Ostří oceli

Mladý šlechtic na útěku se pod tlakem okolností mění z pronásledovaného štvance v silného muže spoléhajícího jen na sebe samotného – na svůj úsudek, oko, postřeh a zbraně. Projde kolem vás aniž si ho všimnete, postavte se mu do cesty a bude to poslední chyba vašeho života… S přibývajícími zkušenostmi a zahojenými jizvami je stále osamělejší a obezřetnější; čím věrnějším společníkem je mu smrt, tím víc miluje a obdivuje život… Poznejte hrdinu románu Na ostřích čepelí ze všech stran, poznejte jeho slabosti, přednosti, jeho ztráty a zisky, celý jeho život a svět. Cesta je cíl. Příběhy Koniáše, muže na stezce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14678/ostri-oceli-05a-14678.jpg 4.4137

Koniáš

Povídky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

kolodze
20.06.2016

Žamboch a Koniáš ...tak tohle spojení mě osobně hodně baví. A když k tomu přidám že se v jedné z povídek objeví i Bakly, nemůžu jinak než dát plnej počet.

zd0981
09.11.2015

Stačí přečíst jednu povídku a víte vše, dál se nudíte, všechny povídky jsou podle jednoho scénáře.

Klax
14.07.2015

Povídky se čtou velmi dobře, jelikož se jedná o krátké povídky, autor si na nic nehraje a vše se čte jedním dechem. Kdo uvažuje o čtení, doporučuji PŘESKOČIT "Ostří oceli" a přečíst si rovnou "Muž na stezce". Obě knihy obsahují stejné povídky s tím, že Muž na stezce má přídavek v podobně dvou povídek ;-)

Covenant
11.04.2015

Zprůměroval jsem si povídky a bezmála, jsem tomuto kousku dal plný počet. Bavilo mě to po celou dobu a myslím si, že i když šlo o jednoho hrdinu se stejným charakterem, příběhy byli různorodé a oplývaly nápady autora, které nepůsobily nadbytečně

Tsabo
18.07.2012

Tato knížka se mi dostala jako první ochutnávka od Žambocha a celkem mě zaujala...ze začátku. Další vyvolané emoce byly silně smíšené. Zájem gradoval skoro v nadšení a pak přišel zase pád k bodu mrazu. V některých okamžicích jsem si mohl hlavu ukroutit a vzpomínal jsem na přímo absurdní historky z hraní DrD. Přes některé rozjezdové pasáže jsem se musel přímo prokousat. Později se mi dostala do ruky ještě sbírka s Baklym, ale to jsem se prokousal už jen přes jedinou povídku...na další jsem neměl sílu. Je mi líto...i když hodně mých známých Žambocha přímo žerou...já dám této knížce tři hvězdy a půjdu lovit do jiných vod...

MartyMcFly
18.08.2011

Teoreticky už není žádný důvod, proč tuto knihu číst, protože všech 9 povídek bylo vydáno v "Koniáš: Muž na stezce", navíc v lepším, chronologickém pořadí. Příběhy jsou fajn, ale kniha je překonaná. I ten obrázek je hezčí u druhé. Pro sběratele only.

Gildor
24.03.2011

Nevím. Je to sice jediný Žamboch, se kterým jsem se zatím setkal, ale ani nemám vůli hledat další. Hodně často jsem měl pocit, že autor zkrátka neví, co s hrdinou dál a hle - Deus ex machina a hrdina je zachráněn. A taky zrovna nemusím tyhle superhrdinské fantasy, kde nabušený rek cestuje světem, zachraňuje nebohé panny a všichni jsou šťastní a spokojení. Nevím, možná to tak napsat nechtěl, ale na mě to tak rozhodně působilo. 40%