Krev elfů

První část ságy o Zaklínači.

Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa.

Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30482/krev-elfu-Jqe-30482.jpg 4.63414

Zaklínač: sága 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Krew elfów, 1994

Kniha Krev elfů

klara1550

Jako dobrý, ale po prvních dvou knihách a Bouřkové sezóně tam bylo nějak málo akce. Ale baví mě to pořád a těší mě, že mě čeká ještě několik dílů. :-)

sarka9190

Za mne průměr. Než autor dopsal Bourkovou sezónu a další díly, četla jsem Krev elfů, jako první díl. Pobaví, zaujme, neurazí, je to prostě začátek série. Ta mne naplno chytla za srdce od třetího dílu.

Merry001

Jednoznačně 5*.
I když jsem si nejdřív přečetl 2. díl o Ciri, než jsem ten první ohodnotil. Protože po prvních dvou knihách se najednou dostáváme od povídek k románu. Kladl jsem si otázku, zda je to záměr nebo prostě vývoj a autorovo přeorientování. Zatím nedokážu odpovědět, ale knihy o Ciri se prolínají s ději z prvních dvou dílů Zaklínače. Vyprávění má spad, úžasné popisne vypracování, vtáhne čtenáře do děje a nenechá ho odpočinout ????
Po úvodním díle románu o Ciri jsem si první dvě knihy zběžně prolistoval, kdybych se netěšil na pokračování románu, asi bych je regulérně přečetl. Protože jsem si jist, ze spousta souvislostí čtenáři v unikne. Knihy od Sapkowského proto doporučuji nehltat, ale vychutnávat ????

martin_aston

Tak, poviedky máme za sebou, a začína sa samotný román. Napínavý od prvej knihy až po poslednú, epický, nádherný. Kým poviedky, vzhľadom na svoj rozsah, nevyhnutne musia byť oproti románu plytkejšie (aby bolo jasné - poviedky sú skvelé, hĺbku románu však nemôžu dosiahnuť), a sú viac pre fanúšikov fantasy, samotná románová sága určite zaujme aj ľudí, pre ktorých fantasy nie je voľba č. 1.
Sapkowski je úžasný rozprávač, strieda temné, smutné, humorné scény v nádhernom mixe. Krása.

DreamerX9

Zaklínače jsem začala číst až po seriálu a musím říct že kníže nesahá ani po kotníky. Výborně napsané, vtipné a celkově originální. Kniha mě bavila a rozhodně si přečtu celou sérii.

LenkaDv

Ani tento díl nezklamal, už se těším na další.

Karolína2425

Konečně kniha o Zaklínači která mě bavila od začátku do konce. Při čtení dvou povídkových knih jsem nikdy nezažila ten moment, kdy se od knihy nedokážu odtrhnout a ani říct, co mě na ní tak baví. Tady ten moment byl. Krev elfů mi dala to, co jsem očekávala už u předchozích dvou povídkových knih. Čtivost a pocit, že se od knihy nemůžu odtrhnout. To že jednotlivé věci do sebe zapadnou. Možnost sledovat postavy na více než na sto stranách. Sledovat skvělý worldbuilfing a objevovat nová zákoutí světa. Jednoduše jsem od knihy dostála má očekávání a předchozí povídky strčila do kapsy. A proto se mi tak líbila. Jestli vás povídkové díly Zaklínače moc nebavily, tak nad touto sérii nelamte hůl. Od tohoto dílu už knihy dostojí všech doporučení a chvály, která se okolo téhle série nese.

Úplně se s názorem na tuhle knihu ztotožňuji s uživatelem Šíša.

Gabriela_K

Kniha mě bavila. Ale neměla pro mě ten ,,vau" efekt.
Tak nějak jsem doufala, že tam bude více příběhu s Geraltem. Naopak mě tam moc bavila Ciri, která mi přišla vtipná svým vystupováním a průpovídkami.
Přesto byla kniha zábavná a čtivá. Nemohu ji sice zařadit do ,,Doporučuji", ale i tak jí dávám pět hvězdiček. A to z toho důvodu, že se určitě hodlám vrhnout na další díl.

Zlo v Sethanonu
Zlo v Sethanonu