Jako sama smrt přehled

Jako sama smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500470/bmid_jako-sama-smrt-tZP-500470.jpg 4 146 146

Nathaniel Darnsworn série

< 3. díl >

UPRCHLÍCI. LOVCI. VRAZI. KAŽDÝ MÁ SVÉ TAJEMSTVÍ… V Karachu si na spravedlnost moc nepotrpí. Ani na prosté stínání odsouzenců. Zato lámání kolem, narážení na kůl a čtvrcení jsou na denním pořádku. Útěk z vězení je v takovém případě pro vás a vaše kumpány jasná výhra. Problém ovšem nastane, když jediná cesta ke svobodě vede přes Galderské hory. Právě tady totiž žijí krvelační domorodci, kteří touží položit vaše ještě kouřící vnitřnosti na oltář svých bohů. Každý z vás má navíc nějaké ošklivé tajemství, i vy. A Gothrid, tyran karažský, po vaší stopě vyslal smečku těch nejkrutějších hrdlořezů, šílenců a zvrhlíků, kteří se nezastaví před ničím. A navíc si to pořádně vychutnají. A jako by to nestačilo, máte v patách ještě někoho. Někoho, kdo vás sleduje ze stínů. Někoho, kdo ví víc, než by měl. Někoho, kdo dokáže víc, než by měl. Někoho, kdo ví o tajemstvích všechno.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jako sama smrt. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (46)

PosPol
18.05.2024 5 z 5

Vítej v Karachu, ty lumpe! Jako zlodějíček, mordýř či milovník malých dětí jsi zvyklej na trest za své lotroviny. Ale u nás to funguje trošku jináč! Taky ukradneš skývu chleba a jdeš rovnou na smrt. A nemysli si, že si rychle zatancuješ na konci provazu a bude s tebou ámen. Kdeže, ty naivo! Budou z tebe na popravišti stahovat pruhy kůže a polejvat tě rozžhavenou smolou. Budou tě lámat jak stonek trávy v kole dokud nezbyde ani jedna nezlomená kost. Přihlížet těmto zvěrstvům až do tvýho posledního výdechu bude Gorthrid, zatracenej tyran, co sám sebe prohlásil za knížete.

Vidím, že se ti tato představa tak ouplně nezamlouvá. Tak se neškleb a vydej se na cestu s naší lehce nesourodou partičkou. Jen si dávej pozor, aby tě někdo nepodřezal ve spánku jak husu! Pokud seš ženská, tak se dole pro jistotu zašij, neb prznění žen a znásilňování je hned po vraždění naší nejvoblíbenější činností! Každej z nás má hnusný tajemství, proč se dostal do lochu a proč z něj teď, když se nám poštěstilo dostat ven, tak rychle prchá. Jako by nám u prdele hořela koudel!

Jenže cesta do bezpečí vede přes Galderské hory a setkání s krvelačnejma fanatickejma domorodcema je nevyhnutelný. Toužej vyříznout ti střeva a položit je na oltář svejm zavšivenejm bohům. To máme před sebou. Za sebou máme smečku těch nejzvrácenějších bastardů a zvrhlíků, který na nás kníže poslal. I ta poslední myška si radši zaleze pod zem, když se se svejma rohatejma maskama ženou krajinou a za nima zůstává jen oheň, spalující brutálně umučený těla.

A to sem ti ještě neřek, že máme v patách ještě někoho, kdo nás sleduje ze stínů a ty nevíš, jaký má úmysly. Ví mnohem víc, než by měl a je zatraceně nebezpečnej. Tak co, přidáš se k naší skvadře? Nemůžu slíbit pohodlí, teplou postel, ani pořádnej dlabanec. Za to ti slibuju spoustu hrůzostrašnejch historek každýho z nás a dobrodružství, na který do smrti nezapomeneš. A smrt už je blízko holenku, tak blízko, že už cejtíš její odpornej dech za krkem....

Tohle bylo dokonalé! Brutální, špinavé a drsné fantasy, které jsem hltala od prvního do posledního písmenka. Žádná spravedlnost, žádná naděje, jen bezpráví, bezdůvodné násilí. Střeva a krev létají vzduchem, nikomu se nedá věřit. Perfektní popisy bojových scén, kombinace květnaté mluvy a vulgarismu, spousta sarkasmu a černého humoru. Rozhodně doporučuji, 5/5. P.S. První odstavec jsem si tak trochu půjčila a upravila z úvodu knihy.

cori
04.05.2024 3 z 5

Skupinu uprchlých vězňů využívá Lovec jako návnadu pro tlupu Vyvrženců, sadistických zrůd, kteří slouží tyranskému vládci. Vězni odkrývají své běsy i traumata a z bídáků se stávají oběti okolností a z nevinně odsouzených ty největší bestie. Road vyvražďovačka s naroubovaným kmenem primitivních vyznavačů krvavých obětí a nečekanou pointou.


Kami06
28.04.2024 4 z 5

Ke knize jsem se dostala v ramci stafety a zvolila jsem tento zanr zamerne, ackoliv jsem ho nikdy necetla. Na me byla kniha velice drsna, vulgarni a misty az zvracena.. coz ale znamena, ze je kniha napsana velice dobre, protoze toto bylo zamerem knihy, kniha ma zajimavy dej, ma pribeh, ktery do deje urcite vtahne..
Knihu doporucuji ctenarum, kteri tento zanr vyhledavaji.
Ja zustanu verna svym kniham

všechny komentáře

Související novinky (2)

Uprchlíci. Lovci. Vrazi. Každý má své tajemství…

31.10.2022


Vychází Mrtvá zóna, Temný amulet a další knižní novinky (39. týden)

25.09.2022


Citáty z knihy (3)

U Bohů, abyste se neposrali. Vždyť je to ta nejpřirozenější věc. A zdravá. Ranní vysrání nečisté duchy z těla vyhání. Tak, jak zaslouží, prdelí rovnou ven.


Jen čistá mysl, prostá emocí i záměrů v okamžiku výstřelu, dokáže vést šíp s dokonalou precizností.


Společné mlčení někdy spojuje mnohem víc než večer strávený tlacháním nad korbely.


Kniha Jako sama smrt v seznamech

v Přečtených178x
ve Čtenářské výzvě9x
v Doporučených7x
v Knihotéce98x
v Chystám se číst63x
v Chci si koupit30x
v dalších seznamech4x