach kdo umře a kdy umře. Nejvíce překvapiví byl závěr, který mě uchvátil. Myslím si, že tohle je na "oscara" :D. Můžu všem, kteří se nudí a potřebují navodit atmosféru. A už nevím jak dál bych tohle mohl pochválit. Brilantní dílo!

niki-chan

Pro mě zatím nejlepší dílo od paní Christie. Naprosto skvěle popsány myšlenky postav, ostrov, prostředí a ta zápletka - famózní.

Abia

Útlá kniha na jeden den. Moje první Agatha, napínavá s originální zápletkou. Věřím, že neuhádnete, kdo je vrah. Užijte si to.

Michal156

Užasná a napínavá kniha, která se čte jedním dechem.

david5746

Detektivní zamotaná klasika.

misa8153

Vše už bylo napsáno v komentářích dříve. Naprosto skvělá kniha, kterou nejde odložit. Jedna z mála, ke které mám chuť se vrátit a určitě si ji ještě někdy přečtu.

Bookworm2018

Skvěle napsané skvělou autorkou. I mému synovi (12) se líbila. Řadím ji na přední místo - spolu s "A nakonec přijde smrt..."Knihu jsem našla ve venkovní knihovničce ! Já si jí cením a nikdy bych ji nevyřadila!

Barush64

S touto detektivkou jsem měla tu čest ve formě audioknihy v podání nepřekonatelného Vladimíra Čecha. Černochův ostrov mi tedy dělal společnost při cestách autem do práce a zpět a musím přiznat, že jsem nakonec v autě kolikrát seděla o dost déle, než jsem měla :). Moje první Agatha Christie a naprostá pecka, všem doporučuju. Detektivek jsem přečetla hodně, ale tato se v mém žebříčku umístí na hodně vysokém místě. Je totiž originální a nezapomenutelná.

Rave

Má nejoblíbenější z Agaty. Jestli začnete touto detektivkou, nasadíte laťku velmi vysoko a jen tak něco dalšího vás neuspokojí. Logické, odsýpající, fascinující, překvapivé. Když se blížíte k samému závěru a na ostrově už moc živých (neboli dva) nezbývá, kroutíte hlavou a nahlas si pro sebe říkáte, ale tak kdo to teda je?! Jak to skončí? Teď nemůžu přestat číst! A závěr vás pak dostane úplně...! Celoživotní zážitek zaručen!

Citra642

Nejůžasnější kniha,kterou jsem kdy četla.Opravdu napínavá až dokonce.Super atmosféra

patrik0816

Tak tohle bylo hodně drsné, ale naprosto geniální!

Gabux

Jedna z nejlepších knih Agathy. Je to svižný příběh plný matoucích informací. Byla to jízda :)

Michalka98

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od této autorky. Napínavý, originální příběh, při jehož četbě vám tuhne krev v žilách. Samozřejmě nechybí nečekaný závěr. Je neuvěřitelné, jaký příběh Agatha Christie vytvořila na motivy dětské říkanky.

Sakuhina

Nemám slov, Agatha je prostě skvělá.

luckomar

Já jsem mile překvapená. Říkala jsem si, že to je taková životní povinnost, přečíst něco od Agathy... Ale musím říct, že to bylo příjemné, svižné a překvapující čtení. Knihu jsem vdechla za jedno odpoledne a doporučuji! :)

Martiiiik

Úžasná kniha, moc mě bavila, jak člověk nevěděl, kdo z nich to je :-) A můj osobní typ totálně selhal, což už jsem věděla dost daleko před koncem :-) musím vyzdvihnout spisovatelčinu genialitu, propracovanost a způsob jemného nasměrování, aby čtenář neměl nikdy jistotu.. :-) opravdu dokonalé :-)

Barbanka

Skvěle napsáná velmi čtivá knížka.Těším se na další

kathla

Kniha mne překvapila tím, že je tak krátká, nicméně hned se člověk začetl a pěkně to odsýpalo. Místy jsem se bála a ke konci jsem měla svůj tip a říkala jsem si, že to teda nebude žádné překvapení... No a ono bylo a jaké! :-) Knihu určitě doporučuji, přečtena jedním dechem.

