Holčička, která milovala hřbitovy, a jiné povídky

Nikdo neumí proniknout do hlavy vraha lépe než úžasná P. D. Jamesová. V téhle sbírce se představuje šest jejích povídek, které dosud knižně nevyšly, a hvězda britské detektivky v nich září stejně jasně jako ve svých nejslavnějších románech. V detektivce někdy nejde jenom o totožnost pachatele. Občas bývají mnohem záhadnější motivy činu a způsob jeho provedení. A přestože se obvykle dozvíme neblahý osud jak oběti, tak vraha, co ta hrstka mazaných zabijáků, kterým se podaří naplánovat a provést dokonalý zločin? Co ti, kteří se nedostanou před soud, ačkoli byli odhaleni? A co ti, kteří se stanou svědky vraždy nebo odhalí zločince, ale rozhodnou se ponechat si tu informaci pro sebe? To jsou některé ze záhad, do nichž se ponoříme v těchto šesti příbězích, jež nás zavádějí do myšlení, vzpomínek, citových pohnutek, ospravedlňování, snů a tužeb stojících za vražednými příčinami a následky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377991/holcicka-ktera-milovala-hrbitovy-a--2BW-377991.jpeg 4.319

Sleep No More: Six Murderous Tales (2017)

Povídky
Vydáno:, Motto

retrivr
včera

Opravdu dobře se četla.

Roberta

Ma oblibena autorka. Jsem rada, ze se mi dostalo do rukou neco, co jsem jeste necetla. I kdyz treba Plany a touhy muzu cist porad dokola.

Hana62

Paráda, zatím první přečtená kniha, pár zfilmovaných detektivek jsem viděla. Určitě toí není poslední knížka autorky, kterou jsem "zhltla".

kikies

Napětí, kvalita a umění, před kterým je třeba se poklonit. Je vidět, že autorka opravdu umí!

kalinka99

Výborné detektivní povídky. Ač je moc nečtu, tak si od této autorky určitě nějaké ještě přečtu.

čef

Povídky příliš nečtu, ale tyto od mojí tak oblíbené autorky jsem si přeci nemohl nechat ujít. A zklamán jsem samozřejmě nebyl - všechny tyto minidílka z oboru dokonalé vraždy byly opravdu výborné - čtivé, trochu ironické a se zajímavým závěrem.

konicekbily

Kratičký soubor několika povídek mnohé napoví o stylu, jakým autorka psala, to pro čtenáře, kteří od ní nic nečetli. A pro ty, kteří přečetli některé knihy - je milou vzpomínkou na autorku.

KIKI33

Stará dobrá Anglie..nechybí důvtip, šarm a okouzlení. Za mě palec nahoru. :-)

detektivky anglická literatura detektivní povídky

Phyllis Dorothy James

Phyllis Dorothy James