Poslední přání

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/posledni-prani-APM-30396.gif 4.54510
Série

Zaklínač 1.

Žánr
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Leonardo
Orig. název

Ostatnie życzenie

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (587)

Kniha Poslední přání

Přidat komentář
Míša02
18. října

Musím říct, že jsem byla mile překvapena. Fantasy není zrovna můj oblíbený žánr a nikdy mě nijak nebavilo. Nejdřív jsem se vlastně náhodou dostala k seriálu a pak až ke knihám. První díl jsem koupila na zkoušku a myslím, že budu potřebovat přečíst i další díly. Příběh se hezky četl a působí moc dobře. Při čtení jsem se nenudila a musela jsem číst dál. Je to u díky tomu, že v knize jsou věci, které nejsou v seriálu. Určitě se časem dostanu k dalším dílům

Lanley
13. října

Krásně se to četlo. Povídky jsou všechny perfektně napsané, nechybí v nich zápletka, magie, hrdinové, příšery, sex, bardi, meče... V knize si prostě člověk najde vše, co má fantasy obsahovat.
Za mě krásný vstup do světa Zaklínače, potažmo do žánru fantasy vůbec. Asi nikdy nezapomenu na dobu, kdy jsem jako puberťák tuto knihu hltal jak šílený a přečetl jí vlastně za pár hodin. Hry jsem nehrál a serial neviděl, nechci si totiž nechat pokřivit krásný obrázek, který v sobě od prvního přečtení nosím.


zelena_zabicka
06. října

Knihu mi půjčil synovec a i když dávám "jenom" tři hvězdy, rozhodně není z této série poslední a těším se na další. Tyto povídky jsou přece jen na můj vkus kapku jednodušší a později i s trochu předvídatelným dějem. Nicméně bavilo mě skvělé propojení mytologie, sci-fi, humoru, ironie, pohádek, sarkasmu i romantiky.

J.P.S.
01. října

Povídky z této knížky pro mě budou asi navždy představovat to nejlepší, co kdy bylo v žánru fantasy vydáno.

Bylo to přesně podle mého gusta: Žádná kýčovitá high-fantasy s přehršlem magie a fantastických tvorů, ale decentní temná fantasy říznutá pověstmi a legendami. Žádné vítězství dobra nad zlem, ale drsný svět, který se v mnohém podobá tomu našemu (v tomto směru mu mnohem víc porozumí spíše čtenáři z postkomunistických zemí než čtenáři ze západní Evropy či USA, jež jsou zvyklí na triumf dobra).

Povídky z této knížky si čas od času přečtu znovu a i po letech jsem schopen v nich najít něco nového, co jsem dříve přehlížel. Brilantní dílo, jemuž dávám šest hvězdiček z pěti :))

(P. S.: Vyšlo též jako audiokniha, která není pouze načtena jedním hlasem, ale nadobována několika herci. Geralta naprosto úžasně nadaboval herec Jiří Dvořák. K tomu úžasný zvukový doprovod a hudební podtext. Luxusní zážitek, doporučuji všem fanouškům zaklínače :)).

Tesssay
25. září

Nejdriv jsem videla serial, ktery me nadch, proto jsem si rozhodla precist i knihy. Za sebe bych rekla,ze je to mile nenarocne cteni...a musim se priznat,ze v takovych 15 letech by me to bavilo asi jeste vic...ale jsem spokojena a casem si urcite prectu celou serii.

Jenny46
14. září

Krásné povídky, Geralta jsem si zamilovala a určitě budu pokračovat v dalších dílech. Viděla jsem seriál a poslouchám i audioknihy je to zajímavé dobrodružství.

nikorka
08. září

Nič nepoteší viac dušu čitateľa ako keď nájde nový svet, ktorý ho pohltí. :) A lepšie neskôr ako nikdy. Síce na to asi idem opačne, no aj tak som teraz "do" Sapkowského. Po hre a po netflixovskom seriály som sa konečne pustila do kníh a teším sa na tie ďalšie. Každému odporúčam, a sebe gratulujem :D.

martineden
07. září

Já nejsem cílovka Zaklínače, četla jsem tento díl strašně dlouho, nakonec ale určitou fascinaci tímto dílem přiznávám.

1 ...

Doporučujeme

Nedokončené příběhy
Nedokončené příběhy
Meč osudu
Meč osudu
Zmije
Zmije
Lesní lišky a další znepokojivé příběhy
Lesní lišky a další znepokojivé příběhy