Dragonian Dragonian komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Přečteno znovu po 25 letech. Byla to tehdy druhá fantasy kniha, kterou jsem četl. Funguje podobně, jako kdysi. Jenom nyní jsem měl pocit větší pohádkovosti než při prvním čtení.
Ale pořád si myslím, že je to dobrá kniha na uvedení do žánru fantasy.

29.06.2023 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Znovu přečteno po třinácti letech. Má to pořád šmrnc a tah na bránu.
Je to taková krásná pocta Kulhánkovi.

05.06.2023 4 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Je to taková slepenina, slátanina. Vykrádání oblíbených fantasy knih, postav a jejich námětů. Ale prostě to nefunguje.
A ty popisy soubojů, tak to je hodně špatný.

25.05.2023 2 z 5

Kov Kov Karel Veselý

Tak jako samotný černý kov bývá nepříjemný, tak i život se s nikým nemazlí. Pozoruhodně vystavěný příběh. Bavil, mě od začátku do konce. Propracované, napínavé, místy hodně depresivní.

18.04.2023 4 z 5

Rónin Rónin Rafal Jaki

Těšil jsem na Geralta v Japonsku. Ale něco tomu příběhu chybělo, aby mě úplně pohltil.

09.04.2023 3 z 5

Elrik 1 a 2 Elrik 1 a 2 Julien Blondel

Skvělé zpracování knižní předlohy. Vzpomněl jsem si, když jsem jí před více než dvaceti roky četl.
Komiks je krásně graficky zpracovaný a plný napětí.
Rozhodně si musím knihu přečíst znovu.

08.04.2023 5 z 5

Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Rob Wilkins

Tohle je naprostá povinost pro fanoušky! Opravdu dobře a poutavě napsaná autobiografie.
Protkaná humorem, který máme rádi. Je to čtení, při kterém nezůstane jedno oko suché.

07.04.2023 5 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Kniha se snaží být vtipná, trochu zbytečně na sílu. Ničím překvapující, takový průměr. Nenadchlo mě to a další díly číst nebudu.

17.03.2023 2 z 5

Berserk 9 Berserk 9 Kentaró Miura

Stupňuju se napětí a začíná z toho být nejenom pořádná řezničina. Takhle nějak si představuji mangu pro dospělé čtenáře.

15.03.2023 5 z 5

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Temnější fantasy příběh s velmi dobrou akcí. Nalákalo mě, jak je to brutal a krvave. Nic závrátného v tomhle směru, asi jsem vytrénovaný.
Ale konec, ten konec stojí za to.

11.03.2023 2 z 5

Hellblazer: Vzlety a pády Hellblazer: Vzlety a pády Tom Taylor

Přímočaré, plné cynických hlášek a vtipných momentů. Velká spokojenost, John Constantine je prostě klasa. Tohle si rozhodně přečtěte.

01.03.2023 4 z 5

Batman: Svět Batman: Svět * antologie

Je to ochutnávka z různých Batmanových světů. Zajímavé zapojení do různých kultur. Ale nic víc. Škoda, tohle mohlo mít větší potenciál.

01.03.2023 2 z 5

Pokusím se krátce. Wau efekt, kterého se mi dostalo u prvního dílu s zde nekoná. Princip příběhu je podobný, ne že by mi to vadilo. Některé pasáže jsou otravné, některé by se daly hodně zkrátit. Opravdu mi vadí vysvětlování všeho.
Jako druhý díl dobrý.

15.02.2023 4 z 5

Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů Temný rytíř: Historie Batmana a zrod nerdů Glen Weldon

Kniha nejde úplně do detailů a nevytahuje kostlivce ze skříně. Hardcore fanoušci zde asi neobjevil nic nového. Avšak pro čtenáře, kteří s Batmanem začínají a chtějí se toho co nejvíce a systematicky dozvědět je tato kniha skvělá volba.

07.02.2023 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Napínavé, napínavé a neskutečně uvěřitelné. Kniha vás vtáhne a nepustí. Nervy drásající pasáže, zatnuté prsty napětím, že ani nemáte jak obracet stránky.

16.01.2023 5 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Lehece nadprůměrná kniha. Je plná akce a hlášek, což je její velké plus. Ale někdy je těch hlášek prostě moc a trochu zbytečných. Snad se autor vypíše a uvidíme, co bude příště.

15.01.2023 3 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Znovu jsem si přečetl, asi po nějakých dvacetidvou letech. Příběh neztratil ani kousek ze svého kouzla. Velice napínavý příběh, protkaný politikou, které je tak akorát.
Děj málokdy zpomalí a pořád chcete číst dál a vědět, jak to celé bude. A o překvapení není nouze.

12.01.2023 5 z 5

Black Metal. III, Kult nikdy nezemře Black Metal. III, Kult nikdy nezemře Dayal Patterson

Skvělé pokračování předchozího velice obsáhlého díku. Pro mě opět poutavě psáno se tajímavými postřehy.
Jediná nevýhodá, je to velice krátké.

10.01.2023 5 z 5

Samarkand Samarkand Miroslav Žamboch

Velice průměrná kniha, možná spíše novela. Od pana Žambocha jsem čekal rozhodně více.
Je to taková jednohubka, plná akce, ale chyběla mi tam větší hloubka.

30.12.2022 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Poslední díl ságy má svoje mouchy. Jsou věci, které panu Sapkowskemu neodpustím. Ale nalijme si čisté slivovice, Zaklínače milujeme a jsme schopni odpouštět. Pro mě je tato sága srdeční záležitost a budu mít pro ní vždy slabost.

14.12.2022 5 z 5