Čas opovržení

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Druhý román o Geraltovi a Ciri. Svět zachvátily plameny běsnící války. Čarodějové intrikují a Ciri, prchající před smrtelným nebezpečím, se ocitá daleko od Geralta i Yennefer. Sama, opuštěná, ztracená - s pocitem, že byla zrazena těmi, kterým bezmezně věřila. Pátrání po zmizelé princezně však navzdory zprávám o její smrti stále pokračuje a Geralt žel není jediný, kdo Ciri hledá. Zaklínač i Lvíče z Cintry se stali objektem vysoké politické hry, která může zabít nejen je, ale také všechny, kdo jsou jim blízcí. Ostatně, věštba přece tvrdí, že princezně kráčí v patách smrt......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77870/zaklinac-zaklinac-iv-cas-opovrzeni-iCj-77870.jpg 4.63051

Zaklínač: sága 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Czas pogardy, 1995

Kniha Čas opovržení

Sixao
včera

Tento díl mě bavil mnohem víc než Krev Elfů. Po sletu čarodějů začal děj nabírat slušné obrátky, akce střídá napětí. Poslední třetina přečtena jedním dechem. Jen těch jmen mágů a panovníků, kdo se v tom dokáže zorientovat, klobouk dolů. Musela jsem si v průběhu čtení vyhledat některé souvislosti a zřejmě jsem objevila informace, které autor prozradí až v dalších dílech. Nějak jsem pořád nechápala, kdo vládne Nilfgaardu. Ale aspoň to začalo dávat smysl.

martina1199

To se prostě čte samo :-) Ovšem chudák Geralt, chudák Ciri v jámě lvové, a co to zase vymýšlela Yennefer?

Barbara182

Druhá románová kniha o Geraltovi z Rivie a princezně Ciri, četla se mi dobře, jen mi přijde, že je to stejně jako Krev elfů lehce depresivní a vlastně se během knihy nic nevyřešilo, jen se to hroutí víc a víc. Upřímně se musím přiznat, že z tohohle hlediska mě víc bavily ony dvě první povídkové knihy :-)

Anushka1

Trochu jsem zalitovala, že jsem si ke knize nevzala tužku a papír a nepsala si všechna jména králů a čarodějů a kdo s kým a proč. V půlce knížky jsem se v tom začala trochu ztrácet. Jsem zvědavá, kam se bude děj ubírat dál. Protože na konci tohoto dílu to nemají hlavní postavy nejlépe rozehrané.

MatoPalkes

Skvelý diel, určite povinnosť pre každého fanúšika fantasy.

Hakate

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.
Serie, ke které se vždy ráda vracím.

AsiUrčitě

Na to, jak jsem byla nadšená z předchozího dílu, tak to trochu polevilo. Tempu vyprávění došel trochu dech. Ano, konflikt čarodějů je velmi akční, ale bohužel jsem se trochu ztrácela v těch jménech a kdo je s kým, takže spíš, než abych si užila pořádnou bitku, jsem byla zmatená z toho, kdo kam patří. Následné putování Ciri po poušti mne moc nebavilo. Spíš bylo zajímavé to, zda ji opravdu dostanou a odnesou Nilfgaardu, než co se jí děje.

VeruMalfoy
22.12.2020

Oproti předchozím dílům, je tato kniha plná akčního děje. Velkou část knihy prožíváme s Ciri, která toho zažije opravdu mnoho. Přijde mi, že předchozí díly jí vlastně na tohle všechno připravovaly. Už není malá holka. Moc se mi tento díl líbil.