Meč osudu přehled

Meč osudu
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30397/bmid_mec-osudu-s73-30397.jpg 5 5008 5008

Zaklínač série

< 2. díl >

Sedm příběhů zaklínače Geralta. Meč osudu je několikátou povídkovou sbírkou o Geraltovi, trubadúrovi Marigoldovi čarodějce a Yennefer, kde se jejich osudy všemožně kříží a rozpojují, aby se nakonec všichni opět setkali. Hlavním hrdinou tvorby Andrzeje Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro své zaměstnání. Nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem, a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak mnoho jejich atributů je převzatých ze současnosti. (Dotisk tohoto vydání proběhl v roce 2008.)... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo
Originální název:

Miecz przeznaczenia , 1992


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Meč osudu. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (472)

Veveruška1992
01.07.2024 4 z 5

Skvělá Cirilla, která už jako malá byla správné kvítko, mistrovská povídka Trochu se obětovat (kde mě mimochodem zatím Geralt úplně nejvíc ze všech dosavadních okamžiků knih a her vytočil a Marigold mě neskutečně dojal a vůbec se naplno ukázal jeho smysl pro přátelství a to, že emocím rozumí víc, než Geralt) a z druhé strany ranku ten závěrečný šťouch, který nemůžu brát vážně, ani kdybych chtěla, i když nejsem škarohlíd, ale po epizodě s Cintrou to bylo jak pěst na oko...ale to je věc názoru, kolem a kolem pořád skvělá úroveň, jen nechápu, kdo dělal českému překladu korektury, chyb jak máku a zaplevelení přechodníky taky nic moc. To ale v hodnocení nezohledňuji, autor za to nemůže.

Petr874
01.07.2024 4 z 5

Další vyprávění o Geraltovi jsem si užil. Povídky byly zajímavé a místy vtipné, zároveň plné elánu a akce. Také pár dojemných chvilek zde zahlédnete. Dokonce jsem si oblíbil všemi známého trubadúru Marigolda, kterého jsem v prvním díle moc nemusel.
Ale i přes to si stále nemůžu zvyknout na rozházenost povídek. Vím, že to autorovi dává veliký prostor pro další vyprávění, ale mě to zabíjí prostor pro užitek rajského ovoce. A celkem mě mate, co bylo a co ještě ne.
Jinak doporučuji.


mia.com
08.06.2024 4 z 5

Knihu jsem četla jako náctiletá a dost mě bavila. Pořád přemýšlím nad tím, že si to jednoho dne přečtu znova, tak uvidíme.

všechny komentáře

Související novinky (7)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022


50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022


Knižní novinky (10. týden)

06.03.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (2)

Já vím, zavzlykala opět. Já vím, že bych ti měla být vděčná, že... že toho, co se stalo nezneužíváš. Jenže já ti vděčná nejsem. A za to se stydím taky. Protože já to tvoje mlčení nenávidím, nenávidím ty tvoje užaslé oči. Nenávidím tě. Za to, že mlčíš. Za to, že nelžeš, že ne... A ji nenávidím taky, tu tvoji čarodějnici, nejradši bych ji bodla nožem za to, že... Nenávidím ji. Vyžeň mě, Geralte. Přikaž mi, abych odtud odešla pryč. Protože sama, z vlastní vůle, nemohu a nechci odejít. Nechci jít do města, do hospody... Chci se ti pomstít za svůj stud, za ponížení, chci si najít prvního lepšího...


Tož sem poslúchal a výtržnosti netropil, akorát hlavú kýval.


Kniha Meč osudu v seznamech

v Právě čtených165x
v Přečtených8 108x
ve Čtenářské výzvě616x
v Doporučených538x
v Knihotéce2 101x
v Chystám se číst554x
v Chci si koupit145x
v dalších seznamech18x