lukaskmn1 lukaskmn1 komentáře u knih

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

28.01.2024 5 z 5

Říše andělů Říše andělů Bernard Werber

24.01.2024 5 z 5

Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Bernard Werber

20.01.2024 5 z 5

Mravenci Mravenci Bernard Werber

12.01.2024 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

11.01.2024 5 z 5

Inspirace Baťa Inspirace Baťa Gabriela Culík Končitíková

Dobře napsaná kniha. Věděl jsem předem, do čeho jdu na základě doporučení a nebyl jsem nijak zklamán. Opakování těch samých témat tam sice něco málo je, ale vždy se to přeci dá přeskočit.

03.09.2023 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Velmi zajímavá kniha. Děj mi nepřišel zase tak zajímavý, ale plně to nahradila hlavní myšlenka knihy a charakter hlavních postav, přičemž jsem opravdu fascinován tím, jak brzy to vlastně vzniklo a že to není jen módní výstřelek posledních pár let. Rozhodně si nemyslím, že je to poslední kniha, ktetou si od Wellse přečtu.

13.08.2023 5 z 5

Reportáž, psaná na oprátce Reportáž, psaná na oprátce Julius Fučík

Velmi dobré čtení. rozhodně bych doporučil ostatním. Autora jsem na konci opravdu litoval, ale tak to prostě chodí.

24.07.2023 5 z 5

Hostina u Trimalchiona Hostina u Trimalchiona Gaius Titus Petronius

Geniální kniha. Rozhodně jsem rád, že jsem si ji přečetl. Jednotlivé postavy jsou naprosto výborně zpracovány a celkově to působí na čtenáře velmi živě.

24.07.2023 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem zatím četl.

16.07.2023 5 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Překvapivě velmi dobrá kniha, vůbec jsem to od toho nečekal. Je to velmi krátké a pointy vykreslené pomocí příběhů naprosto geniální. Rozhodně bych doporučil ostatním a zejména školám, aby knihu zařadily do povinné četby.

22.06.2023 5 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Velmi dobrá kniha, rozhodně bych ji doporučil. Jsem velmi potěšen, že jsme se o této knize neučili ve škole, takže jsem netušil děj a byl jsem překvapen. Postavy samotné jsou samy o sobě velmi originálně zpracovány a mají svůj nezaměnitelný charakter. Děj je naprosto výborný a tak to chodí.

06.06.2023 5 z 5

O Norikovi O Norikovi Vladimír Chvátil

Velmi dobré zpracování, rozhodně pobavilo. Celkově vzato je lepší počítat s tím, že u knihy strávíte násobky času, který by byl potřeba k přečtení. A snad jenom jedna dobrá rada... Dělání nemravných návrhů se příliš nevyplácí.

23.05.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Velmi dobrá kniha. Pochybuji, že tam šlo o to, aby byl děj plynulý. Přečetl jsem si ji rovnou dvakrát, vzhledem k její délce. Jinak samozřejmě doporučuji, je to prostě klasika, kterou by měl mít přečtenou každý. Osobně nijak netvrdím, že se jedná o nejlepší knihu ze všech, to samozřejmě ne, ale také nijak neříkám, že od toho má daleko.

04.05.2023 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Velmi dobrý příběh, rozhodně jsem nečekal takový konec. Osud některých postav (zejména tedy Čuňase) byl však poměrně lehce předvídatelný. Příliš nechápu, proč byla kniha v minulosti zakazována a nijak bych neváhal ji doporučit. Začátek je trochu zmatenější, ale to knize nijak neubírá na hodnotě. Podle mne popsala výborně lidskou společnost a je vidět, že William Golding jako učitel dokázal velmi dobře zachytit typický charakter lidí a jejich chování. NP rozhodně zasloužena.

25.04.2023 5 z 5

Akademie nočních můr Akademie nočních můr Dean Lorey

19.04.2023 5 z 5

Feromon: Cítí tě Feromon: Cítí tě Rainer Wekwerth

Překvapivě dobrá kniha. Možná to bylo tím, že jsem již dlouho sci-fi nečetl, ale příběh měl spád a konec byl podle mne zakončen vhodně, i když jsem tak nějak očekával, že se to vlastně musí stát, jelikož dalších možností jak propojit příběhy nebylo - nutno však dodat, že konstatování "lovec" na konci zas tak moc smysl nedává v propojení s Jakem, snad se asi nějak ztratil v překladu. Pokud bych narazil na další autorovu knihu, tak bych si ji s největší pravděpodobností přečetl.

15.04.2023 5 z 5