Krev elfů

Krev elfů https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30482/bmid_krev-elfu-Jqe-30482.jpg 5 4920 436

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

První část ságy o Zaklínači. Geralt, Ciri, Yennefer, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin a další známí a oblíbení hrdinové ze Sapkowského povídek poprvé na stránkách románu, v němž se odehrává boj o osud světa. Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět…

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Krew elfów , 1994

dearkiki
15.01.2013 5 z 5

Další úžasná kniha o Zaklínači. Ciri je hlavní postavou této části a Geralt se trochu drží zpátky, ale stejně jako dvě povídkové knihy předtím, mne tato nadchla. Těším se, až se začtu do dalšího dílu. Jen té politiky tam bylo možná zbytečně mnoho. Aby se čtenář vyznal v té záplavě jmen všech zemí, panovníků, čarodějů, špehů, atd., vychrlených v posledních kapitolách, musel by si asi dělat během čtení poznámnky. Na konci jsem se v tom prostě ztratila, ale myslím, že tyhle detaily nejsou až tak důležité. Hlavní dějová linka je totiž celkem jasná.

PanKérka
15.04.2012 5 z 5

Velmi zajímavá knížka. Těším se až se dostanu k pokračování.

kivera
04.04.2012 5 z 5

Patří k mým nejoblíbenějším ságám. Trochu mě zklamal konec celé ságy. Připadalo mi, že ho autor trochu rychle utnul.

motycek
03.02.2012

Čekal jsem hodně, ale v knize jsem se příliš neorientoval. Příběh jsem nepochopil, protože Sapkowski se s vysvětlováním příliš neobtěžuje. To není nic neobvyklého, ale ze svého rozlehlého světa odhalil tolik, že jsem to nestačil pobrat. Doufám že to byla jen oběť za úvod, a další díly to vynahradí. Také mi vadilo, že jedna konverzace je u Zaklínače na pět stran a za chvíli začne nudit.
Přesto jsem na pár místech zjistil, že jsem se s několika postavami sžil a chyběly by mi. Doufám že se přes první díl prokoušu ať se můžu podívat na zbytek.

Smolda
29.11.2011 5 z 5

Mistrovské dílo ... nejlepší fantasy sága jakou jsem zatím četl

lady
17.11.2011 5 z 5

trochu drsné,pro padavky nevhodné.

Nerissa
04.09.2011 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších kníh a nejlepších (dle mého názoru) co jsem četla. Tahle kniha a vůbec celá sága, vás buď naprsto nezaujme a nechá chladnými nebo se do ní zamilujete a stále se k ní vracíte.
Postavy jsou tu naprosto geniálně vytvořené. Máte pocit, že je dokonale znáte, chápete. A zároveň se o ně bojíte, protože Sapkowski nikoho z nich nešetří a uštědřuje jednu ránu za druhou. Většinou takové, které šokují a zanechají i v čtenáři pocit křivky :-).
Zároveň to jsou knihy, které mají hodně co říct i k dnešku. Nesmyslnost válek, rasismu, touha po uznání, ochrana přírody a ohrožených... živočichů. A do toho geniálně popsané politické prostředí.

JohnCZ
31.08.2011 5 z 5

Velmi dobré pokračování. Střídaly se tam výborné pasáže s Ciri, Yen a Geraltem (zejména výcvik v Kaer Morhen se fakt povedl) ale také mnou neoblíbené politické, které mě přišly až moc překombinované. Dlouho mi trvalo, než jsem si dokázal všechny postavy správně zařadit a dost se těším, až si v budoucnu celou ságu přečtu znova a konečně si všechno složím dohromady. Ale čte se to skvěle, Sapkowski je mistr.

Minas
05.06.2011 4 z 5

Možná, že jsem se rozmlsal Reynevanovou trilogií, kterou jsem četl dříve. Ačkoliv jsem Krev elfů přečetl skoro na jeden zátah, neustále jsem měl pocit, že příběhu něco chybí. Ač byl příběh jednoduchý a krásně se četl, neustále jsem očekával něco navíc. Proto 4*
Vsázím ale taky na stoupající kvalitu dalších dílů a tak si aspoň můžu šetřit pátou hvězdičku pro jiný z Geraltových příběhů.

Air15
31.05.2011 4 z 5

První díl ságy nebyl špatný, ale vadilo mi, že děj byl příliš roztříštěn. S nikým jsem se nestačil příliš sžít. Předpokládám, že tento začátek bylo jenom představení hlavních postav a jejich motivů. Předtím jsem četl Poslední přání i Meč osudu takže doufám, že další díly budou jen a jen lepší.

Dragita
24.04.2011 5 z 5

Pokračování příběhu Geralta z Rivie mě nezklamalo. Přečetla jsem to jedním dechem a jediné, co mě trochu nudilo, byly ty politické pasáže mezi vládci čtyř království. Navíc, nové vydání vypadá více než skvěle i obrázky tam zůstaly;)

p.mihoc
07.12.2010 1 z 5

Fantasy poprvé a naposled.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Sága o Zaklínači je jedna z nejlepších fantasy příběhů, které jsem kdy četla. Klobouk dolů a pět hvězd...

grellenort
30.11.-0001

Tento pán je takový roztomilý mutant, který se jen tak něčeho nezalekne. Ani vůně ženského parfému a následné rušné noci:-). Je to prostě Geralt z Rivie, i když z Rivie vůbec nepochází. Ciri, jeho osud, mu je stále unášena a nespočine snad až na smrtelném loži v jeho náruči? Yenefer, čarodějka, nespoutaná, milující žena, ..někdy:)) Jedna z mých nejoblíbenějších knižních postav..

Jaxx84
30.11.-0001 5 z 5

To Lithin:
Samozřejmě, každému se libí něco jiného. Ovšem Sapkowského Sága o zaklínači a Ciri je podle mě naopak výkvětem ,,fantasy" literatury. Fantasy v uvozovkách, protože to co na sáze obdivuji není pouze její žánr. Sapkowski dokáže neuvěřitelně věrohodně vykreslit jednotlivé postavy, děj má spád, místy je zábavný, místy zamlží oči... Možná i díky tomu, že je sága překládána ,,pouze" z polštiny, tedy ze slovanského jazyka, je její řeč natolik přirozená i českému čtenáři.
Sapkowski dokázal vytvořit Zaklínače, profesi která se dosud nevyskytovala, dokázal jej začlenit do svého tolkienovského světa (trpaslíci, gnómy, elfové atd.), dokázal jej pod drobnohledem lidsky i filozoficky rozebrat. Sapkowski dokázal věrohodně vysvětlit původ těchto bytostí a původ magie ve svém světě. Sapkowski dokázal do fantasy románu zahrnout filozofii války a bytí nebytí, genocidy, rasismu, životního prostředí, lásky, přátelství...Tato sága má opravdu VŠE, i po několikerém čtení neomrzí... Zároveň obsahuje i něco, co nepotěší a taky není často součástí běžných fantasy - krutost. Sapkowski nás nechá na desítkách a stovkách stránek sblížit s jejími hrdiny nehrdiny...aby nás o ně posléze ve vteřině a řádku připravil. Ano, jen tak, bez proslovů a citací...

Lithin
30.11.-0001 4 z 5

Sága o Zaklínači není sice mistrovským výkvětem literatury, ale dokáže chytnout a už nikdy nepustit :)