Vlk samotář

Hrdina knihy Muž na stezce a románu Na ostřích čepelí se vrací v novém příběhu Vlk samotář. Lov artefaktů z dávné minulosti je sám o sobě velmi nebezpečná záležitost, tentokrát však přímo sebevražedná. Nejmocnější z vládců pochopili, že za problémy, které jim už po celá desetiletí znepříjemňují život – za ztrátu monopolu na obchod s obilím, krach na smaragdové burze, diplomatický skandál v Gutawské poušti a za spoustu dalších věcí – může jediný muž – cestovatel, zvěd, dobrodruh, nájemný meč; člověk skrývající se pod jménem Koniáš. Začíná hon, který v historii nemá obdoby. Císařští komandos, ninjové, Konvent pro potírání magie a nakonec i čarodějové. Všichni chtějí jediné… zabít ho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14676/vlk-samotar-QQ9-14676.jpg 4.7207

Koniáš (3.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

Noita

Vynikající román s řadou zápletek, řadou neznámých a otázek, na které je třeba odpovědi. Komu můžeme věřit a kdo se ukáže jako křivák? Plastický svět a charaktery a výborný příběh. Stále se na povrch dere otázka, zda čaroděje zachraňovat a nebo je lépe, že jsou vyhlazováni. Z některých talent udělá to a z jiných ono...takové "ono", jaké by vážně člověk potkat nechtěl a už vůbec by nechtěl, aby měli jakoukoliv moc a vliv na jeho vlastní život.

furunkl

Jedna z nejlepších českých knih. A to nejen ve škatulce fantasy. Perfektně promyšlený příběh, který je sice dost komplikovaný, přitom přehledný a čtenář se neztrácí. Vše do sebe logicky zapadá a finále je uspokojující. Koniáš je nejpůsobivějším hrdinou v české literatuře.

rimar

Nejlépe tuto knihu vystihuje dle mne slova mého kamaráda kterému jsem ji půjčil. Po přečtení knihy ve mně vzniklo prázdno a smutek že kniha končí. Tak nějak bych to viděl i já a dle mne je to zatím vrchol co se knih od Žambocha týče. Koniáš nám prostě dozrál jako víno spolu s autorem.

Covenant
02.06.2016

Vynikající dílo, vynikajícího spisovatele. Žamboch opět nezklamal. Zpočátku se mi zdálo, že v příběhu vystupuje příliš mnoho postav a děj je až zbytečně roztroušený na různé dílky skládačky, které do sebe nemůžou zapadnout. Samozřejmě, že nakonec zapadly a znamenitě. Na Žambochovi se mi líbí, že nic neodflákne a na nic nezapomene. Každá osoba má svůj čas a místo. Charaktery jsou propracované (např. záporňáci nejsou hovada bez mozku), jak je už zvykem a chovají se přirozeně, tedy vzhledem k okolnostem (( a žánru fantasy (jo a Koniáš není člověk)). Děj se ubírá správným směrem a překvapuje svým vyobrazením a.....ano, opět propracovaností. Takový pocit při čtení, jsem zažil naposled u trilogie První zákon. Politikaření a intriky, byly rozsáhlejší, ale objevila se tam i hluchá místa. Zatímco Míra mi naservíroval správně vyváženou porci pokrmů a mě nezbylo, než s díky přijmout a vše zhltnout. Po dočtení jsem zvědavý na další díl a tak si vybírám mezi ciderem a vínem, abych byl správně naladěn...

ruzer
14.02.2016

Veľmi dlho som odkladal prečítanie tejto knihy, priam som sa toho až bál :D Dôvod bol taký, že Na ostřích čepelí som už mal za sebou a pokladal som ju za vrchol od Žambocha možno celkovo aj žánru v ČS, tak som sa trošku obával prečítať knihu, ktorá ma ešte o niečo vyššie hodnotenie. Nakoniec som sa odhodlal a zhltol som ju za pár dní, dokonca ma asi viacej brala ako NOČ. Koniáš už nie je taký nesmrteľný, dostáva viacej na hubu ale knihy a kvalitné víno ho neomrzeli.
/SPOILER: Veľmi sa mi páčila postava Bamegiho a ten jeho prechod vsťahu k K. od zakázky cez pomali nenávisť až k hlbokému obdivu./
Kniha sa zarezala hlboko do povedomia a veľmi dlho tam ešte zostane !
Rozhodne Vlk samotář nezosadil NOČ z trónu ale svojich 5* si bezpochyby zaslúži.

