Křest ohněm

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí román o Geraltovi a Ciri. Císař Emhyr chystá svatbu – po sňatku s princeznou Cirillou se stane nejen vládcem Cintry, ale podle věštby také pánem celého Severu. Že to s oním plánem nebude tak jednoduché, císař zjistí téměř okamžitě – někdo mu podstrčil dvojnici. Přestože se snaží své odhalení utajit a pokračuje v přípravách sňatku, pravdu nakonec zjistí nejen Dijkstrova tajná služba, ale i společenství čarodějek, jež se rozhodly, že osud světa konečně vezmou do svých rukou. Jen Geralt o podvržené princezně netuší nic. Rozhodne se, že vyrazí do Nilfgaardu a Ciri osvobodí. Aby se však dostal k ústí Jarugy, musí projít územím, na němž zuří válka. A jak se zdá, nemůže si být jist svým životem ani před vojáky útočícího Nilfgaardu, ani před jednotkami obránců, a tím méně před záškodnickými komandy Veverek......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85189/zaklinac-zaklinac-v-krest-ohnem-SGQ-85189.jpg 4.72848

Zaklínač 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Chrzest ognia, 1996

Kniha Křest ohněm

Anushka1

Tenhle díl mě bavil více než předchozí. Možná proto, že se více zaměřil na příběh Geralta a Ciri tu byla jen okrajově. Ale i o ní jsme se dozvěděli podstatné informace. Děj se sice moc dopředu neposunul, ale trpaslíci a Regis to vynahradili.

mehilainen

Zatím nejhorší díl, prvních 200 stránek se táhlo jak smrad, ale pak se to rozjelo, konec pobavil.:)

vlkodlaq

Nepůjdu tak daleko, abych hodnotil knihu, jako jiní, jako nejhorší díl série (ještě nemám přečtenou celou sérii, takže to dodatečně ještě může přijít) ale ani bych ji ani zdaleka neoznačil za nejlepší. Jsou témata, která nesnesu v žádné knize, nebo i filmu, proto tak nízké hodnocení, navíc v této knize je oproti předchozím méně napětí, více military fantasy (nejsem fanda) a bohužel i spád místy pokulhává. Nicméně i přes to stojí v rámci série za přečtení. Například Regis je velmi zajímavá postava.

kristyna3010

Tento díl mě bavil o něco více oproti předchozím. Postava Regise mě v tomto díle nejvíce zaujala.

MatoPalkes

Úžasná jazda pokračuje. Regis je kráľ, ale ostatne postavy som si zamiloval tiež.

Kiu

Tenhle díl mě dosti bavil, ikdyž příběh jako takový moc spád neměl. Velmi mě bavila diskuze s trpaslíky. Trpaslíci pro mě byli vždy hrozně impozantní, ale Sapkowski je pro mě dotáhl k dokonalosti. Také nesmíme zapomenout na abstinujícího upíra, který boří úplně všechny mýty o těchto "nočních" bytostech. Celou knihu jsem se upřímně bavila a byla to pro mě příjemná relaxace.

Bleskovýčtenář

Oproti ostatním knihám byla tahle nudná, nezajímavá, bez akce. Ale ten konec - ten byl úžasný. Smála jsem se jako blázen :D

klara1550

Szapkowski je prostě génius. Vezme nějaký standardní motiv, který používá milion autorů, a dokáže ho zakomponovat naprosto originálně. Navíc - kdo se ve fantasy knížkách dokáže věnovat společenským tématům dneška, jako ekologie a rozhodování o potratu?! A ten konec, to je prostě bomba! :-D