Koupit knihy

Terry Pratchett

britská, 1948 - 2015


Nahrávám...

Nová kniha

Ankh-Morpork: Archivy 2

Ankh-Morpork: Archivy 2 - Terry Pratchett

Ankh-Morpork: Archivy, svazek II, spojují čtyři vydání proslulých zeměplošských diářů do jednoho luxusního digitálně revidovaného kompendia. Nové vydání dává vyniknout pů... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 99 knih

Komentáře (89)

Jackjelly
09.11.2021

Od okamžiku, kdy mi kamarádka půjčila téměř před 30 lety první díl Zeměplochy, byl jsem polapen. Terry Pratchett mi vyhovuje téměř 100%. Jeho laskavý a přesný humor, glosující všechny možné lidské slabosti a nedokonalosti, je prostě neodolatelný. Z jeho díla na mě čiší, přes všechny trable světa, neuvěřitelná dávka humanismu a víry v lidskost lidstva.
Vlastně s každou další přečtenou knihou si uvědomuji, jak je jeho dílo, přes zdánlivě "lehký" žánr, součástí "velké" literatury. Škoda, že už nic nového nenapíše.

helena8303
26.10.2021

Nic jsem od něj nečetla, ale asi je dobrý. Znám ho jen z pohledu na zeťákův noční stolek, má tam štos pejprbeků od tohoto autora, bohužel v angličtině. Myslím, že tyhle knížky čte pořád dokola, už od cca 13ti let. ;+)))
Pro mne by to asi dneska už bylo tuhé čtivo, asi už nejsem ve správném věku pro hltání takovéhle literatury. Ách jo.

isabella0883
20.09.2021

Terry Pratchett byl úžasný spisovatel a jeho příběhy si mě získaly nejen svou fantastičností, ale i lehkým humorem, kterému se zasměje dítě i dospělý.

Jajaneu
04.04.2021

Terry Pratchett... S jeho knihami jsem prožila mladí a výborně se u nich bavila, doporučovala je všem mým známým, některé četla i 5*.
První knihu, kterou jsem od TP četla byl Mort (bylo mi 11 a ji za víkend doslova zhltla) a poslední knihu, Pastýřskou korunu, jsem přečetla před 2roky
Škoda že už mě žádné nové zeměplošské dobrodružství nečeká... nezbývá mi tedy nic jiného než začít od začátku!!

tomas4489
03.02.2021

Terry.Budiž ti země lehká.Nad tvým rovem nechť se skvou všechny barvy okraríny.Posílám knihovnické Ook do říše kam má přístup pouze SMRŤ a pár dalších vyvolených.Tvůj věrný čtenář z Vyvažovacího Kontinentu.

meren
28.01.2021

Terry Pratchett a jeho Zeměplocha. Pokud bych si měl vybrat fiktivní svět, ve kterém bych chtěl žít, neváhal bych... tak na mě autor svojí tvorbou zapůsobil.
Důvodem, proč je Pratchett jedním z mých nejoblíbenějších autorů (ne-li vůbec nejoblíbenějším), je jeho schopnost mi v jedné knize nabídnout mix humoru, satiry, parodie, ale i podnětů k zamyšlení. U jeho knih se vždy nechám plně pohltit světem, postavami, dějem, každou maličkostí. Dalo by se říci, že knihy ze Zeměplochy opravdu prožívám, a vždy mi bez vyjímky zlepší náladu).
Mrzí mě, že už se nedočkáme více děl od pana Pratchetta, jeho studnice nápadů byla snad nevyčerpatelná.

Nejoblíbenější díla (zatím): Malí bohové, Sekáč, Otec prasátek, Zajímavé časy.

Hzjena
01.12.2020

Musím uznat, že pan Pratchett (nechť se Smrťem v dobrém vychází) přispěl světu opravdu kvalitní literaturou, která bude (alespoň co mě se týče) mít navždy své speciální místo.

Taktéž pan Kantůrek, který vdechl život toliko oblíbeným postavám, odvedl skvělou práci jak s překladem, tak namluvením jeho díla. Dokonce sám pan Pratchett byl s jeho prací tak spokojený, že jako jedinému dal svoje požehnání k dalším spolupráci.


Jeho prvotiny nepatří k jeho nejlepším dílům, ale tak to bývá. Ale jeho nezaměnitelný styl psaní se dal už rozeznat. V Zeměploše se našel a vytvořil tak skvělí svět, ve kterém si každý najde to svoje. Samozřejmě ne každá kniha ze Zeměplochy se mi líbila na 100%, ale na druhou stranu jsem neobjevil knihu, která by se mi vyloženě nelíbila. Pravdou zůstává, že ne každý vtip jsem pochopil (neznám tolik dějiny apod.), dosti jsem jich pochopil až s věkem, nebo na druhé, či třetí čtení. Proto je Zeměplocha četba pro celou rodinu a člověk se k ním rád vrací. Doporučuji všem!

LéňaV.007
17.02.2020

Můj nejmilejší autor, tak originální a vtipný. Jeho knihy čtu opakovaně a moc mě mrzí, že už žádnou novou nenapíše. Úžasný je i překlad, čtu ho stejně ráda v originále i česky.

1