Poslední přání

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/posledni-prani-APM-30396.gif 4.54874

Zaklínač 1.

Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Ostatnie życzenie, 1993

Kniha Poslední přání

TaLu
předevčírem

Díky shlédnutí výborného seriálu jsem se lépe orientovala v postavách a ději. Ale také jsem přišla o napětí, protože jsem věděla, jak daný střípek příběhu dopadne. Vypovídá to o tom, že seriál se opravdu mimořádně povedl a drží se poměrně věrně předlohy.
Zatím se v novém světě rozhlížím, je to jako by se člověk protáhl úzkým průchodem ve skalách a otevřelo se před jeho očima něco nečekaného. Místo, kde pohádky mají úplně jiný význam a téměř žádný dobrý konec. Postava Zaklínače si mě získala hned. Mám za sebou první kroky, uvidíme, kam mě nová pěšinka zavede.

Luigi1
předevčírem

Konečně se mi podařilo sehnat tuto knihu a krásně jsem si počet.Povídky na sebe krásně navazují a hezky se čtou.

NextOne

Knihu jsem si náramně užil. Slovanská atmosféra a drsný humor. Každá povídka byla něčím výjimečná. :)

IG: next_fantasy_one

Calwen89

Miluju ten žánr, ten příběh, ten humor, ty postavy... Zákonitě teda protáčím oči pokaždé, když se Geraltovi připlete do cesty žena (či individum ženského pohlaví) a jedinou její starostí je zaklínače svést, protože tady se autor opravdu hodně nechává unést mužským egem...Ale aspoň se u toho vždycky pobavím :D

Amy05

2⭐️/5⭐️
Upřímně, tuhle knížku jsem si přečetla jenom kvůli seriálu, jelikož jsem si chtěla přečíst 3 díl této série (první díl děje) ještě než vyjde 2 série seriálu, tak uvidíme jestli to stihnu, no.... moc tomu nevěřím. Úplně nevím, co tady v této recenzi psát, jelikož to jsou povídky. Postavy... s žádnou jsem si prostě nesedla, nebyly mi sympatické, jediný kdo mi byl jakž takž ”sympatický” byl teda Marigold, on byl prostě strašně vtipný, sarkastický, takový ten “prasák”, který musí být v každé knížce, filmu či seriálu, například Joey z Friends, ano, teď to cpu všude. Knížka je tvořena z 7 povídek a 7 takových 10-ti stránkových dějových částí, některé mě bavily, myslím, že to bylo hlavně kvůli tomu, že jsem viděla první sérii seriálu, takže některé povídky jsem si představovala tak, jak byly v seriálu. Některé povídky byly celkem fajn, ale některé mě strašně nebavily a četla jsem ji strašně dlouho. Díky této jsem se dostala do obrovské čtecí krize, tím pádem jsem tuhle knížku četla asi měsíc. Nesedlo mi rozvržení textu na stránku, bylo strašně namačkané na sobě a tím pádem se to strašně táhlo. Za mě vám knížku doporučit úplně nemůžu, ale chci ji dát ještě šanci.

Emilie.Black

Túto sériu som začala čítať už pred pár rokmi a žiaľ akosi som skončila pri 5tej knihe. Stále som sa na knihy v knihovnici pozerala a mrzelo ma, že som sériu neprečítala celú. Preto som sa konečne rozhodla k nej vrátiť a som rada. Tento svet milujem ❤️ prvá poviedková kniha nám odhaľuje svet zaklínača Geralta, ktorý bojuje s rôznymi príšerami. Poviedky sú napínavé a dialógy vtipné, čo spôsobuje aj štýl písania a vyjadrovanie postáv. Pri mnohých som sa fakt schuti zasmiala. Celú sériu môžem len odporúčať. Veľmi sa teším na ďalšie časti keď do príbehu vstúpi Ciri a ďalšie skvelé postavy.

Loriss

Geralt z Rivie, Ciri, Yennefer a ostatní... prostě hrdinové mého srdce. Navždy.

cryingPickle

Hodnotiť budem celú sériu a nie iba Posledné želanie. Tieto poviedky a sága sú také dobré, že sa stali mojou najobľúbenejšou sériou. Knihy sú prepchaté mágiou, humorom, intrigami, zvratmi, sex scénkami s Geraltom a hlavne súbojmi ktoré sú také chaotické, že nebudete vedieť čo sa vlastne deje :D. Knihy sú písané veľmi pekne, nie sú tam zbytočne zdĺhavé opisy krajiny a taktiež tam nie je veľké množstvo postáv, vďaka čomu sa budete pekne orientovať v tom kto je kto.

P.S.: Ak si nebudete vedieť predstaviť Geraltov spôsob súboja (piruety, premety a kadejaké iné akrobatické kúsky) odporúčam si ho predstaviť ako helikoptéru bez pilota.