Stráže! Stráže!

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morkporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. A tady začíná obtížný úkol kapitána Elánia, velitele Noční hlídky městské stráže. Ve městě plném zmatků, tablet živočišného uhlí, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán a s ním muži hlídky – seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka – po stopách vedoucích k rozřešení celé záhady....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/459/zemeplocha-straze-straze-459.jpg 4.61321

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 8.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress

Guards! Guards!, 1989

Kniha Stráže! Stráže!

špulo

Táto kniha je proste "oook". Kto nevie, čo som tým myslel, mal by si to bleskovo zistiť. Jej prečítaním...

SkillJam

Mám za sebou první knihu ze Zeměplochy a Stráže! Stráže! mě tak nadchli, že jsem si objednal hned další 4 knihy. Nepamatuji, kdy jsem se naposledy u knihy tak nahlas smál. Velmi krásný a hlavně chytrý humor, originálně vymyšlený svět, příjemné postavy, i dobrá akce. Elánius a jeho parta mi jednoznačně přirostli k srdci, je to prostě dokonalost.

Monini

Královsky jsem se bavila, ale zhruba v polovině kniha ztratila tempo a těžko se mi četla. Konec to nicméně zachránil, protože byl pekelně vtipný a tak zvyšuju hodnocení o hvězdičku.

iskovsky

Po sklamaní z Ľahkého fantastična som dal po rokoch Terrymu šancu na reparát a dobre som urobil... neskutočne zábavné a svižné(...čo nie je u TP samozrejmosťou) čítanie... Pri tejto a nasledujúcej Muži ve zbrani, som mal pocit, že Terry chce hliadku vystavať na Karotkovi a jeho nároku na trón, ale potom sa už sólistou stáva Elánius... knihe veľmi pomohlo, že hlavné posolstvo: "Každý si môže privolať draka" autor príliš nevnucuje a nerozpitváva, na rozdiel od neskorších príbehov, kde sa až príliš snaží zdôrazňovať nejakú hlbokú myšlienku, ktorou nastavuje zrkadlo spoločnosti...

petr_

Někdo tuto knihu četl jako první ze Zeměplochy, ja zase tyto knihy čtu na přeskáčku. Takže jsem konečně pochopil koho si vlastně Elanius vzal za ženu.

Do této doby jsem si ji představoval, jako drobnou starostlivou ženu z lepší společnosti, která dostala Elánia do lepší společnosti. Hlavně jsem si myslel, že je naprosto vzdálená jakýchkoliv dobrodružství i když se občas k nějakému přichomýtla.

Tato kniha mi ukázala skutečnost, hlavně v tom, že to nebyla žádná třasořitka, ale ten fakt, že si oblíbila Nóbldocha mě přesvědčuje, že lidi kolem sebe posuzuje jinak než ostatní, a nebo že je naivka (ale to nebude ten případ).

Dále si nedovedu představit Elaniuse jako věčně opilého velitele Noční hlídky. Vždyť v ostatních dílech je tak cílevědomý a vždy dokáže vtipně udělat správnou věc.

Ale Karotka ač byl u trpaslíků pouze vychováván, je jejich vzorem a jde si za svým jako buldozer bez ohledu na to co by se mu mohlo stát. Takže se člověk nediví, že dokáže zatknout i draka.

Rowana

Nečetla jsem, poslouchala jsem. Ve skvělém podání Jana Zadražila, opravdu se na tom vyprávění vyřádil. Příběh jako takový je pěkný, zajímavý. Obsahuje draky, což je obrovské plus. Ale to čtení tomu dodalo ty správné grády. Doporučuji.

Kočičáci

Úplně se stydím přiznat, že je to moje první setkání s magickou Zeměplochou a geniálním panem Pratchettem. Dala jsem na doporučení svého taťky, který je letitým fanouškem a jako první kousek jsem zvolila Stráže! Stráže! ... a udělala jsem dobře!!
Zamilovala jsem se na první dobrou, líbili se mi naprosto všichni - v čele se svobodníkem - čekatelem Karotkou. Královsky jsem se bavila a nemůžu se dočkat dalších příběhů.

zaphod3846

Pokud bych si měl zvolit moji nejoblíbenější "zeměplochu", byla by to nejspíš tahle. První díl se Samem Elániem, první díl te nejlepší série os sira Terryho Pratchetta.