Krev elfů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První část ságy o Zaklínači.

Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa.

Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30482/krev-elfu-Jqe-30482.jpg 4.63414
Série

Zaklínač: sága 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo
Orig. název

Krew elfów, 1994

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (295)

Kniha Krev elfů

Přidat komentář
klara1550
14. září

Jako dobrý, ale po prvních dvou knihách a Bouřkové sezóně tam bylo nějak málo akce. Ale baví mě to pořád a těší mě, že mě čeká ještě několik dílů. :-)

sarka9190
05. září

Za mne průměr. Než autor dopsal Bourkovou sezónu a další díly, četla jsem Krev elfů, jako první díl. Pobaví, zaujme, neurazí, je to prostě začátek série. Ta mne naplno chytla za srdce od třetího dílu.


Merry001
04. září

Jednoznačně 5*.
I když jsem si nejdřív přečetl 2. díl o Ciri, než jsem ten první ohodnotil. Protože po prvních dvou knihách se najednou dostáváme od povídek k románu. Kladl jsem si otázku, zda je to záměr nebo prostě vývoj a autorovo přeorientování. Zatím nedokážu odpovědět, ale knihy o Ciri se prolínají s ději z prvních dvou dílů Zaklínače. Vyprávění má spad, úžasné popisne vypracování, vtáhne čtenáře do děje a nenechá ho odpočinout ????
Po úvodním díle románu o Ciri jsem si první dvě knihy zběžně prolistoval, kdybych se netěšil na pokračování románu, asi bych je regulérně přečetl. Protože jsem si jist, ze spousta souvislostí čtenáři v unikne. Knihy od Sapkowského proto doporučuji nehltat, ale vychutnávat ????

martin_aston
02. září

Tak, poviedky máme za sebou, a začína sa samotný román. Napínavý od prvej knihy až po poslednú, epický, nádherný. Kým poviedky, vzhľadom na svoj rozsah, nevyhnutne musia byť oproti románu plytkejšie (aby bolo jasné - poviedky sú skvelé, hĺbku románu však nemôžu dosiahnuť), a sú viac pre fanúšikov fantasy, samotná románová sága určite zaujme aj ľudí, pre ktorých fantasy nie je voľba č. 1.
Sapkowski je úžasný rozprávač, strieda temné, smutné, humorné scény v nádhernom mixe. Krása.

DreamerX9
02. září

Zaklínače jsem začala číst až po seriálu a musím říct že kníže nesahá ani po kotníky. Výborně napsané, vtipné a celkově originální. Kniha mě bavila a rozhodně si přečtu celou sérii.

LenkaDv
27. srpna

Ani tento díl nezklamal, už se těším na další.

Karolína2425
08. srpna

Konečně kniha o Zaklínači která mě bavila od začátku do konce. Při čtení dvou povídkových knih jsem nikdy nezažila ten moment, kdy se od knihy nedokážu odtrhnout a ani říct, co mě na ní tak baví. Tady ten moment byl. Krev elfů mi dala to, co jsem očekávala už u předchozích dvou povídkových knih. Čtivost a pocit, že se od knihy nemůžu odtrhnout. To že jednotlivé věci do sebe zapadnou. Možnost sledovat postavy na více než na sto stranách. Sledovat skvělý worldbuilfing a objevovat nová zákoutí světa. Jednoduše jsem od knihy dostála má očekávání a předchozí povídky strčila do kapsy. A proto se mi tak líbila. Jestli vás povídkové díly Zaklínače moc nebavily, tak nad touto sérii nelamte hůl. Od tohoto dílu už knihy dostojí všech doporučení a chvály, která se okolo téhle série nese.

Úplně se s názorem na tuhle knihu ztotožňuji s uživatelem Šíša.

Gabriela_K
03. srpna

Kniha mě bavila. Ale neměla pro mě ten ,,vau" efekt.
Tak nějak jsem doufala, že tam bude více příběhu s Geraltem. Naopak mě tam moc bavila Ciri, která mi přišla vtipná svým vystupováním a průpovídkami.
Přesto byla kniha zábavná a čtivá. Nemohu ji sice zařadit do ,,Doporučuji", ale i tak jí dávám pět hvězdiček. A to z toho důvodu, že se určitě hodlám vrhnout na další díl.

1 ...

Doporučujeme

Zlo v Sethanonu
Zlo v Sethanonu
Šerá hlídka
Šerá hlídka
Jsem zlomená
Jsem zlomená
Říční znamení
Říční znamení