Tom121
05.08.2015

Moje první setkání s Koniášem i Žambochem. Ze začátku trochu rozpačité pocity. Hlavní hrdina sympatický, ale děj pomale plynul a moc nezaujal. Druhá polovina knihy už byla hodně akční, měla spád a nemohl jsem se odtrhnout. Nebylo moc vyjasněno, proč všichni chtějí Koniáše zabít, to je nejspíš jasnější z dějě předchozích knih. Asi si je budu muset přečíst.

Klax
26.07.2015

Moc hezké, Koniášem jsem se začal postupně propracovávat a velmi rychle jsem si ke knížkám a hlavní postavě vytvořil krásný vztah. Čeká mě poslední dílo a já se trochu bojím, co bude dál. Všem doporučuji Koniáše přečíst, úžasné prostřední, poutavé příběhy a...Koniáš.

Terva
19.04.2015

Příběh Koniáš Vlk samotář je románem o muži jenž kdysi dávno v budoucnosti, putuje zemí a nechává se najímat jako žoldák, ochránce, zloděj nebo muž vykonávající spravedlnost.
V příběhu je střední množství krve a celkem dost romantiky, což bylo to velké a příjemné překvapení.
Snad vše co jsem od mistra Žambocha přečetl stálo za to.
Jen tak dál, pane.
Jo a abych nezapomněl, zde jeden dva citáty:

Smíření se s osudem a zapomnění není dostupné každému, zvláště těm, kdo o to nestojí.........

Kameny mají duši a jsou různě cítit................

Nagadir
03.09.2014

I když jsem prvně narazila na Baklyho, a až potom na Koniáše, je mi Koniáš o trošičku sympatičtější. Kniha má spád, všechno má nějaký důvod, děj je prezentován krásně po kouskách, takže udrží pozornost. Postavy jsou jednoznačně dokonale udělané.

vlkodlaq
07.08.2014

Na mou představivost trochu moc zabijáků na jednoho člověka, ale přesto jsem to slupl jak malinu. Na druhou stranu bych upadl do hluboké deprese, kdyby mě chtělo tolik lidí zabít..

Parádní čtení, parádní spád, hlavní hrdina skrz naskrz sympaťák...

Slooki
05.08.2014

Přečteno s očekáváním co odhalí nová stránka.

mi-380
07.05.2014

Žambochův koniášovský svět je perfektně promyšlený, všechno se postupně s dalšími přečtenými knihami pěkně skládá dohromady, děj je napínavý a hlavně se nezadržitelně valí vpřed, takže těch 630 stran moc dlouho nevydrží. 90% (58 hodnotících, dosavadní průměr je 95%).

Fuksinka
28.07.2013

Nenapadá mě absolutně nic, co bych měla knize vytknout. Výborný příběh, vyprávěný nejen z pohledu Koniáše, ale i jiných postav. Nikdo není takový jak se ze začátku zdá. Nutí vás přemýšlet jak to do sebe sakra všechno zapadá, divíte se, jak je možné, že hlavnímu lovci skoro držíte palce. Nebo se uchechtáváte nad dokonale morbidní scénou s prasečím žrádlem. Moc se mi líbí, jak si Koniáš užívá života, vychutnává si každou chvilku. Závěrečný duel dvou nejlepších bojovníků mě nadchnul. Dokonalé, tohle se vám Míro povedlo.
Mimochodem upozorňuji, že u téhle knížky téměř zaručeně vzroste spotřeba vína ve vaší domácnosti.

Misan1993
30.06.2013

Skvělá kniha, s úžasným hlavním hrdinou Koniášem, který se dokáže vypořádat opravdu, ale opravdu se vším co se mu postaví do cesty :)

Senza Jenka
22.02.2011

Zajímavé čtení. Má to spád a Koniáš už tu není prezentován jako ubohý štvanec s hlubokou kapsou. Doporučuji přečíst.