Muž na stezce

Žádná stezka není neschůdná, žádná ulička příliš temná a žádné tajemství není zakopáno dostatečně hluboko, aby nestálo za to po něm pátrat. Mladý šlechtic na útěku se pod tlakem okolností mění z pronásledovaného štvance v silného muže spoléhajícího jen na sebe samotného – na svůj úsudek, oko, postřeh a zbraně. Projde kolem vás, aniž si ho všimnete, postavte se mu do cesty a bude to poslední chyba vašeho života. S přibývajícími zkušenostmi a zahojenými jizvami je stále osamělejší a obezřetnější; čím věrnějším společníkem je mu smrt, tím víc miluje a obdivuje život. Následujte ho do uliček špinavých měst, mezi chátru a spodinu lidské společnosti, projděte se po kroky tlumících kobercích luxusních rezidencí mocných jeho světa, vyšplhejte se do dech beroucích výšek velehor, zalykejte se vedrem v deštných pralesích nekonečných džunglí a bojujte o poslední doušek vody ve vyprahlých pouštích. Cesta je cíl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14675/big_muz-na-stezce-DEJ-14675.jpg 4.6421

Kniha Muž na stezce

MeanCzechGuy
21.12.2021

Není to úplně špatné...ALE...neuvěřitelně repetivní šablona, tuna klišé viděná snad ve všech fantasy, westernech, dobrodružných románech a filmech, kombinace po čase dost ubíjející. K tomu se i v samotné knize objevuje obrovské množství opakujících se motivů (zrada prostitutkou, prodání do otroctví aj.) Přestože většina postav i epizodických příběhů je docela příjemných, nedá se to číst moc dlouho v kuse, jinak začnete vidět právě tyto nedostatky (kromě některých věcí, které jsou snad už povinné a šíleně otravné, v podstatě jako knihy z 19. století (pozdrav pro pana Maye), kde psali autoři o věcech o nichž měli pouze svoji idealizovanou představu - vznešení divoši po 150té, krásná dívka z domorodého kmene, cizokrajný meč zázračných vlastností - při popisu jak se stráž bojí konfrontace, protože mají těžké meče a Koniáš tento tenký, má každý ,kdo ví jak vypadá pokus o krytí jakoukoli lehkou čepelí, tiky). Poměrně sympatický drsňák v hlavní roli a western / sword and sorcery kombinace bohužel nestačí a i na oddechové Bčko je toho klišé a přiblblosti trochu dost.

duben
11.12.2021

Normálně bych dal 4-5, ale upřímně tak knížka mě strašně naštvala. Už když jsem to začal číst a vše mi bylo povědomé. Tak jsem se podíval pořádně a ona je to vlastně komplet kniha Ostří oceli + 2 nové povídky navíc. Dost mě to otrávilo, našel jsem jen ty dvě nové povídky a tedy nechápu, proč to není pojmenované jako "ostří oceli rozšíření vydání" nebo tak nějak. Tohle je z mého pohledu tak trochu podvod na čtenáře. Jinak příběhy samozřejmě super, ale...

Badger
28.11.2021

Jelikož si často vkusem nesednu s masou, čekal jsem průměr, pač špatný komentář aby zde nebo jinde pohledal, ale paráda, nemá cenu popisovat co popsáno již jest, ikdyž za mě musím vyzvednout popis bojových scén jak chvaty beze zbraně, tak sermířské názvosloví-poklona autorovi.
Boalá a už jsem pořídil další kus..!

ThinThar
06.02.2021

Za mne dobrý, do vlaku super. Jen to nelze číst soustavně jako knihu. Povídky kdy se stále dokola představuje hlavní hrdina a schema jak z akčních filmů se Stevem Segalem. Přijde, dostane po tlamě, sesbírá se a vytluče darebáky.

Jarka_rybář
06.10.2020

Koniáš... Jeho příběh je zajímavý. Má talent a zjevně pochází z vysoce postavené rodiny.

kaffa
02.09.2020

žamboch je moje srdcovka, mám pocit, že i kdyby psal harlekýnky, tak ho budu hltat, neptejte se mě proč, ten pán si mě prostě dokázal koupit tím, jak píše.... a co hůř, já si to koupení dokonce moc užívám, baví mě stále, stále, stále.... koniáš je pro mě tím nejvíc sexy ošklivým hrdinou, jaký kdy běhal pod literárním nebem :-*

zuzana-koubkova
27.07.2020

Zajímalo by mě, proč se jmenuje po barokním jezuitovi?

matalos
01.03.2020