Krev elfů

První část ságy o Zaklínači.

Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa.

Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30482/krev-elfu-Jqe-30482.jpg 4.63133

Zaklínač: sága 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Krew elfów, 1994

Kniha Krev elfů

Atlantis
dnes

Kdysi jsem se už pokoušel sérii se Zaklínačem číst, ale právě Krev elfů pro mě byla stopka. Od té doby jsem už zapomněl proč a po druhém přečtení už chápu. Po skončení knihy totiž máte pocit, že jste se naprosto nikam neposunuli. Děj je minimální a na jeho závěru jste vlastně na totožné pozici jako na začátku. Chybí jakékoliv boje s nestvůrami (loď nepočítám, prakticky nic se tam nestalo) a kniha jako celek je neslaná, nemastná.
Osobně se nenechám tentokrát odradit a budu pokračovat dále, ale tohle není vrchol fantasy literatury.

EvikU.

Román mi vyhovuje trochu víc než ty povídky. První dvě knihy jsou ale určitě potřeba, aby byl člověk při čtení románu Ciri, Geralta a Yennefer v obraze. Některé souvislosti by se jinak nechápali. A zas a znovu žasnu, jak je kniha čtivá i pro dospělé. Čte se opravdu sama. Nemůžu jinak a hned jdu na další díl.

A líbí se mi v těchto knihách černobílé obrázky. Opravdu povedené a krásně to četbu obzvláštní.

Dave-7

Trochu utahané. Nicméně v dalších dílech příběh nabírá na obrátkách.

Radous

Pro mě o stupeň lepší než dvojka. Ucelený příběh mi přijde přehlednější a čtivější. Zajímavé (a podle mě takové nepatřičné) je zapojování moderního slovníku do „středověké“ mluvy. Dost se to bije.
Jinak z toho celkově čiší soudobé problémy a myšlenky.

Hesonit

Krev elfů se odehrává dva roky po povídce Něco více z Meče osudu.
Příběh sleduje několik rovin: politikaření, vztah Geralta s Ciri a Ciri s Yennefer. Samo sebou nechybí další staří známí, kteří potěší i pobaví.
Miluji pasáže, v nichž jde o Chaos, skvělé jsou rozhovory s pubertální Ciri, báječně je popsán vědecký zápal ignorující reálné nebezpeční. Vtipné, trefné, emotivní, chytré. Jen mi bylo líto zaklínačů, když je poučovala jistá čarodějka o dospívajících dívkách, až moc se snažila, aby si připadali hloupě. Bylo mi hloupě za ni. Ale tak to u Sapkowského knih je, každá, i ta sebesympatičtější postava, je někdy nesympatická a štvoucí.
Těší mě, že jde o pentalogii, a nemusím se s příběhem na tomto místě rozloučit.

EduardVlach

Výborná ukázka geniality Sapkowského. Jedna z mých nejlepších knih. Svět je pestrý a má skvělou pochmurnou atmosféru (jen mi trošku chybí mapa, protože se někdy pod návalem míst trošku ztrácím), postavy jsou vykresleny dokonale...zaklínače bych mohl opěvovat celé hodiny a stále by to nebylo vše. Tak výborný a promyšlený zaklínač je

martineknatasa

Kniha se dobře čte a neurazí. Zkusím další díl.

Kalgrim

První díl románu. Je to trochu pomalejší rozjezd do naprosto skvělé pentalogie. Objevuje se zde spousta zajímavých nových postav jako třeba Triss, Shani nebo Vesemir a ostatní zaklínači, ale i staří známí jako Marigold nebo Yarpen