Koupit knihy

Andrzej Sapkowski

polská, 1948


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 21 knih

Komentáře (52)

jerisno
08. dubna

Andrzej Sapkowski patří, v oblasti knižní fantasy a fantastiky, k mým nejoblíbenějším autorům od našich severních sousedů (spolu se Stanislawem Lemem a Januszem A. Zajdelem).
Byl jsem nadšen jeho příběhy zaklínače Geralta, které občas vyšly v ranné Ikarii i z jeho prvních povídkových sbírek. Když potom začala vycházet i samostatná, pětidílná sága o zaklínači, byl jsem v sedmém nebi a nemohl se dočkat každého dalšího dílu.
Sapkowski umí psát zábavně, vtipně, napínavě i chytlavě. Občas to není snadné čtení (zejména v závěrečných dílech ságy) a čtenář si musí dát pozor na postavy, dějové zvraty i občasnou autorovu imaginaci, představivost, či dějovou "náznakovost".
Mám v plánu (?) i jeho husitskou trilogii a i když vím, že je to něco trochu jiného, než příhody zaklínače Geralta, doufám, že mě tyto příběhy také zaujmou.
A pokud ne, pane Sapkowski, bude stačit Vaše rčení : "V šedých horách zlato není"!

Jenny46
26.11.2021

Děkuji autorovi za krásný zážitek pro mě láska navždy " Zaklínač "

vlkodlaq
20.03.2021

Po dočtení série Zaklínač musím sérii, přes dobré první tři díly, hodnotit jako nejhorší fantasy sérii o čtyřech a více knihách, jakou jsem kdy četl. Zelazny, Stackpole a další, se kterými srovnávám, podali dle mého názoru mnohem větší výkon a rozhodně mnohem lépe využili potenciálu příběhu v závěru a vygradování série. Věž Drakonis jsem hltal od Masky válečníka až po Bouři, četl dlouho do noci a pak usínal v práci, ale u Zaklínače jsem spíš přetrvával v opatrném očekávání, jestli se to konečně pořádně rozjede. Nestalo se. Jak už jsem zmínil v komentáři u Paní jezera, trochu mě i v některých momentech znechucují prvky příběhu, kde je znát zvláštní polský přístup k ženám, se kterým se neztotožňuji a je divný i ve fantasy. Četl jsem několik desítek sci-fi a fantasy povídek od polských autorů a tenhle divný pohled na to, jak se ženy mají, nebo by se měly chovat, popřípadě jak je "normální" s nimi zacházet není "omylem" jednoho autora, to je prostě Polsko. Přečtení celé série spíše lituji a Sapkowski mě přestal zajímat. Někde tu padlo, že Sapkowski vytvořil kult. Možná. Přesto, že jsem zkušený sci-fi/fantasy čtenář, nebo možná právě proto, označuji Zaklínače za příběh se silně nevyužitým potenciálem. Od Krve Elfů jde kvalita strmě dolů.

n.ezn.amy
12.01.2021

Další ze skvělých spisovatelů fantasy, kteří stvořili kult. Kult Zaklínače. Komu se podaří, aby se podle jeho knih tvořili seriály a současně i hry. Sapkowski vytvořil nádherný svět, ve kterém propojil různé druhy, ať lidi, elfy, draky či jiná stvoření. Zaklínač si mě naprosto získal. Ale já upřímně na stejnou roveň řadím příběhy Reinmara z Bělavy a jeho husitská dobrodružství. Zkombinovat fantasy s historií, aby to nebylo rušivé, to jsem u nikoho jiného nečetl. Sapkowski umí psát skvěle a vtáhnout mě do děje, kdy občas při četbě zapomenu na své okolí.

EvikU.
13.11.2020

K autoru jsem se dostala přes synovce. Sérii Zaklínač má skvěle zmáknutou. Že i mě ve středních letech jejich čtení bavilo. Bylo skvělé se ocitnout ve světě pohádek při dospělé. Opravdu čtivé a autora doporučuju.

zd0981
12.06.2020

Atuin

"... z mých přečtených knih, se o mých přečtených knihách vůbec nic nedozvíte..."
Docela zajímavé tvrzení.????
ad Sapkowski: prostě se mi nelíbil, víc se k tomu nepotřebuji vyjadřovat

Atuin
08.06.2020

zd0981

To je škoda že nejste povolán, z mých přečtených knih, se o mých přečtených knihách vůbec nic nedozvíte... Ostatně obohacovat zrovna mě opravdu nemusíte :-)). Byla jsem ale opravdu zvědavá o co svůj názor opíráte. Já vím že takovou zvědavost
jsem si mohla odpustit..:-))...

A jinak víte že A S. ty knihy nenapsal minulý rok že ano.

zd0981
05.06.2020

Atuin

Necítím se být povolán k tomu, abych někoho obohacoval. Když se podívám na přehled vámi přečtených knih, tak se asi v pohledu na to, co číst dost rozcházíme. Ale to je věc každého z nás.
Pokud vás zajímá něco z toho, co jsem s chutí přečetl já, tak třeba Joe Abercrombie Sama čepel a celá jeho série První zákon.
Jinak moje přečtené knihy a jejich hodnocení najdete na mém účtu v seznamu Přečtené knihy. ????????

1