Dragonian Dragonian komentáře u knih

Prázdniny Prázdniny Tomáš Staněk

Velice mile jsem byl překvapen. Parádní příběh a styl kresby k tomu naprosto sedí. Užíval jsem si to a nechtěl, aby to skončilo. Za mě to mohlo být klidně delší.
A přirovnání k Rychlým šípům je zde naprosto přesné!

05.04.2024 4 z 5

Vampýři Vampýři Brian Lumley

Skvělé pokračování, velice povedené. Nevadilo mi méně "špionáže" a více "upířiny". Tento díl je více hororový a vyprávění starých upírů mě velice bavilo.
Rozhodně doporučuji.

02.04.2024 4 z 5

Afterpunk Afterpunk Jonáš Ledecký

Je to vtipné, je to nápadité, je to překvapivé, je to k zamyšlení. Velice povedená povídková komiksová sbírka.
Jen dál a hloubš a více takových počinů a komiksů od českých autorů.

19.03.2024 4 z 5

Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo (modrá obálka) Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo (modrá obálka) Andrzej Sapkowski

Velice zdařilé komiksové adaptace, již klasických povídek Zaklínače z pera Sapkowskiho. Příjemné dvě jednohubky, které ještě k sobě tématicky sedí svou inspirací v pohádkách.
Pro fanoušky klasického knižního Zaklínače nutnost.

20.02.2024 4 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Parádní fantasy série, která je prošpikovaná spoustou intrik a silných slov. Žádný čtenář fantasy by neměl tuto sérii minout.
A první díl? Ten obsahuje všechno, co čtenář potřebuje na začátek vědět.
A těch zvratů....

19.02.2024 4 z 5

Berserk 15 Berserk 15 Kentaró Miura

Hodně výplňový díl, dalo by se říci úplně zbytečný. A linka s Pukem, ta mi vyloženě vadí.

29.01.2024 2 z 5

Srdcovka Srdcovka Štěpánka Jislová

Tohle je jednoznačně komiks s přesahem.
A rozhodně pro všechny. Od teenagerů až po dospělé. Každý si v něm najde to svoje.
Podařený český komiks, který stojí za přečtení.

24.01.2024 4 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Čteno znovu asi po dvaceti letech. Moc jsem se na čtení těšil, kniha ve mě zanechala jakou si stopu, asi sémě upíra.
Je to brilantní. Ta kombinace různých žánrů a dohromady to vše funguje a dává smysl. Kniha nejen k pobavení, ale i zamyšlení a trochu toho bání a samozřejmě i napětí.
Vřele doporučuji všem čtenářům a těším se na znovuvydání druhého dílu.

23.01.2024 5 z 5

V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha druhá V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha druhá Gó Tanabe

Na toto pokračování jsem se těšil. Grafické zpracování je naprosto úžasné. Zhmotnění Lovecraftovských vizí se povedlo na výbornou.
Nejvíce jsem si užíval procházku zapomenutým a ztraceným městem. Tato část byla naprosto epická.
Pro fanoušky Lovecrafta nutnost.

22.12.2023 4 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Rozhodnul jsem se toto legendární dílo přečíst znovu asi po dvaceti letech. Nezbývá mi než konstatovat, že je to právem legendární dílo!
Má to hlavu a patu, má to napětí a má to spád. Mohu všem čtenářům jenom vřele doporučit.
Jedna z nejlepších věcí, která u nás byla v žánru splater punk napsána.

22.12.2023 4 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Pro začínající čtenáře fantasy je to skvělý kousek. Kniha plná krásných popisů. Rozhovorů jenom poskromnu, ale mají hlavu a patu.
Rozhodně bych doporučil všem čtenářům, kteří chtějí fantasy vyzkoušet.

08.12.2023 4 z 5

Gideon Devátá Gideon Devátá Tamsyn Muir

Anotace je velice lákavá, ale nedostanete ani jednu věc, o které se zmiňuje.
Velice slabá kniha, s plochými postavami. Nepřinese nic nového ani zajímavého.

26.11.2023 2 z 5

Rodina Rodina Greg Rucka

První díly sérií se vždy špatně hodnotí.
Rozjezd slušný, spousta otázek, které vytvářejí akorát další otázky. Pár náznaků.
Je to akční, kresba k tomu naprosto sedí.
Uvidíme co další díly.

16.11.2023 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Štěpána Krále mám docela načteného a mám jeho dílo velice rád. Temnou věž řadím na první stupínek.
Pod kupolí je naprosto mistrovské dílo. Od začátku děj ubíhá a někdy až uhání jako splašený kůň. Celý příběh je uvěřitelný a postavy parádně vykreslené.
Se čtením této knihy neváhejte ani chvíli. Já váhal 13 let a nejsem na toto rozhodnutí pyšný.

16.11.2023 5 z 5

Sunstone: Milost!: Kniha první Sunstone: Milost!: Kniha první Stjepan Šejić

Moje srdce plesá blahem! Nádherný začátek další série, který je o vztazích, lásce a přátelství. Je to humorné. Záležitost BDSM je jenom takové koření, které tomu dodává pikantnost.

30.08.2023 5 z 5

Želvy ninja: Poslední rónin Želvy ninja: Poslední rónin Kevin Eastman

Naprosto skvělý a famózní příběh ninja želv. V 90. letech jsem na nich vyrůstál a naprosto je zbožňoval.
Komiks je spíše určený pro dospělého čtenáře. Skvělá kresba podtrhuje parádní scénař.

28.08.2023 5 z 5

V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první Gó Tanabe

Úžasné zpracování Lovecraftovy klasiky. Naprosto vystihuje atmosféru a je to velice mrazivé.
Pro fanoušky hororu nutnost.

23.08.2023 5 z 5

Berserk 13 Berserk 13 Kentaró Miura

Opět skvělý díl! Už se hodně přitvrzuje a začíná to být zajímavější a mnohem více dospělé než předešlé díly.
Těším se na pokračování.

20.07.2023 5 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Začátek ságy je spíše pohádkové charakteru. Chlapci v dospívajícím věku, možná ještě děti. Takový úvodní a seznamovací díl. Ke konci se už zajímavě rozjede a mě opravdu zajímá, jak to bude dál.

19.07.2023 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Přečteno znovu po 25 letech. Byla to tehdy druhá fantasy kniha, kterou jsem četl. Funguje podobně, jako kdysi. Jenom nyní jsem měl pocit větší pohádkovosti než při prvním čtení.
Ale pořád si myslím, že je to dobrá kniha na uvedení do žánru fantasy.

29.06.2023 4 z 5