Miroslav Žamboch

česká, 1972, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

V objetí smrti

V objetí smrti

Bakly je kupodivu stále naživu, v jím vyvolané válce podsvětí se zaplétá do spirály násilí stále hlouběji a hlouběji a nehledá cestu ven. Jen blízkost smrti ho udržuje na... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Hledání smrtiDrsný spasitelBez slitováníČas žít, čas zabíjetNa ostřích čepelí

Komentáře (11)

Přidat komentář
Davidsonová
09.09.2018

Nedejte si do oblíbených Českou legendu. To by bylo zvěrstvo. Pan Žamboch je výrazná postava na České spisovatelské hoře. Nespočet příběhů a knih. Četla jsem jich spoustu a doufám, že jich ještě dost napíše.

anamaria
23.09.2016

Pana Žambocha jsem jednou potkala. Sympaťák, ráda čtu jeho knihy.

Finskej
25.02.2016

Zvláštní. Žamboch je srovnáván s Kulhánkem přímo sériově a je konstatováno, že je „důstojným pokračovatelem“. Já bych to řekl přímo naopak: osobně mi přijde lepší, dokonce o dost, protože byť je spisovatelské řemeslo u obou pánů na úrovni, projekce vlastního ega do hrdinů u Žambocha sice rovněž neschází, ale není až tak ukrutná a navíc si ze svých hrdinů (a tedy i ze sebe sama?) umí autor občas udělat i legraci. Vlastně asi nejhorší (z děl) je právě ta Líheň, kde křečovitá adorace „velkého mistra/učitele“ postupně smete jakýkoli jiný účel. Ostatní knihy, které tento prvek postrádají, se čtou báječně...

Zeno
10.01.2016

V současné době můj nejoblíbenější autor. Přestože se nelze ubránit srovnání s Jiřím Kulhánkem, nepovažuji Miroslava Žambocha za jeho následovníka. Má svůj osobitý styl a pouze několik jeho děl je podobně zaměřeno Kulhánkovským směrem. (např. Líheň se k tomu otevřeně hlásí). Miroslav Žamboch má několik rozpracovaných světů do kterých zasazuje naprosto konzistentně svoje hrdiny což je naprosto skvělé, zvlášť pokud se někteří současníci díky tomu mohou potkat. Vysoce si cením velmi kvalitně popsaného technického pozadí většiny "nadpřirozených" a technických jevů a zařízení. Celou jeho tvorbu (vyjma serie JFK na které se podílí spousta autorů a tak kvalita velice mocně kolísá) hodnotím velmi vysoko. Oproti ostatním je slabší pouze (i když obecně stále velmi dobré) In Nomine Sanguinis.

Tom121
15.11.2015

K žánru fantasy nemám moc vztah. Nevyhledávám, občas přečtu nebo zkouknu film, když se najde příležitost. Když mi kamarád zmiňoval českého autora fantasy a jak jsem zjistil, studenta jaderné fyziky, nic jsem nečekal. Byl jsem skeptický. O to větší bylo překvapení. Knihy s Koniášem a Baklym jsou parádní (jiné jsem zatím nečetl). Žádné intelektuální čtení, hodně soubojů, klišé a nechtěného hrdinství. Jednou přečtete a chcete znát další příběhy z pera MŽ.

Misan1993
10.06.2015

Od pana Žambocha jsem toho přečetl více a jedno vím jistě, psát umí.

Terva
23.04.2015

První kniha, kterou jsem četl od mistra Žambocha mě očarovala, byla to Líheň.
Nějak podvědomě jsem pochopil, že jeho styl vyprávění a zvláštní humor se mi prostě zamlouvá.
Během času jsem si sehnal, jako vždy, vše, co se dalo.
Ještě tu nemám hodnocení a komentáře všech Žambochovo knih, ale pomalu se k tomu dostávám.

vlkodlaq
07.08.2014

Už jsem za polovinou jeho tvorby a byť má za mě velký palec hodně nahoru, oproti Kulhánkovi kvalita jeho děl dost kolísá (ale zase toho napsal a vydal mnohem víc +). Koniášova nebo Baklyho série je velmi dobrá a nemám k ní výhrad, ale třeba JFK série je o poznání méně čitelná, byť stále kvalitní. Do toho samostatné svazky jako dlouhý sprint s ozvěnou a pod., které jsem přečetl se zaujetím, ale nedaly mi to potěšení a vtáhnutí do děje jako třeba pávě Koniáš nebo Bakly. Série drsný spasitel byla bez váhání kvalitativně srovnatelná s Kulhánkovou tvorbou.
Jako autor přes drobné úpadky má u mě zasloužených 5*

mi-380
13.07.2014

Přehled všech textů o Koniášovi podle chronologie jeho světa (vycházím z neúplného seznamu, který je na konci knihy Muž na stezce):
1. Až na dno (povídka) - rok 377 staré éry
2. Cherchez la Femme (novela) - 379
3. Štěstí z pekla (p) - 380
4. Lovci odměn (p) - 380
5. Hra špinavců (p) - 382
6. Fanoušek (p) - 385
7. Na válečné stezce (p) - 386
8. Smaragdová hora (p) - 390
9. Na ostřích čepelí (román) - 394-395
10. Pouštní škorpion (n) - 395
11. Špatná investice (p) - 397
12. Drsná hra (n) - 397
13. Vysoký příliv (p) - 398
14. Vlk samotář (r) - 398
15. Konec vlka samotáře (n) - 399
16. Cesta domů (n) - 400

vlkodlaq
24.04.2014

Když jsem dočetl vše od Kulhánka, můj svět měl skončit, pak jsem ale narazil na Žambocha a život pokračoval stejně kvalitně. Až dočtu Žambocha, nevím.. Asi začnu psát sám a budu jen doufat, že budu dosahovat aspoň zlomku čitenosti těhle dvou kouzelníku s klávesnicí.

MartyMcFly
05.02.2011

Důstojný následovník Kulhánka, v jehož knihách se (řekl bych) méně zabíjí, ale každá smrt má o to větší význam, jak příběhový, tak emoční. Více přemýšlení, méně krve, temná atmosféra přetrvává a zábava trvá.