Vlk samotář

Hrdina knihy Muž na stezce a románu Na ostřích čepelí se vrací v novém příběhu Vlk samotář. Lov artefaktů z dávné minulosti je sám o sobě velmi nebezpečná záležitost, tentokrát však přímo sebevražedná. Nejmocnější z vládců pochopili, že za problémy, které jim už po celá desetiletí znepříjemňují život – za ztrátu monopolu na obchod s obilím, krach na smaragdové burze, diplomatický skandál v Gutawské poušti a za spoustu dalších věcí – může jediný muž – cestovatel, zvěd, dobrodruh, nájemný meč; člověk skrývající se pod jménem Koniáš. Začíná hon, který v historii nemá obdoby. Císařští komandos, ninjové, Konvent pro potírání magie a nakonec i čarodějové. Všichni chtějí jediné… zabít ho....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14676/vlk-samotar-QQ9-14676.jpg 4.7317

Koniáš 3.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Triton

Kniha Vlk samotář

mi-380

Žambochův koniášovský svět je perfektně promyšlený, všechno se postupně s dalšími přečtenými knihami pěkně skládá dohromady, děj je napínavý, a hlavně se nezadržitelně valí vpřed, takže těch 630 stran moc dlouho nevydrží. Jenomže nás, kteří se do tohoto světa rádi vracíme, mrzí ty dlouhé časové prodlevy mezi jednotlivými vycházejícími dílky vegašské skládanky, v níž Koniáš je záhadným a nevyzpytatelným mužem číslo jedna. No, naštěstí je tu ještě Bakly…
90 % (aktuálně 311 hodnotících se superprůměrem 94 %),

P.S.
Vlk samotář je jeden z posledních příběhů o Koniášovi. Přehled všech textů o něm podle chronologie světa Vegaš (doplnil jsem neúplný seznam, který je na konci knihy Muž na stezce):
01. Až na dno (povídka) - rok 377 staré éry
02. Cherchez la Femme (novela) - 379
03. Štěstí z pekla (p) - 380
04. Lovci odměn (p) - 380
05. Hra špinavců (p) - 382
06. Fanoušek (p) - 385 (setkání s Baklym)
07. Na válečné stezce (p) - 386
14. Vlk samotář (r) - 398
15. Konec vlka samotáře (n) - 399
16. Cesta domů (n) - 400

OldaB

Rozsáhlá sága pokračuje, zde Žamboch výborně pracuje s nástupem magie. Škoda, že dalších příběhů se hned tak nedočkáme.

jiri5906

Uaaaaa, vííííc Koniášovek! :]]

avalonek
29.04.2019

Koniáš to roztočil,jeho příběh mě dostal..Nebyl to vlastně jen jeho příběh,ale více lidí točících se okolo něj.A prostě a jednoduše mi to sedlo,těšila jsem se na každou další kapitolu.Příběh byl opravdu dobrý a další díl si prostě taky musím přečíst..Koniáš za to stojí

Hzjena
25.04.2019

Koniáš ve své vrcholné formě. Možná až trochu ,,moc,, vrcholné. Vždy to byl tajemný (jako ostatně dost jeho hrdinů) bojovník, který si schovává eso v rukávu. Ale jen u Vlka samotáře jsem měl pocit, že to pan Žamboch trochu přehnal. Samozřejmě pozorný čtenář ví proč Koniáš vydrží co vyrdží, hlavně v kontaktu se starými artefakty, ale tohle se mi nepodařilo ztrávit bez pochyb. Možná je to jen můj osobní názor, ale kvůli napětí v druhé polovině knihy trochu zanedbal ostatní postavy a struna napětí byla trochu moc utažená.
Jinak (jak už jsem psal) skvělá serie, doporučuji.

Ebrithil_42
24.04.2019

Úžasné čtení, jakmile se nějaký problém hlavního hrdiny brilantním způsobem vyřeší, nastupuje další, ještě zapeklitější. Příběh vás nepustí. Je napínavý, živí, akční. Prostě se tato kniha čte sama.

tonysojka
20.11.2018

Western dle Sergia Leoneho,Žamboch klame tělem,nic víc v tom není ,ale já tohleto miluji!

Lmslaver
22.08.2018

Francouzský filozof básník a spisovatel Voltaire řekl: „Jestliže nemůžeme s potěšením číst knihu zas a znovu, není třeba ji číst vůbec.“
Koniášovi příběhy patří bezesporu mezi knihy, ke kterým se lze vracet s potěšením opakovaně, k Vlkovi samotáři od Mirka Žambocha jsem se vrátil po deseti letech a znovu jsem žasl nad tím, jak skvěle se u ní bavím. Ačkoli jsem si pamatoval hlavní linii knihy, byl jsem napjatý, jak dopadnou osudy vedlejších postav (kladných i záporných), které mi nebyly lhostejné a za ty roky se mi přeci jen vytratily z hlavy. Z každé stránky jde poznat, jak tenhle příběh bavilo autora psát, jak si hrál a předl osud jednotlivým figurám příběhu a to je potom i pro každého čtenáře radost číst. Koniáš Rules!

Ve službách klanu
Ve službách klanu