Koupit knihy

Miroslav Žamboch

česká, 1972


Nahrávám...

Nová kniha

Válečník

Válečník - Miroslav Žamboch

Stará tajemství vyplula na povrch a přinesla s sebou zkázu pro celý lidský svět. Max Bronštejn se svou tankovou rotou v poslední chvíli opouští krvavou řež bratrovražedné... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 55 knih

Komentáře (15)

bersek
07.10.2021

Nejlepší český autor fantasy literatury.

Thengel
06.02.2021

Autor je považován za jakéhosi nástupce pana Kulhánka. Mám rád i Kulhánkova díla, ale podle mě je Žamboch téměř o třídu lepší a svůj "vzor" svým stylem psaní jednoznačně překonává.

Knihy jsou sice béčkové, ale velmi čtivé, napsané s lehkostí. Mají spád, jsou akční, na nic si nehrají. Nechtějí vzkazovat hluboká poselství. Vyzdvihl bych také autorem vytvořený fantasy svět, ve kterém se odehrává většina jeho děl a pohybují se zde jeho hrdinové Koniáš a Bakly.

Na české poměry velmi dobrý autor, pokud chcete oddechové, akční čtivo.

mi-380
02.02.2020

Přehled všech textů o Baklym podle chronologie jeho světa (z webu MZ-fans):
01. Cizinec (povídka v knize na Křídlech tornáda)
02. Pasák (sborník Čas žít, čas zabíjet)
03. Fanoušek (vedlejší postava, příběh v knize Ostří oceli, setkání s Koniášem)
04. V temnotě (Čas žít, čas zabíjet)
05. Bez slitování (román)
06. Návrat zabijáka (kolibřík – knížečka velikosti tabatěrky a kniha Armáda)
07. Anděl bez slitování (kolibřík, Armáda)
08. Krátká zastávka na dlouhé cestě (krátká povídka, Pevnost, Armáda)
09. Holýma rukama (kolibřík a Armáda)
10. Inkognito (kniha Armáda)
11. Hon za rudou hvězdou (Čas žít, čas zabíjet)
12. Do morku kostí (Čas žít, čas zabíjet)
13. Hledání smrti (román)
14. V objetí smrti (román)
15. Zabiják čarodějů (Čas žít, čas zabíjet)

moni3409
04.12.2019

Autor dvou mých nejoblíbenějších knih vůbec. Zakuti v oceli a Ve službách klanu jsou naprosto brilantní díla. Rozhodně hodnotím i svět ve kterém se odehrávají, propracovanost detailů, názorů a charakterů postav. Samozřejmě oceňuji i sérii Baklyho, ale vnímám jako chybu, že to byl muž v letech už ve svém prvním příběhu. Drsný spasitel byl dlouhou dobu mou nejoblíbenější knihou, musím se však přiznat že všechen ten rozruch okolo filmu mi ji dost zprotivil. Vždycky jsem si hlavní postavu představovala muže z obalu knihy (trochu hezčího ve tváři, trochu kybernetičtějšího na těle) a proto je ten obyčejný chlap z filmu obrovským zklamáním a nemyslím že bych se donutila na film zajít, nebo si knihu s chutí přečetla, jak tomu bylo dřív. Vím že to autor vnímá jako velký úspěch a já mu fandím, ale některé věci by měly zůstat v režii čtenářovy představivosti, zvlášť, pokud nedokážeme čtenáře dostatečně uspokojit tím, že bychom se řídili vlastním popisem.... Co se týče připodobnění s Kulhánkem, tak tam tu podobu ve stylu psaní vnímám dost silně a osobně to vnímám velmi pozitivně. Závěrem bych chtěla říct, že Miroslav Žamboch je velmi nadaným spisovatelem a člověk s obrovským rozhledem a představivostí, taktik, vizionář, génius.

Davidsonová
09.09.2018

Nedejte si do oblíbených Českou legendu. To by bylo zvěrstvo. Pan Žamboch je výrazná postava na České spisovatelské hoře. Nespočet příběhů a knih. Četla jsem jich spoustu a doufám, že jich ještě dost napíše.

anamaria
23.09.2016

Pana Žambocha jsem jednou potkala. Sympaťák, ráda čtu jeho knihy.

Finskej
25.02.2016

Zvláštní. Žamboch je srovnáván s Kulhánkem přímo sériově a je konstatováno, že je „důstojným pokračovatelem“. Já bych to řekl naopak: osobně mi přijde lepší, dokonce o dost, protože byť je spisovatelské řemeslo u obou pánů na úrovni, projekce vlastního ega do hrdinů u Žambocha sice rovněž neschází, ale není až tak ukrutná a navíc si ze svých hrdinů (a tedy i ze sebe sama?) umí autor občas udělat i legraci. Vlastně asi nejhorší (z děl) je právě ta Líheň, kde křečovitá adorace „velkého mistra/učitele“ postupně smete jakýkoli jiný účel. Ostatní knihy, které tento prvek postrádají, se čtou báječně...

Zeno
10.01.2016

V současné době můj nejoblíbenější autor. Přestože se nelze ubránit srovnání s Jiřím Kulhánkem, nepovažuji Miroslava Žambocha za jeho následovníka. Má svůj osobitý styl a pouze několik jeho děl je podobně zaměřeno Kulhánkovským směrem. (např. Líheň se k tomu otevřeně hlásí). Miroslav Žamboch má několik rozpracovaných světů do kterých zasazuje naprosto konzistentně svoje hrdiny což je naprosto skvělé, zvlášť pokud se někteří současníci díky tomu mohou potkat. Vysoce si cením velmi kvalitně popsaného technického pozadí většiny "nadpřirozených" a technických jevů a zařízení. Celou jeho tvorbu (vyjma serie JFK na které se podílí spousta autorů a tak kvalita velice mocně kolísá) hodnotím velmi vysoko. Oproti ostatním je slabší pouze (i když obecně stále velmi dobré) In Nomine Sanguinis.

1