Holčička, která milovala hřbitovy, a jiné povídky

Holčička, která milovala hřbitovy, a jiné povídky

Nikdo neumí proniknout do hlavy vraha lépe než úžasná P. D. Jamesová. V téhle sbírce se představuje šest jejích povídek, které dosud knižně nevyšly, a hvězda britské detektivky v nich září stejně jasně jako ve svých nejslavnějších románech. V detektivce někdy nejde jenom o totožnost pachatele. Občas bývají mnohem záhadnější motivy činu a způsob jeho provedení. A přestože se obvykle dozvíme neblahý osud jak oběti, tak vraha, co ta hrstka mazaných zabijáků, kterým se podaří naplánovat a provést dokonalý zločin? Co ti, kteří se nedostanou před soud, ačkoli byli odhaleni? A co ti, kteří se stanou svědky vraždy nebo odhalí zločince, ale rozhodnou se ponechat si tu informaci pro sebe? To jsou některé ze záhad, do nichž se ponoříme v těchto šesti příbězích, jež nás zavádějí do myšlení, vzpomínek, citových pohnutek, ospravedlňování, snů a tužeb stojících za vražednými příčinami a následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377991/holcicka-ktera-milovala-hrbitovy-a--2BW-377991.jpeg 4.58

Sleep No More: Six Murderous Tales (2017)

Povídky
Vydáno:, Motto

čef

Povídky příliš nečtu, ale tyto od mojí tak oblíbené autorky jsem si přeci nemohl nechat ujít. A zklamán jsem samozřejmě nebyl - všechny tyto minidílka z oboru dokonalé vraždy byly opravdu výborné - čtivé, trochu ironické a se zajímavým závěrem.

konicekbily

Kratičký soubor několika povídek mnohé napoví o stylu, jakým autorka psala, to pro čtenáře, kteří od ní nic nečetli. A pro ty, kteří přečetli některé knihy - je milou vzpomínkou na autorku.

KIKI33

Stará dobrá Anglie..nechybí důvtip, šarm a okouzlení. Za mě palec nahoru. :-)