Křest ohněm

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí román o Geraltovi a Ciri. Císař Emhyr chystá svatbu – po sňatku s princeznou Cirillou se stane nejen vládcem Cintry, ale podle věštby také pánem celého Severu. Že to s oním plánem nebude tak jednoduché, císař zjistí téměř okamžitě – někdo mu podstrčil dvojnici. Přestože se snaží své odhalení utajit a pokračuje v přípravách sňatku, pravdu nakonec zjistí nejen Dijkstrova tajná služba, ale i společenství čarodějek, jež se rozhodly, že osud světa konečně vezmou do svých rukou. Jen Geralt o podvržené princezně netuší nic. Rozhodne se, že vyrazí do Nilfgaardu a Ciri osvobodí. Aby se však dostal k ústí Jarugy, musí projít územím, na němž zuří válka. A jak se zdá, nemůže si být jist svým životem ani před vojáky útočícího Nilfgaardu, ani před jednotkami obránců, a tím méně před záškodnickými komandy Veverek......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/85189/zaklinac-zaklinac-v-krest-ohnem-SGQ-85189.jpg 4.72375

Zaklínač: sága 3.

Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Chrzest ognia, 1996

Kniha Křest ohněm

pavlina6482

Super :)

Alex.rrr

Skvělá kniha, dokonalé prostředí. Autor má skvěle promyšlený děj a vše do sebe dokonale zapadá. Je pravda, že tento díl je hodně o bojích a konspiracích, ale je skvělý. Knihu prostě nelze odložit.

Alex.Barunka

Ať si každej říká co chce, ale Milva je jednoznačně nejlepší vedlejší postava a Křest ohněm je bezesporu jeden z nejemotivnějších dílů vůbec. To, co se tam všechno dělo, to co všechno bylo řečeno, to jak k sobě Sapkowski skládá prvky, které by vedle sebe nikdy a nikde neměly stát... Nikde kromě války. Křest ohněm je jízda plná zoufalství, bezmoci, něhy, loajálnosti, pomsty, smrti ... No a naši hrdinové nejsou nesmrtelní.

Jessybelle

Už zase putuju v tomhle fantasy světě... A fakt se mi to líbí... Každopádně trpasličí mluva nemá chybu... A vzhůru na další díl... Tentokrát bez pauzy, mám ho doma a už teď jsem napnutá jak to bude dál.

u_marketa

Konečně rozumím postavám a jejich motivacím. Geralt se méně lituje, Yennefer se vyskytuje minimálně, děj je akční a dost poutavě vyprávěný. Válka se tentokrát přiblíží nejen na dohled, ale dostáváme se přímo doprostřed. V těchhle pasážích je ta kniha napsaná vážně skvěle, stejně jako jsou mistrovské promluvy trpaslíků. Jediné, co ságu stále shazuje, jsou ty slizké momenty, které tady někdo v komentářích označil za fascinaci ženskou sexualitou - jakmile začne Sapkowski popisovat, komu v jakém oblečku koukají prsa, co dělá Ciri po nocích se svojí kamarádkou a podobně, mám pocit, že ho úplně vidím před sebou, jak píše a přitom si otírá čelo kapesníkem. Pět hvězdiček nicméně dávám v nadšení z toho, že mě sága o Zaklínači konečně začala bavit.

antonin0999
26.11.2019

Geralt osvěžený novými postavami, čtenář obohacen o nové osudy. Čarodějky se vrhly na vyšší diplomatickou odbornou školu a předvedou nám ještě velké věci.
Křest ohněm posouvá děj zase o dost dál, Sapkowski si opět skvěle pohrál s dialogy, kde každý hraje svůj jazykový part.
Trpajzlíci sú taká skvělota, že sem tolkokrát málem válel pivosudy po zemi až sa panelág otřásal.

SONP
26.11.2019

V tomto díle intriky šlechty a čarodějů ustupují do pozadí, což je po minulém díle vítaným odlehčením. Už mi z toho šachování šla hlava kolem a tak jsem ocenil výraznou zemitost tohoto dílu. Největší pozornost je totiž věnována putování Geralta a související bandy krajinou, což je opravdový skvost, v tom musím souhlasit s ostatními. Fakt nevím, kdo je lepší: jestli Zoltán, Regis nebo Feldmaršálek Duda. A tak si užijeme trpaslického brblání, hraní gwintu a klení dosytosti. V audioknize to snad vynikne ještě více a dabing Martina Fingera je fakt skvělý. Na své si přijdou i milovníci té pravé válečné vřavy. A že to nemá konec? Nevadí, však je to ten nejprostřednější prostřední díl. 90%

Jacinda
25.11.2019

Třetí díl se mi zatím líbil nejvíc. Výprava G+M+M+R+C je skvělá, všechny postavy jsou osobité a zábavné. Zároveň prostě nemůžu z trpasličí bandy a především jejich neskutečných jmen: Zoltán Chivay, Feldmaršál Duda, Percival Schuttenbach... kdo tohle vymyslel :D podstatně méně mě bavily dějové linky Ciri a úplně nejméně handrkování čarodějek. Tak uvidíme, co bude dál... //audiokniha// Martin Finger je opravdový skvost. Podle jeho hlasu bych dokázala identifikovat snad 10 postav bez nutnosti prozrazení, kdo je kdo. Opět vynikající zpracování audioknihy.