Čas opovržení

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Druhá část ságy o Zaklínači.

Příběh běží dál paralelně v několika liniích – Nejdůležitější je samozřejmě Ciri a to, co znamená pro osud světa. Nezanedbatelnou částí je také politická situace a události okolo války s Nilfgaardem, která se chystá každou chvíli vypuknout…

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30490/cas-opovrzeni-Dbb-30490.jpg 4.62865
Série

Zaklínač: sága 2.

Žánr
Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo
Orig. název

Czas pogardy, 1995

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (195)

Kniha Čas opovržení

Přidat komentář
DreamerX9
21. září

Líbí se mi kam se děj posunul. Tahle kniha má všechno napětí, humor i krásu fantasy. Rozhodně se těším na třetí díl. Seriál knize nesahá ani po kotníky.

Merry001
07. září

Perfektní počin. Druhý díl o Ciri a čtenář očekává, že se pomalu začne děj rýsovat a ubírat jedním směrem. Marně. Autor mění dění, rozklíčuje charakter několika vedlejších postav, ale čtenář není o mnoho chytřejší. Protože děj se vydá úplně jinou cestou, než čeká.
Perfektní spád, precizní popisy včetně popisů charakterů. Velice oceňuji kresby. V Zaklínači I jsem litoval, ze není doplněn více ilustracemi. Mé přání bylo v tomto díle vyslyšeno. Nutno dodat, že kresby jsou stejně epesní, jako série Zaklínače ????


Gabriela_K
07. září

Kniha mě vlastně nebavila, musela jsem se do čtení nutit. Byly tam části, které mě i bavily. Byly tam části, které mě vůbec nebavily.
Jak v prvním díle i v tomto, jsem měla problém se jmény, protože se tam i v určitých chvílích objevovalo spoustu postav a tak to pro mě bylo dost nepřehledné.
Těšila jsem se na více příběhu s Geraltem, což se nestalo. Nerozumím tomu, že je to hlavní postava, když ji máme ani ne v půlce knihy?
Příběh se více zaměřil na Ciri, která mě tentokrát nebavila, i když v prvním díle byla skvělá. Ano chápu, že je o něco starší a zažívá jiné věci než dřív, ale nebyl to můj šálek kávy.
Za mě knihu nemůžu doporučit. A v tuto chvíli celou sérii odkládám, ale určitě bych se k ní chtěla někdy vrátit.

luculi
25. srpna

Svět Zaklínače mě pohltil. Sice jsem jej začala číst ještě předtím, než se vůbec na seriálu začalo pracovat, ale nejvíc mě polapil až právě s ním. Je to jiné, je to zajímavé, čtivé a určitě má proč sklízet úspěch. Ale kdy už konečně bude Geralt více v popředí a stane se opravdu hlavní postavou?

fruitbueno
21. srpna

Čas opovržení je stejně jako předchozí díl prostě dobrý. Připravte se na politiku, intriky, ale třeba také minimum Geralta. Větší prostor v tomto díle dostala Ciri, jejíž pouštní pasáž jsem přelouskala opravdu jedním dechem. Intenzivní, vynikající, skvěle napsaná kapitola mi vsugerovala dojem vyprahlosti a vedra :) Taky jsem si celou dobu říkala, jak by asi vypadal překlad z jiného jazyka než z polštiny. Přijde mi totiž styl Stanislava Komárka typicky slovanský, přirozený, naprosto padnoucí do zaklínačské ságy.

Gimli
05. srpna

Velmi čtivé a strhující. Románová podoba zaklínači sedí lépe než povídky.

Littleben
31. července

Chytlavé, dobře se četlo. Ostatní romány se mi však líbily víc. Tenhle je tak na 7-8/10

Marxt5
19. července

Opět úžasné dílo. Styl psaní je pořád podobný, dobře se to čte.
Líbily se mi opět určité nové aspekty jako parta, ke které se Ciri přidá či chození po poušti, hon na Ciri. Tlak na Ciri postupně graduje a je cítit, jak se všechno dává do pohybu.
Doporučuji.

1 ...

Doporučujeme

Modrá krev
Modrá krev
Lesy hrůzovlády
Lesy hrůzovlády
Trnový princ
Trnový princ
Bratrstvo černé dýky - Průvodce
Bratrstvo černé dýky - Průvodce