Deset malých černoušků

Agatha Christie, „první dáma detektivky“, nade vše milovala nejen spletité šarády, ale i nejrůznější dětské hříčky, básničky či lidové písničky. Kdo by neznal třeba Pět malých prasátek anebo právě Deset malých černoušků? V neúprosném rytmu známého popěvku tu černoušků ubývá stejně jako hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah? Napínavá detektivka, která se dočkala několika filmových zpracování a hrála se na desítkách světových jevišť, patří bezesporu k tomu nejznámějšímu, co velká anglická autorka napsala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236/deset-malych-cernousku-mlR-236.jpg 4.74752
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

And Then There Were None (Ten Little Niggers), 1939

Kniha Deset malých černoušků

99jana99
včera

Moje druhá kniha této spisovatelky a hodnotím 5ti hvězdami. Skvělé napsané, nešlo knihu odložit, už chcete být na konci, aby jste zjistili KDO toto desatero naplňuje.

Lu200

Skvěle napsané. Líbily se mi drobné náznaky a indicie v průběhu. Klaním se před autorčinou obrovskou představivostí a promýšlením detailů.
Čtenář samozřejmě nic netuší, až do poslední kapitoly, kdy se dozví, jak to vše bylo.
Velmi napínavé, i když nezvykle moc mrtvol na Agathu v jedné knize:-).

Pavlína197

Geniální detektivka.

uminaa

Agatha Christie je jednoducho fenomén - neuveriteľná predstavivosť a dar slova, ktoré dokázala spojiť a preniesť na papier.
Keby som mohla, dám 10*
A vlastne aj dávam ********** ;)

katka.oo

Skvělé, vynikající a ano stydím se, ale A. Christie nečtu, budu to muset napravit. Čteno díky výzvě.

Lucka12345

Asi po první půlce knihy už jsem se nemohla ani hýbat-byla jsem tak začtená a hlavně napjatá. Sama jsem si připadala jako jeden z černoušků a měla jsem strach. Knihu i autorku jsem si zamilovala a můžu jen doporučit.

Ema22

Agathu jsme hltala kolem své dvacítky. Dnes, když jsem mnoho jejích knih viděla zfilmovaných a příběhy znám, mě některé pasáže trochu nudí (proto o jednu hvězdičku méně). Deset malých černoušků je vymyšleno geniálně, falešná motivace, napětí a závěrečné přiznání. Musela být geniální.

Haloon

Úžasná knížka o vině a spravedlnosti. Nevím co napsat, hovořit by se o ní dalo celé hodiny a stále by bylo o čem. Skryté symboliky je v knize vskutku požehnaně. Čtenáře nenechává na pochybách, že má před sebou promyšlené dílo od nesmírně talentované autorky.
Napětí je až hmatatelné. Se zatajeným dechem nezbývá, než listovat vstříc dalším veršům říkanky. Čas letí jako o závod a černoušků rychle ubívá.