Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo (modrá obálka) přehled

Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo (modrá obálka)
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530877/bmid_zaklinac-zrnko-pravdy-mensi-zlo-65b3d43791c4a.jpg 5 67 67

ZRNKO PRAVDY Geralt objeví odlehlé sídlo, kde ho přivítá neobvyklý majitel – netvor s lidskými způsoby. Toto stvoření ho pozve dovnitř a povypráví mu příběh své rodiny, svou minulost a své prokletí. Pokud ho tíha jeho zločinů odsoudila k podobě netvora – to je rozsudek jako z pohádek – mohlo by se v těch fantastických příbězích nacházet zrnko pravdy s radou, jak uniknout osudu a dosáhnout vykoupení? MENŠÍ ZLO V zapadlé vsi požádá Geralta místní čaroděj, skrývající se ve věži, o službu. O život mu usiluje stvůra, mladá žena narozená pod kletbou Černého slunce, a zaklínač ji má zabít. Ona dívka pak Geraltovi vypráví úplně jiný příběh, ve kterém je opravdovým netvorem sám čaroděj. Spáchal totiž nevýslovné činy na základě svých pověrčivých představ. Vzhledem k tomu, že se tvář zla neustále mění, musí Geralt – ať už z vlastní volby nebo z donucení – učinit rozhodnutí, které může vést jedině k tragédii.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Andrzej Sapkowski's The Witcher: A Grain of Truth/The Lesser Evil , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo (modrá obálka). Přihlašte se a napište ho.

jirijanovotny
23.07.2024 5 z 5

Klasické povídky převedené do komiksu. Tady nebylo moc co pokazit (oproti polovině komiksů se zaklínačem).
Z komiksu sice mluví především vliv hry Zaklínač 3, ale čelenka na hlavě Geralta odkazuje na klasičtější zpracování – starý dobrý polský seriál. I ta zbroj na mě působí jako něco krapet staršího, jako zbroj ze hry Zaklínač 1.
Za mě je toto skvělé a doufám, že se dočkáme i dalších povídek v podobném provedení.

ArkAngel
19.05.2024 4 z 5

Zkrácené verze klasických povídek, které by klidně vyšly každá na jeden celý komiks o čtyřech sešitech. I v této zjednodušené podobě je to za mě ale daleko lepší adaptace, než s čím se vytasil Netflix, u kterého autoři nepochopili smysl příběhů a kolikrát ho úplně otočili. Cením i toho, že Geraltovi dali klasickou čelenku.

Atlantis
03.04.2024 4 z 5

Dvě známé zaklínačovské povídky přenesené do komiksu. A právě tenhle fakt je tím největším plusem i mínusem. Ono je to celé hezky barevné a díky komiksovým okénkům i svižné, ale bylo to opravdu potřeba? Čtenář se ochuzuje o velkou porci atmosféry, protože tempo je tady opravdu vražedné (pun intended). I když to vypadá, že na tohle dílko spíš kydám špínu, tak ve finále jsem byl vlastně spokojený, ale určitého pocitu zbytečnosti jsem se nedokázal zbavit.

Černočerné srdce, Za zamčenými dveřmi a další knižní novinky (6. týden)

04.02.2024

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo (modrá obálka) v seznamech

v Právě čtených1x