Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6439 821

Zaklínač série

< 1. díl >

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Žánr:
Literatura světová , Povídky , Fantasy

Vydáno: , Leonardo
Originální název:

Ostatnie życzenie , 1993


více info...

Komentáře (821)

Komentáře 821 Recenze 16

Rolada88
Rolada88
15.02.2024 5 z 5

Za mě super povídky ta z čertem byla nejvíc humor tam opravdu nechybí člověk by neřekl ze je to v dobách středověku. Takový sitcom středověký

janavom
janavom
06.02.2024 3 z 5

Tak jsem dočetla 1. díl a moc se mi líbil. Prečteno hlavně kvůli seriálu, abych se zorientovala. Určitě přečtu celou ságu.


vera5841
vera5841
06.02.2024 5 z 5

Musím říct, že už naprosto chápu, kde vzal Zaklínač tolik nadšenců. Slovanské pověry, pohádky a mytologie a to vše zabalené pod hromadu nadsázky, sarkazmu, kouzel a také špetku erotiky. Co víc ještě chtít?
Mám k tomu jen jednu otázka... Proč jsem se k němu dostala až teď? :)

mondulinecka
mondulinecka
29.01.2024 5 z 5

Bohužel i já jsem se k Zaklínači dostala až díky serialovemu zpracování, takže mi dost trvalo, než jsem se dokázala zacist, aniž bych neustále srovnávala se seriálem. Když se mi to konecne povedlo, tak jsem knihu zhltla během chvíle a těším se na další!

Allena24
Allena24
12.01.2024 5 z 5

Poslouchala jsem úžasnou audioknihu, kterou doporučuji.

PinkBunny
PinkBunny
11.01.2024 5 z 5

Čtěno jako audiokniha.
Mistrovské dílo, nemám slov. A jako bonus je výborně namluvená se super hereckými výkony a efekty. Nejlepší audiokniha ever.

MichelleKing
MichelleKing
01.01.2024 5 z 5

Výjimečný kousek fantazie, vzrušující let magií, příšerami a romantikou.
Autorova představivost je plodná a svěží. Není to ani tak román, jako spíše řetězec příběhů - všechny propojené, a přesto každý ve svém vlastním světě.
Najděte meč, najděte nějaké kouzlo a možná modlitbu a vstupte do království.

frouzystar
frouzystar
29.12.2023 5 z 5

K Zaklínači jsem se dostal až po druhé sérii seriálu (ten mě úplně přestal bavit, tak jsem si řekl, že si musím nejdřív přečíst knihu). Celou ságu jsem doslova zhltl. Na knihách je rozhodně nejlepší Sapkowského neotřelý a velmi napínavý styl vyprávění, díky kterému se perfektně ponoříte do příběhu. Z toho důvodu jsou podle mě nejlepší dvě první knihy, které jsou právě plné povídek. Neboť co se týče samotného příběhu pozdějších dílů románu, ten je občas až mírně dětinský a rozuzlení neposkytuje nejvyšší formu katarze. Pokud máte rádi fantasy, magii, dobře propracovaný svět a napínavý příběh, tohle patří mezi "must read".

parezmaly
parezmaly
28.12.2023 5 z 5

Hodnocení jednotlivých povídek od nejlepší po nejslabší:

1. Otázka ceny
2. Menší zlo
3. Poslední přání
4. Zrnko pravdy
5. Hlas rozumu
6. Konec světa
7. Zaklínač
8. Cesta, z níž není návratu

Stromovous
Stromovous
28.12.2023 4 z 5

Skvělá kniha, hvězdu ubírám za táhlý začátek a za to, že prvních pár kapitol na mě působilo jako přepsané staré pohádky.

Polinius
Polinius
08.12.2023 5 z 5

Navazují ságu jsem četl už dávno. Četl jsem i Bouřkovou sezónu a povídky jsem si šetřil na někdy.
Povídky jsou vlastně natočené hned ve dvou seriálech, kdy si stále myslím, že ten Polský má něco do sebe. :-)
Knize se nedá nic vytknout. Čistých sto procent a mohla by sloužit jako vzor podle které by se dalo hodnotit ostatní fantasy.

Bee240
Bee240
05.12.2023 5 z 5

Na začátek musím říct že jsem se před Zaklínačem o fantasy nikdy nezajímala. Nikdy jsem žádné fantasy nečetla....a k Zaklínači jsem se dostala díky Netflixu.

Po shlédnutí seriálu (tedy díky první řadě) jsem si zamilovala příběh o zaklínačích...mutantech kteří zabíjejí nestvůry. Rozhodla jsem se tedy obohatit si vědomosti o jejich světě.

A co říci k první knize?
Nemusím asi představovat kdo je Gerald z Rivie a kdo jsou Zaklínači... takže shrnu to jak jsem to vnímala jako úplný zelenáč fantasy knih.

Jako absolutní nováček jsem měla ze začátku problém se zorientovat. A to hlavně ve výrazech které v knize padali. Přeci jen nikdy jsem nečetla nic kde by se takto mluvilo...a popis soubojů mi taky ze začátku dál trochu zabrat.

