Muž na stezce

Žádná stezka není neschůdná, žádná ulička příliš temná a žádné tajemství není zakopáno dostatečně hluboko, aby nestálo za to po něm pátrat. Mladý šlechtic na útěku se pod tlakem okolností mění z pronásledovaného štvance v silného muže spoléhajícího jen na sebe samotného – na svůj úsudek, oko, postřeh a zbraně. Projde kolem vás, aniž si ho všimnete, postavte se mu do cesty a bude to poslední chyba vašeho života. S přibývajícími zkušenostmi a zahojenými jizvami je stále osamělejší a obezřetnější; čím věrnějším společníkem je mu smrt, tím víc miluje a obdivuje život. Následujte ho do uliček špinavých měst, mezi chátru a spodinu lidské společnosti, projděte se po kroky tlumících kobercích luxusních rezidencí mocných jeho světa, vyšplhejte se do dech beroucích výšek velehor, zalykejte se vedrem v deštných pralesích nekonečných džunglí a bojujte o poslední doušek vody ve vyprahlých pouštích. Cesta je cíl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14675/muz-na-stezce-EYy-14675.jpg 4.6211

Koniáš (1.)

Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Triton

kyklop123

Takový příběhy, hodně čtivý, fajn oddechovka :).

Noita

Übermensch Koniáš - ochránce chudých vdov a sirotků. Přestože se kolem něj dějí různé zhůvěřilosti, tak se v jeho mysli nikdy necítím trapně - tím se pro mne stávají jeho příběhy prudce čitelnými bez zádrhelů, nemusím se přes nic přenášet. To se mi u hrdinů modernější literatury nestává často. Proto je pro mne velmi příjemné dívat se na svět, jakkoliv je zvrácený, uvažováním stejně prostým a přímočarým jako vlastním.
Ano, má to stín brakové literatury a Žamboch si dokáže udržovat půvabný nádech amatérismu. A přesně takovouto útěchu krásně vykresleného světa potřebuji. Olda Šetrný pro dospělá léta.

avalonek

Jednou už jsem Koniáše zkoušela číst,ale nějak jsem asi neměla chuť a odložila ho.Ale po nějaké době jsem mu zase dala šanci.Ze začátku jsem nějak moc nadšená nebyla,ale čím víc jsem četla,tím víc mi to sedlo.Hezké povídky,které jsou dobře promyšlené,mají spád,pěkný děj a i vtip.Takže jsem moc ráda,že jsem tomu ošklivákovi nakonec ještě dala šanci..

Alma-Nacida

Když už jsem se obávala, že budu muset číst stále dokola své oblíbené, avšak skz naskrz známé fantasy, objevila jsem Koniáše. :-) Sláva Žambochovi! :-D Díl už budou následovat samé superlativy, tak to eventuelně nikdo nečtěte. ;-) Vtipné, čtivé, realistickými souboji hýřící, napínavé a zábavné čtení. :-) Jdu do dalších dílů.

pafčaodřeky
02.11.2016

Příběhy, které mají nadhled, jsou vtipné a plné ironie. A hlavně, je to řežba, která celou dobu rozhodně nenudí :) p.s. fakt nevím, proč si Žambocha čte někdo, kdo nemá rád hrdinskou fantasy....

Erezka
10.10.2016

Takový český Barbar Conan. Jednoduché a napínavé povídky. To mám ráda. Pěkné se tím prokládá četba náročných románu. Těším se na další.

tanuki
28.09.2016

Dvanáct povídek, které jsou si velmi podobné. Téměř v každé se na začátku Koniáš snaží sám sebe popsat a představit. Po několikerém čtení už tyto pasáže můžu se skřípěním zubů citovat téměř zpaměti. Aspoň že jsou konzistentní. :o) Napětí je budováno pořád stejným způsobem a poměrně nevynalézavě. Koniáš se nechtěně připlete do nějaké šlamastyky, stojí proti přesile, kterou vždy nějakým způsobem dokáže vymydlit. Je sice potlučený, zjizvený, raněný, ale na rozdíl od desítek jiných nešťastníků živý. Příběhy nemají téměř žádný nadhled, chybí humor, chybí ironie. Je to jen řežba, která postupem času nudí a unavuje.

ruzer
05.01.2016

neuchvatila ma ako podobna kniha o ,,susednom,, hrdinovi ( Cas zit, cas zabijet) ale stale to je Konias a ten nikdy nebude zly

leos0925
16.12.2015

Tleskám...po dlouhé době čtu něco jedním dechem..po Abercrombiem

Terva
19.04.2015

Velmi povedené dobrodružství.
Přečteno jedním dechem.
Jak vypadá Koniáš?

"Dobré dvě třetiny mé váhy mají na svědomí těžké kosti a holkám, co se na vás za peníze smějí, platím trojnásobnou taxu, aby si mě vůbec všimly. K tomu všemu mám skobovitě zahnutý dvakrát přeražený nos, navíc pár špatně srostlých jizev ve tváři. I otrlí muži jsou nervózní, když se na ně usmívám"

Finskej
01.04.2015

(Nikdy není pozdě na alternativní názor, a proto...) Právě proto, že se jedná o kratší útvary/povídky, se tenhle Koniáš tak skvěle čte. Nic proti Koniášovskému vesmíru, ten sám je vymyšlen moc hezky, leč občas mi během románu (Vlk samotář) přišel text už příliš rozvláčný – zatímco povídky odsýpají právě tak akorát. Svým způsobem taková fantasy westernová antologie s čím dál tím zjizvenějším hrdinou. Ostatně, klasického tématu Yojimbo/A Fistful of Dollars/Last Man Standing se v tomto souboru povídek dočkáme taky.

Fuksinka
22.07.2013

Žamboch mě s Baklym oslnil a s Koniášem naprosto uchvátil. Škoda, že jsou to jen povídky.

Senza Jenka
21.02.2011

Víceméně chronologicky seřazená jednotlivá Koniášova dobrodružství. Čte se to fajn, i když já mám radši delší texty.