Ostří oceli

Mladý šlechtic na útěku se pod tlakem okolností mění z pronásledovaného štvance v silného muže spoléhajícího jen na sebe samotného – na svůj úsudek, oko, postřeh a zbraně. Projde kolem vás aniž si ho všimnete, postavte se mu do cesty a bude to poslední chyba vašeho života… S přibývajícími zkušenostmi a zahojenými jizvami je stále osamělejší a obezřetnější; čím věrnějším společníkem je mu smrt, tím víc miluje a obdivuje život… Poznejte hrdinu románu Na ostřích čepelí ze všech stran, poznejte jeho slabosti, přednosti, jeho ztráty a zisky, celý jeho život a svět. Cesta je cíl. Příběhy Koniáše, muže na stezce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14678/big_ostri-oceli-05a-14678.jpg 4.4209

Kniha Ostří oceli

duben
02.03.2021

Rozhodoval jsem se mezi 3-4 hvězdami. Čte se to příjemně, ale Žamboch umí podle mě občas chytit napětím trochu víc. Nakonec jsem nedal 4 hvězdy pro takovou monotónost všech povídek. Na začátku Koniáš vždy někam dorazí, obvykle se pobije už v hospodě, nebo jinde, na vtnitřní tušení nikdy nedá a očekává problém. Pak dostane na budku. Pokaždé nezapomene zmínit jak je ošklivý a nepřitažlivý pro ženy, aby mu ve velké části povídek zachránila zadek nějaká žena, nebo ho alespoň léčila, když dostal na budku. Pak se sebere a všem zlým to oplatí. Nebýt to tak na jedno brdo, dal bych asi 4 hvězdy. Za mě milé potěšení, když se v jedné povídce potká s Baklym. Určitě si přečtu i další knihy o Koniášovi.

Jarka_rybář
06.10.2020

Tuhle knihu jsem hltala. Je opravdu dobrá. Koniášův příběh je akční, dobrodružný, plný intrik, ale i mužské cti.

špulo
11.09.2019

Ale jasné, že je to prefiltrovaný Conan, Geralt či Tulák. No a? Veď, o to práve ide. Ja som sa nenudil ani chvíľku. Komu sa nepáči... Ja by som privítal ďalšie poviedky o Koniášovi...

danny_21
07.08.2019

Mé první setkání se Žembochem, ale nemůžu říct, že bych nadšením skákal. Podle hodnocení kolegů jsem očekával trochu jinou zabávu než 12x přefiltrovaného Conana ve stejné šabloně - Koniáš přijede do města, navštíví mistní výčep, vyseká pár týpků, poté dostane na prdel aby nakonec těmto dal na prdel sám. Trochu zklamání i přes fakt, že Žamboch očividně psát umí. Všechny povídky najdete také ve sbírce Muž ne stezce - 60 %

tonysojka
20.11.2018

Western v zamaskovaný v obleku fantasy,příběhy s Koniášem jsou podle mne krapet kvalitnější než příběhy o Baklym

NemmamSlov
23.03.2018

Po par Baklyho pribehoch sa ku mne dostal aj Konias. Skvele poviedky, kazda jedna si drzala standart a niecim dokazala zaujat. Tesim sa na dalsie pribehy Koniasa, ale aj Baklyho. Tieto dve postavy sa Zambochovi skutocne podarili.

bertrand
11.01.2018

Velice, velice, velice... nudné. Kde je Koniáš, kterého mám tak rád? Asi mu povídky nesluší.

kolodze
20.06.2016

Žamboch a Koniáš ...tak tohle spojení mě osobně hodně baví. A když k tomu přidám že se v jedné z povídek objeví i Bakly, nemůžu jinak než dát plnej počet.