A také jelikož jsem nejdřív viděla seriálové zpracování pořád jsem očekávala že to bude jako v seriálu. Pořád jsem si spojovala vizuální zpracování s knihou, a tak dobrou čtvrtku knihy mi trvalo se odprostit od toho seriálového zaklínače. Když jsem přestala řešit jak kdo vypadal v seriálu a co vše je jinak...čtení jsem si náramně užila.
Nicméně samotné vyprávění a příběhy byli úžasné. Je to opravdu skvělé čtení a klobouk dolů před fantazií autora. Vymyslet tak promyšlený svět s tolika úžasnými postavami je opravdu mistrovské dílo.

Kapitoly ubíhaly a těšila jsem se až budu pokračovat ve čtení.

S první fantasy knihou se mi otevřel úžasný svět monster, elfů a hlavně zaklínačů. Mám v plánu přečíst celou sérii, a pak pokračovat v objevování fantasy knih...a projít krásné a divoké světy plné roztodivných stvoření.

Petr874
Petr874
03.12.2023 5 z 5

K tomu, abych si přečetl Geralda z Rivie, jsem se trošku musel dokopat (ze začátku hlavně kvůli délce), ale pak to čtení šlo samo. Předtím jsem Zaklínače znal pouze z her a čekal jsem, že ti bude hlavně o akci. Ne, o akci to celé není. Každá kapitola měla něco do sebe a byly celkem odlišné a pestré... ale zároveň i tak trošku podobné. V celku jsem si čtení užil a na seznam si můžu vyřezat další známé dílo do sbírky. Že bych si přečetl další díl...?

jan.para
jan.para
01.12.2023 3 z 5

Těžko jsem se do knížky pročítal, ale nakonec to docela šlo.

Andynka
Andynka
27.11.2023 4 z 5

Dlouho jsem nad touhle sérií váhala. V mém okolí byla vždy populární a nakonec přišel i seriál.
Já jsem si ji nakonec půjčila z knihovny, zda se mi bude líbit.
A je to tam... další série, která mě baví.
I když jsem byla při čtení zmatená a nějakou dobu mi trvalo, kdy je děj v přítomnosti a kdy v minulosti. Ale nakonec jsem se chytla a sedlo si to.
Místy je příběh inspirovaný pohadkami, které si autor poupravil. A i to se mi na příběhu moc líbilo.
Navíc oceňuji i těch pár ilustrací. Protože, co vám budu psát.... seriál jsem sice neviděla, ale samozřejmě jsem zahlédla, jak v něm vypadá zaklínač a tak už má jasnou podobu při čtení. Takže ilustrace mě dostávají tak nějak víc do příběhu. :)
Těším se na další díly, až budu mír možnost poznat zaklínače blíž. Tohle bylo zatím jen seznámením s tím, co znamená být zaklínačem.

Ospalý_Táta
Ospalý_Táta
21.11.2023 5 z 5

Jak dlouho jsem odolával, tak dlouho jsem byl pitomec. Nechápu, proč jsem po téhle knížce nesáhl dřív. Jen teď, stejně jako u Zeměplochy, nevím, jestli si další díly mám šetřit nebo je zhltat hned. Tohle jsou těžce příjemná dilemata.

MatesMatesak
MatesMatesak
05.11.2023 5 z 5

K Zaklínači jsem se dostal přes hry, věděl jsem, že existují a že jsou založeny na knihách, tak jsem se rozhodl si před hraním prvně přečíst knížky. Neočekával jsem mnoho a vlastně jsem nechápal, proč lidi srovnávají Zaklínače s jinými vysokými fantasy, jako třeba legendární Pán prstenů.
Ale byl jsem velmi mile překvapen, líbí se mi post-moderní styl psaní Sapkowského a už chápu, proč je přirovnáván k jiným fantasy velikánům.
Už se těším, až si přečtu druhý díl.

Varvara
Varvara
04.11.2023 4 z 5

Líbily se mi ty upravené pohádky, u těch jsem se leckdy hezky pobavila autorovou fantazií. Kniha se mi četla dobře, sáhla jsem po ní, abych se, konečně, seznámila se světem zaklínače. A dobré to bylo. Kniha mi pomáhala odvádět pozornost od večerních "ranních nevolností". Zhltla jsem pak ještě druhý díl. A to mi zatím stačilo.

Lenka541
Lenka541
03.11.2023 4 z 5

Fantasy zřejmě přicházím díky Geraltovi na chuť. Příjemné, čtivé, pohádkové. Myslím, že jsem neskončila u prvního dílu.

KnihoSny
KnihoSny
08.10.2023 5 z 5

Téhle sérii jsem se vyhýbala a to dlouho jenže taky začal číst kamarád a pořád o ní básnil a tak mě to nedalo a zkusila jsem album ono je to skvělý povídky mi nevadí ani mi nepřišlo že jsou to rádoby povídky bavilo mě to a Gerald je zajímavá postava ...