Na ostřích čepelí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha ze série Koniáš. Byznys a politika je třeskavá kombinace. V okamžiku, kdy hromada zlata na misce pomyslných vah přesáhne kritické množství, cena lidského života se vytrácí. Pro některé ze zúčastněných se tím celý podnik mění v osobní záležitost a to změní i pravidla hry. Právník v tandemu s nevypočitatelným zabijákem proti všem ostatním – mocnému impériu, politikům i bezohledným obchodním magnátům. A v pozadí netrpělivě vyčkávají diskriminovaní čarodějové, stojící před rozhodnutím, na čí stranu se přiklonit. Soupeřící strany neuznávají žádná pravidla a za chyby se platí krví....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14677/big_na-ostrich-cepeli-zH4-14677.jpg 4.6538
Nahrávám...

Komentáře (72)

Kniha Na ostřích čepelí

Denny456
25. května

Parádička. Pořádný bijec, který dokáže přežít a zvládnout i intriky. Jen trochu závidí kolegovi se dvěma ženama, ale to se poddá. Jo Koniáš je prostě dobrej.

Dragonian
12. ledna

Znovu jsem si přečetl, asi po nějakých dvacetidvou letech. Příběh neztratil ani kousek ze svého kouzla. Velice napínavý příběh, protkaný politikou, které je tak akorát.
Děj málokdy zpomalí a pořád chcete číst dál a vědět, jak to celé bude. A o překvapení není nouze.


MichalHoráček
04.10.2022

Chvílemi trochu pomalejší děj, ale celkově moc příjemné počtení.
Žambocha čtu při cestách do práce a z práce a cesta příjemně utíká.
Už na mě čeká další jeho kniha.

Mabie
22.09.2022

Autor dokázal namíchat neuvěřitelný koktejl ze spousty dobrodružství a intrik, zajímavých zápletek a výborně vykreslených postav. Pikantní chuť této bezvadné kombinaci “sword and sorcery” ale přidává hlavně netradiční hlavní hrdina. Vlastně ani nevíte, jestli je Koniáš hrdina kladný nebo záporný, protože jeho žebříček hodnot je velmi zvláštní. Je upřímný i zrádný, žoldák bez skrupulí i spolehlivý bojovník, laskavý i krutý, muž se svérázným smyslem pro čest i bezohledný zabiják, zkrátka velmi rozporuplná osoba. Nemyslela jsem, že si mě tento svého druhu vzdělaný Conan tak získá, že si toho nepochopitelného a neuchopitelného člověka zamiluji.
Skvělý příběh i celková atmosféra knihy stojí za 5*.

mi-380
20.02.2022

Pár let už pociťuji odklon od fantazie k realitě, od fikce k faktům. Z fantasy a sci-fi, v mládí žánrů nejoblíbenějších, se staly zájmy okrajové. Druhá četba tohoto epického popisu velké výpravy, dovedně využívající mnohé literární i filmové archetypy, ale zachraňuje co se dá. Sedm statečných se tu mísí s krytými vozy mířícími na západ, čarodějní mágové s nejlepšími šermíři a lukostřelci zapomenutých časů, chytrost se statečností. Koniáš, rozporuplný hrdina typu Geralta, Reachera nebo i Harry Holea tu exceluje ve svém prvním dobrodružství, a i při druhém čtení snadno udržel mou pozornost, mé sympatie i mých pět hvězd.
95 % (zatím 486 hodnocení, průměr 92 %, když jsem přečetl poprvé, bylo 87 hodnotících s průměrem 95 %).

Michal_SK
12.02.2022

bohovské, fantasy veľmi nečítam, ale toto je presne to, ktoré mi nevadí. Viac sword a menej sorcery :)

Gindolfin
15.12.2021

Fakt dost hustá kniha! Dal bych asi půl hvězdy dolů za příliš pomalý rozjezd a příliš rychlý konec. Místy na můj vkus hodně brutální. Ale nedokázal jsem se odtrhnout. Kombinace western a fantasy je absolutně výborná kombinace.

jiri2737
27.11.2021

Miroslav Žamboch povýšil fantasy na umění. Imaginární středověký svět vytvořený do posledního detailu a hnutí mysli.

1