Deset malých černoušků

Agatha Christie, „první dáma detektivky“, nade vše milovala nejen spletité šarády, ale i nejrůznější dětské hříčky, básničky či lidové písničky. Kdo by neznal třeba Pět malých prasátek anebo právě Deset malých černoušků? V neúprosném rytmu známého popěvku tu černoušků ubývá stejně jako hostů v luxusním sídle na ostrově, bouří odříznutém od světa. Jakási ďábelská síla žene podle předem připraveného plánu jednoho po druhém do záhuby, až nezbude žádný. Kam však zmizel vrah? Napínavá detektivka, která se dočkala několika filmových zpracování a hrála se na desítkách světových jevišť, patří bezesporu k tomu nejznámějšímu, co velká anglická autorka napsala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236/deset-malych-cernousku-mlR-236.jpg 4.74270
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

Ten Little Niggers, 1939

Kniha Deset malých černoušků

Nisus
předevčírem

Po moderných trileroch som dostala odporúčanie na klasickú detektívku. Agáta bola geniálna a v istom zmysle vizionárka, jej romány nestarnú a budú čitateľné aj o ďaších sto rokov. O tom, že je to kráľovná krimi sa nedá viesť žiadna diskusia. Ja som nemala tušenie a vraha som neodhadla. Odporúčam túto knižku nielen milovníkom žánru ale úplne každému. Každý by si ju mal prečítať, lebo je to skvost, je to premyslené, charaktery nesúce svoje profesionálne alebo iné deformácie vyskladané dokonale.

Liteket

Ne nadarmo přezdívaná královna detektivek snad nikdy nezklamala....Miluju její postavy i příběhy

gacie

K této knize jsem se dostala díky knižní výzvě. Detektivky jsem nikdy nečetla, protože mě vůbec nepřitahovaly. Díky A. Christie měním svůj názor na detektivky. A už si brousím zuby na další.

ladyxx

Deset lidí uvízne v luxusním domě na jinak prázdném ostrově, kam dorazili na základě pozvání neznámého hostitele. Po jednom jsou vražděni podle dětské říkanky o deseti malých černoušcích. Záhadný vrah, nemožnost úniku, rostoucí paranoia hostů a napětí až do konce - co víc si čtenář může přát? Moje oblíbená kniha z pera královny detektivek.

Hell_Rihova

Už konečně mohu říct, že jsem dospěla, abych knihu od Agathy přečetla. Zkoušela jsem je číst několikrát už před lety, ale nikdy nedočetla. Deset malých černoušků mě vytrhlo z čtecí krize a přečetla jsem je skoro na jeden zátah. Kniha byla napínavá, čtivá, dobře propracovaná. Ze začátku jsem si musela trochu zvykat na styl psaní, ale překonala jsem to a kniha vážně stojí za to.

ddd666

Moje první přečtená detektivka, kvůli které jsem začala číst další knihy od Agathy, ale tato je určitě jedna z nejlepších, ke které se kdykoliv dokážu vrátit. Při čtení jsem se bavila hádáním, kdo jak zemře podle té básně a kdo je vlastně vrah. Ze začátku se mi dařilo hádat, ale konec mě velice překvapil. Určitě doporučuji přečíst.

Sirina

Moje první přečtená kniha od Agathy a můžu jedině doporučit. Skvělá atmosféra příběhu vás vtáhne a člověk musí číst a číst. Rozhodně se pustím i do dalších příběhů autorky.

veskr

Prozřetelně jsem tuto knihu začala číst o víkendu, protože muset od ní odcházet do práce se fakt nedá. Agáta je jedna z autorek, co se čte na jeden zátah.

Vraždy s monogramem
Vraždy s monogramem