Dragonian Dragonian komentáře u knih

Zatracenec Zatracenec Simon Hawke

Kniha se mi moc nelíbila. Místy to bylo hloupé až skoro tupé.

17.03.2022 2 z 5

Proměna Proměna Carol Berg

Tak trochu pohádka, možná někdy i více. Ale je to napínavé a dobře se čte. Rozhodně mě to neodradilo od dalších dilů.

13.03.2022 4 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Českou fantastikou scénu sleduji už několik let. A nyní mám pocit, že je konkurence schopná a v některých případech i lepší než ta zahraniční.
Tato sbírka tematických povídek se velice povedla. Bez mučení se přiznám, že pouze jedna se mi nelíbila a nedočetl jsem jí.

15.02.2022 4 z 5

Všechny kočky jsou šedé: Hudba úzkosti Všechny kočky jsou šedé: Hudba úzkosti Karel Veselý

Velice ojedinělá kniha. Zřejmě jediná svého druhu u nás. Velice poutavé a zajímavé čtení. Spousta zajímavých informací. Vřele doporučuji.

14.02.2022 4 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Bram Stoker

Naprosto úžasné zpracování klasiky. Kresba tomu dodává nádherné tajemno.

24.01.2022 5 z 5

Hyena Hyena Hana Lundiaková

Kruté, upřímné, velice skutečné. Přečteno jedním dechem. Někdy mrazí. Co když někdo takový existuje?

11.01.2022 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Velice povedená sbírka povídek. Temné sci-fi se u nás moc nevyskytuje a tohle opravdu stojí za to. Některé povídky jsou slabší, ale ty lepší převažují.

16.11.2021 4 z 5

Upíří rytíř 3 Upíří rytíř 3 Pat Mills

Ono asi takové superlativum neexistuje, které by vystihlo atmosféru, vtip a úžasnou kresbu tohoto komiksu. Další pokračování si nenechám ujít.

12.11.2021 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tenhle díl mám asi ze všech nejraději a může za to jedna postava. Regis!

11.11.2021 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

I po těch dvaceti letech, kdy se k této sérii vracím, je to skvělá kniha. Opravdu bravurně napsáno. Má to spád, děj, souboje, napětí.

22.10.2021 5 z 5

Berserk 6 Berserk 6 Kentaró Miura

Jediná nevýhoda, je čekání na další díl. Nejlépe, kdyby vyšlo jako omnibus s několika díly...

12.10.2021 5 z 5

Spirála Spirála Džundži Itó

Naprosto skvělé, úžasné a famózní. Byl jsem naprosto v úžasu, co všechno se tam děje a jak se to děje. Určitě si přečtu ještě několikrát.

21.09.2021 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Znovu jsem se rozhodnul přečíst celou ságu o Geraltovi po 20 letech. A musím říct, že to pořád funguje a skvěle čte.

15.09.2021 5 z 5

Plášť Plášť Joe Hill (p)

První půlka byla slabší, ale chápu, že tam musí být. A potom se to rozjelo a moc mě to bavilo. Nic pro slabé povahy.

18.08.2021 4 z 5

Hraničář Hraničář Vladimír Šlechta

Trochu zklamání. Je to průměrná fantasy, která mě nijak úplně nevtáhla. Zajímavá a skutečně čtivá byla až poslední třetina.

04.08.2021 3 z 5

Akira 1 Akira 1 Katsuhiro Otomo

Konečně máme tu možnost přečíst tuto legendární mangu v češtině. Jsem rád, že jsme se toho dočkali. Skvělý příběh a nádherně graficky zpracováno. Opravdu skvělá akční manga.

30.07.2021 5 z 5

Neonomicon Neonomicon Alan Moore

Jenom taková jednohubka. Četlo se dobře, pěkná kresba a parádní scénář.

28.06.2021 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Přečteno za dva večery. Četlo se úplně samo! Dozvuky zůstávají a je to téma k zamyšlení. Pan Bareš je prostě spisovatel na vysoké úrovni.

28.06.2021 5 z 5

Berserk 5 Berserk 5 Kentaró Miura

Ihned po dočtení - těším se na další díl! Jsem moc rád, že se Crew pustilo do vydávání této legendární mangy.

22.06.2021 5 z 5

Black Metal. I, Evoluce kultu Black Metal. I, Evoluce kultu Dayal Patterson

Skvělé shrnutí historie black metalu. Dozvěděl jsem se nové věci a přišel na nové kapely. Těším se na další díly, aby doplnily celou skládačku.

22.06.2021 5 z 5