Poslední přání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30396/posledni-prani-0z9-30396.jpg 4.53610
Série

Zaklínač 1.

Žánr
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno, Leonardo
Orig. název

Ostatnie życzenie

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Polský seriál Wiedźmin (Zaklínač) se vysílal od 22.9.2002 a byl ukončen 15.12. téhož roku. Dočkal se rozporuplných reakcí, a proto ani nebyl prodloužen. Na jednu stranu byl oceňován výkon Michala Źebrowského, na druhou stranu se seriál samotný stal změtí scén, které spíš samotné odkazovaly na první a zčásti i druhou knihu sedmidílné ságy, která bývá často označována jako „jedna z mála opravdových fantasy“. (ddkk)


Na motivy knihy vznikla také videohra Zaklínač. Hra se odehrává až po knižních údálostech, a tak volně navazuje na literární příběh. (AnetW94)


Na motivy ságy natočil v roce 2001 polský režisér Marek Brodzki televizní seriál Zaklínač (Wiedzmin). (AnetW94)


Autorova první publikovaná povídka nesla název Zaklínač a byla vydána v roce 1986 v polském časopise Fantastyka. (AnetW94)


Mapa, kterou kniha obsahuje, původně neexistovala. Autor neměl vůbec v úmyslu něco takového tvořit a myslel si, že se bez ní obejde. Nakonec ale, s rostoucím počtem příběhů, bylo nutné pro orientaci zobrazit jeho svět i za pomoci kartografa. Konečné podoby tak mapa dosáhla až v okamžiku, kdy bylo dílo o Zaklínači kompletní. (Sparrow)