Poslední přání

od:


KoupitKoupit eknihu

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30396/posledni-prani-0z9-30396.jpg 4.63159
Série:

Zaklínač (1.)

Orig. název:

Ostatnie życzenie

Žánr:
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno:, Leonardo
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (5)

Polský seriál Wiedźmin (Zaklínač) se vysílal od 22.9.2002 a byl ukončen 15.12. téhož roku. Dočkal se rozporuplných reakcí, a proto ani nebyl prodloužen. Na jednu stranu byl oceňován výkon Michala Źebrowského, na druhou stranu se seriál samotný stal změtí scén, které spíš samotné odkazovaly na první a zčásti i druhou knihu sedmidílné ságy, která bývá často označována jako „jedna z mála opravdových fantasy“. (ddkk)


Na motivy knihy vznikla také videohra Zaklínač. Hra se odehrává až po knižních údálostech, a tak volně navazuje na literární příběh. (AnetW94)


Na motivy ságy natočil v roce 2001 polský režisér Marek Brodzki televizní seriál Zaklínač (Wiedzmin). (AnetW94)


Autorova první publikovaná povídka nesla název Zaklínač a byla vydána v roce 1986 v polském časopise Fantastyka. (AnetW94)


Mapa, kterou kniha obsahuje, původně neexistovala. Autor neměl vůbec v úmyslu něco takového tvořit a myslel si, že se bez ní obejde. Nakonec ale, s rostoucím počtem příběhů, bylo nutné pro orientaci zobrazit jeho svět i za pomoci kartografa. Konečné podoby tak mapa dosáhla až v okamžiku, kdy bylo dílo o Zaklínači kompletní. (Sparrow)