Tom121

No teda. To byl večer... A následně těžký vstávání do práce :D

Zanynka

Cokoliv od mistrine je za plnou palbu *

Princezna22

Knihu jsem četla jenom kvůli knižní výzvě. Ale mám pocit,že jsem udělala dobře. Kniha je skvěle napsaná a moc dobře se mi četla :)

Dixinka

Skvělé čtení. Opravdu mistrovské dílo. Doporučuji.

DanaSitta

Prima kniha. Od autorky je vše fantastické.

Ali_xy

Občas mám s hrdiny/detektivy autorky problém. Nemám ráda slečnu Marplovou, pan Poirot mě irituje. Ne všechny knihy mne nadchnou a občas jen díky tomu, jak jsou příběhy krátké, je dočtu.
Ale tohle byl opak, Deset malých černoušků, klasika, kterou znají snad všichni (a já jsem na ně narazila až nyní), mne naprosto nadchnul! Skvěle vystavěný příběh, tajemný, záhadný, bez nějaké vůdčí postavy. A ačkoli správně trefíte, kdo je záhadným panem Namy, stejně do poslední chvíle nevíte a se zatajeným dechem postupujete zbytkem knihy. Pro ty, kteří úplně kouzlu detektivek Agathy Christie nepropadli, je tohle správná volba.
A vlastně až nyní jsem zjistila, odkud se nechalo inspirovat autorské duo Lars Kepler pro Lovce králíků :-).

B-artX

Nejspíš nejlepší kniha, co jsem v životě četl. Celý den již přemýšlím, zda to je nebo není lepší, než Farma zvířat a stále se nemůžu dokopat k výsledku. Černoušci jsou jistě zábavnější, ale Farma má "Myšlenku", Černoušci mají skvělou atmosféru, Farma zase je nadčasová. To ale nechám na jindy, nyní recenze tohoto díla.
Nikdy jsem nečetl knihu, co by měla takovou atmosféru. Agatha Christie je prostě Královna detektivek. Závěrečné rozuzlení a dopis je naprosto dokonalé čtení a já jsem po dočtení dlouhou dobu přemýšlel, nad genialitou tohoto veledíla. Krátká délka knize jen prospěla, smrti takto přicházeli v krátkých frekvencích a já se ani na minutu nenudil. Musím dát plný počet a přidat do "Doporučuji". Zcela jedinečná kniha. Doporučuji.

theale

Zábavná detektivka, pro mě s lehce slabším rozuzlením..

slaska77

Klasika všech klasických kriminálek, moje první detektivka geniální paní Agáthy, tak napínavé až do samotného závěru, tak nečekané rozuzlení, prostě tak skvělé....

Burák

Nechápu jak je možné, že se mi tomuto nejznámějšímu detektivnímu příběhu na světě dařilo až doteď vyhýbat. A to jak v knižní tak ve filmové podobě. Protože detektivky mám ráda, a pro ty od Agathy mám vyloženě slabost.

Každopádně jsem byla vděčná za to, že jsem si mohla čtení naplno užít aniž bych dopředu věděla kdo je vrah a jak celý příběh skončí.
Užila jsem si to náramně. Mělo to skvělou atmosféru, četlo se to skoro samo a rozuzlení bylo velmi originální.

Je sice pravda, že při hlubším zamyšlení to má nějaké logické trhliny a plány vraha vycházejí až podezřele do puntíku přesně jak vrah zamýšlel, ale i tak se nenudíte. Navíc to i po 80 letech od prvního vydání obstojí i vedle moderních detektivek, které jsou dnes tak populární.

Jessica007

Naprosto skvělá detektivka od Agathy Christie. Jedna z jejích nejlepších, které jsem od ní doposud četla. Je opravdu skvělá. Je to napínavé, bravurní a čím blíže jsem se blížila ke konci, tím méně jsem knihu odkládala, četla jsem, jak jen to šlo, v každé volné chvíli (nebo jsem si ji prostě udělala). Výborná detektivka, doporučuji.