Krev elfů

První část ságy o Zaklínači.

Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa.

Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30482/big_krev-elfu-Jqe-30482.jpg 4.64390

Zaklínač: sága 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Leonardo

Krew elfów, 1994

Kniha Krev elfů

Jizi
14. listopadu

Předehra epického příběhu, který má absolutně všechno, co může fanoušek fantasy jen chtít - včetně nejvíc sexy literární postavy všech dob.
Poprvé čteno před sedmnácti lety a pořád je to tak dobrý, jak si to pamatuju.
Zaklínači jsou nemluvní, čarodějky vychytralý, Ciri je pěkný překvápko, z bojišť stoupá dým a smrad tlejících mrtvol, pobíhají po nich graveiři, panstvo kuje pikle, nilfgaardský císař nabírá dech, tajemství jsou temná, města smrdutá, lesy se hemží Veverkami a když už se vydáte na Cestu, je dobré mít po boku pár trpaslíků od rány.
Nic tu není černobílé, kromě šatů Yennefer.

martin č.

Jiné než předchozí dva povídkové díly. Ale ne horší. Vážnější, méně pohádek, více politiky. Prostě začátek rozsáhlé ságy.
Ještě stále tu jsou propoje se dvěma sériemi seriálu, ale už jich ubývá a příběh kráčí po trochu jiných cestičkách. Ne horších, možná spíš lepších, ale hlavně jiných. Paralely a styčná místa se seriálem mě ale občas potěšily. Čte se to velmi dobře. Ke konci už jsem si musel nicméně vyhledat mapu.

luca321

Styl knížky je úplně jiný než předchozí dva díly a trochu jsem se bála, že tenhle díl bude horší, když už vlastně tolik nepůjde o Geralda, ale bála jsem se úplně zbytečně. Sice mi trochu příběhy s pohádkovým nádechem chybí, ale tady se už začínal rozjíždět pořádný příběh. Bylo to čtivé a skvěle napsané jako předchozí dva díly. Malinko jsem se ke konci ztrácela ve jménech, protože jich tam hodně přibylo, ale to vem čert. Těším se na další díl a doufám, že už tam bude třeba i něco ze života Yennefer, protože jsem si ji po tomhle díle hrozně moc oblíbila.

Luccinda

Krev elfů je prvním dílem z románové ságy o zaklínači Geraltovi a princezny Ciri, po dvou povídkových dílech, které mě osobně tolik nesedí, jsem se tedy konečně dostala k ucelenému příběhu. A byla to opět lahůdka v podání Martina Fingera, který audioknihu namluvil. Vlastně si troufám říct, že to, že jsem z téhle série tak nadšená, je aspoň ze 60 % jeho zásluha.

Hned na začátku mi udělal radost příchod Triss, kterou jsem si oblíbila v počítačové hře a těšila jsem se, až jí v knihách více poznám. Hodně prostoru dostala také Ciri, její kapitoly mě vždycky neskutečně baví. I tady ve třetím díle se ale objevily části, které byly hodně o politikaření a to mě popravdě moc nebere. Ve světě se pořád příliš nevyznám a jména postav mi taky dělají problémy, takže tyhle kapitoly jsou pro mě úplně o ničem. Krev elfů mě ale bavila mnohem víc než předchozí dvě povídkové knihy a já se moc těším, až se v příběhu posunu dál.

jjanca

Audiokniha: prvý som videla seriál, až potom som sa pustila do Ságy o Zaklínačovi. Tým, že mám seriál už za sebou som v deji, ani v postavách až tak stratená nebola. Je zaujímavé pozorovať, koľko vecí seriál oproti knihe postrádal. Ak niekto uvažujte nad audioknihou, môžem vrelo odporučiť, pán Martin Finger odviedol skvostnú prácu.

Ejwa

Knížka skvělá, úplně jiná než seriál (což trošku nechápu :D) ..Přečteno v PDF, knížka by si určitě zasloužila nové vydání.

MichaLela

Tak oproti prvním dvou dílům, tohle mělo fakt spád. Zaklínač se nám začíná pěkně rozjíždět :)

veriszv

První nepovídková a bylo to přesně tak, jak jsem si myslela. Přečetla jsem ji mnohem rychleji, protože mě prostě udržela v pozoru.
Musím přiznat, že jsem se občas trochu ztrácela v tom, kdo je kdo a možná bych chvílemi ocenila mapu. Ale jinak je to čisté nadšení.
Největší radost mám z nečernobílých postav, které jsou tak uvěřitelné! A taky z toho, že Ciri je “úplně normální” holka, co řeší dospívání, menstruaci, kluky a dobře do toho občas nějakou magii a trénink. Ale to bylo tak osvěžující!