koupit knihy

Terry Pratchett

britská, 1948 - 2015

Nahrávám...

Nová kniha

Pračlověk, který cestoval časem

Pračlověk, který cestoval časem - Terry Pratchett

Povídky, které najdete v této knize - a které byly vybrány z nejlepších Terryho prací pro Buck Free Press a Western Daily Press, když jsme je pouze vyhrabali z almary a l... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 96 knih

Komentáře (86)

Přidat komentář
Jajaneu
04. dubna

Terry Pratchett... S jeho knihami jsem prožila mladí a výborně se u nich bavila, doporučovala je všem mým známým, některé četla i 5*.
První knihu, kterou jsem od TP četla byl Mort (bylo mi 11 a ji za víkend doslova zhltla) a poslední knihu, Pastýřskou korunu, jsem přečetla před 2roky
Škoda že už mě žádné nové zeměplošské dobrodružství nečeká... nezbývá mi tedy nic jiného než začít od začátku!!

tomas4489
03. února

Terry.Budiž ti země lehká.Nad tvým rovem nechť se skvou všechny barvy okraríny.Posílám knihovnické Ook do říše kam má přístup pouze SMRŤ a pár dalších vyvolených.Tvůj věrný čtenář z Vyvažovacího Kontinentu.

meren
28. ledna

Terry Pratchett a jeho Zeměplocha. Pokud bych si měl vybrat fiktivní svět, ve kterém bych chtěl žít, neváhal bych... tak na mě autor svojí tvorbou zapůsobil.
Důvodem, proč je Pratchett jedním z mých nejoblíbenějších autorů (ne-li vůbec nejoblíbenějším), je jeho schopnost mi v jedné knize nabídnout mix humoru, satiry, parodie, ale i podnětů k zamyšlení. U jeho knih se vždy nechám plně pohltit světem, postavami, dějem, každou maličkostí. Dalo by se říci, že knihy ze Zeměplochy opravdu prožívám, a vždy mi bez vyjímky zlepší náladu).
Mrzí mě, že už se nedočkáme více děl od pana Pratchetta, jeho studnice nápadů byla snad nevyčerpatelná.

Nejoblíbenější díla (zatím): Malí bohové, Sekáč, Otec prasátek, Zajímavé časy.

Hzjena
01.12.2020

Musím uznat, že pan Pratchett (nechť se Smrťem v dobrém vychází) přispěl světu opravdu kvalitní literaturou, která bude (alespoň co mě se týče) mít navždy své speciální místo.

Taktéž pan Kantůrek, který vdechl život toliko oblíbeným postavám, odvedl skvělou práci jak s překladem, tak namluvením jeho díla. Dokonce sám pan Pratchett byl s jeho prací tak spokojený, že jako jedinému dal svoje požehnání k dalším spolupráci.


Jeho prvotiny nepatří k jeho nejlepším dílům, ale tak to bývá. Ale jeho nezaměnitelný styl psaní se dal už rozeznat. V Zeměploše se našel a vytvořil tak skvělí svět, ve kterém si každý najde to svoje. Samozřejmě ne každá kniha ze Zeměplochy se mi líbila na 100%, ale na druhou stranu jsem neobjevil knihu, která by se mi vyloženě nelíbila. Pravdou zůstává, že ne každý vtip jsem pochopil (neznám tolik dějiny apod.), dosti jsem jich pochopil až s věkem, nebo na druhé, či třetí čtení. Proto je Zeměplocha četba pro celou rodinu a člověk se k ním rád vrací. Doporučuji všem!

LéňaV.007
17.02.2020

Můj nejmilejší autor, tak originální a vtipný. Jeho knihy čtu opakovaně a moc mě mrzí, že už žádnou novou nenapíše. Úžasný je i překlad, čtu ho stejně ráda v originále i česky.

effa
17.01.2020

Autor, jenž je v mé knihovně na čelních místech. Jeho knihy se dají číst stále dokola. Vždy se tam najde něco nového, co člověk při předchozím čtení přehlédl.

sarka9190
28.02.2019

Vlastně ani nevím, proč jsem si jej již nepřidala, hlavně, že mám část knihovny zacpanou jeho knížkami. Co dodat, jeho romány jsou moje srdeční záležitost. Někde jsem četla recenzi, že jeho díla se liší od dalších tím, že postavy nejsou tzv. do počtu - potenciální oběť č. 1, potenciální oběť č.2, zabitý č.1, zabitý č.2, skoro každá postava má svoje zázemí, humor, smysl. Jak hlavní, tak vedlejší. Jeho příběhy jsou o lidech a nejlidštější na světě. Nevím, kde jsem to četla, ale naprosto se s textem ztotožňuji.

Barnie
25.11.2018

Zeměplocha je úžasná. Mám přečtené jak originály, tak překlady a musím smeknout. Inteligentní humor, skvělé zpracování v obou verzích. Bavím se i při opakovaném čtení a pořád nacházím nové a nové vtípky. Smrťák, Bábi Zlopočasná a Samuel Elanius nemají chybu!

1