Erik

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Erik má koníčka - démonologii. Rád by vyvolal démona a přinutil ho, aby mu splnil tři přání: stát se vládcem světa, získat lásku nejkrásnější ženy Zeměplochy, být nesmrtelným - prostě takové ty obvyklé věci. Místo poslušného démona však vyvolá Mrakoplaše, jednoho z nejneschopnějších mágů Zeměplochy, který se kdysi ztratil v Podzemních rozměrech, a s ním Zavazadlo. Král démonů, novátor s moderním přístupem, aby oživil nedostatečnou fantazii démonů, začne prostřednictvím Mrakoplaše plnit Erikova přání. Avšak, jak říká pekelný král, vtip spočívá v tom, splnit každému jeho přání doslova a do písmene, a přitom mu nikdy nedat to, co si vlastně přál......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460/erik-LeY-460.jpg 4.11123
Série

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 9.

Žánr
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

Eric, 1990

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (96)

Kniha Erik

Přidat komentář
Kami33
13. října

Mrakoplaš, chudák, musí zase někam cestovat. Ale je fajn, že se vrátil z... Za mě povedené.

terimila
13. září

Tohle mě moc neoslovilo. Erik mi přišel jako postavička naprosto nezajímavá, protivnej rozmazlenej kverulant, jehož jediným přínosem je, že dostal zpět Mrakoplaše. Od návratu Mrakoplaše jsem si ale slibovala víc. Takže ok, máme ho zpět... akorát, že se děje pořád to samé. Někdo něco chce, Mrakoplaš plaší a stále prchá a Zavazadlo je mu v patách. Nějak mám pocit nastavované kaše / opakovaného vtipu. Dokonce jsem zvažovala, že dám poprvé Zeměploše dvojku. Pač návštěva u jakožeAztéků a Trojanů s Řeky byla fakt jaksi vyčpělá, nic moc nového ani překvapivého. Zamotá se to, zkomplikuje se to, velký ohrožení... a zachrání to velkolepý příchod Z.
Až to peklo to zlepšilo. Uznávám, myšlenka pekla jakožto místa děsivého tím, že tam je příšerná nuda, ta je zajímavá. Byrokratické peklo mě konečně obměkčilo a přimělo mě dát aspoň průměr.
Jo, možná to trochu bylo i tou divně načtenou audioknihou, jak píše RyonMathrin níže. Ale na druhou stranu - dobrou Zeměplochu ani sebeblbější projev nezkazí, tak jsem to měla třeba se Sekáčem. Prostě tohle mi nesedlo.


RyonMathrin
20. července

Na Erika jsem se velice těšil, ale nakonec jsem byl trochu zklamán. Mám za to, že to je hlavně z důvodu nahrávky audioknihy, kterou se mi jinak nepodařilo sehnat (evidentně namluvil jen jakýsi nadšenec, bohužel s vadou řeči a přes slyšitelnou snahu monotónním projevem).
Opět Mrakoplaš, myslící hruškovník atd. a nekonečné variace a parodie na dané téma, které je tentokrát démonologie. I mladý démonolog je skvěle vymyšlen. Určitě stojí za přečtení, zejména pro všechny milovníky Pratchetta, na nejvyšších stupních mého žebříčku se ovšem neumístí.

Pjater
22. června

Kniha je velmi krátká, ale pobavila dostatečně. Hlavně ten průšvih s Trojským koněm. No jo Mrakoplaš.

kurama45
14. června

Ešteže si úbohý Erik neželal stať sa ministrom. Mohol skončiť ako bonsaj. A oproti tomu je i peklo rajom :D.

špulo
15. března

Prečetovky sú, aj nie sú oddychovou literatúrou. Tento diel ale oddychovkou je. V rámci celej Zemeplochy, či mimo nej. Ak sa však chcete dozvedieť, čo je to naozaj peklo, tu to zistíte. Fakt, nerobím si srandu...

-Endy-
06. února

Zcela novokoncepčně pojaté peklo...Astfgl je vizionář :-D

Polinius
23.11.2019

Neředěný Pratchett v nejlepší formě.
Pět hvězdiček dávám až při druhém čtení. Asi jsem musel dospět a nebo si přečíst pozdější jeho díla, abych si začal vážit nenatahovaného příběhu který si udržuje nějaké tempo a hlavně míří vpřed.

1

Doporučujeme

Pastýřská koruna
Pastýřská koruna
Čaroprávnost
Čaroprávnost
Nadělat prachy
Nadělat prachy
Pod parou
Pod parou